Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 84

Wątek: Mężczyźni a pieluszki wielorazowe.

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    79

    Domyślnie Mężczyźni a pieluszki wielorazowe.

    Czy tylko mój mąż uważa, że wielo to "fanaberia" i nie chce o tym słyszeć? Macie jakiś pomysł, jak go przekonać?

  2. #2
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    mój też na początku był zdziwiony, ale kupowałam wielo za swoje pieniądze i pozbyłam się wszystkich pampków z domu. Chciał czy nie chciał musiał się przekonać. Długo to trwało, ale teraz nawet ogarnia, że na formowankę musi iść wełniak . No i chwali się komu może, że jesteśmy tacy eko.
    Postaw męża przed faktem dokonanym

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Mój dopiero przy drugim synu się zgodził, ale nawet, kiedy już je mieliśmy, nie dotykał ich dość długo, aż w końcu został sam z dzieckiem i bez zapasu pampów. Teraz chwali moją decyzję i mówi, że córę, której się spodziewamy, też musimy wielopieluchować. Jedno "ale" - pieluchy z grubszą zawartością nadal zostawia mnie.
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  4. #4
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    mój bez problemu, zmieniał i uważał że to świetny pomysł i że pampersy są jakieś 'nietego' no i koszty przekonywały też


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  5. #5
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    mój mąż od samego początku był bardzo pozytywnie nastawiony do mojego pomysłu wielopieluchowania,nawet gdy moja mama kręciła nosem na wielo to on stał za mną i tłumaczył jej,że to na pewno będzie fajnie rozwiązanie. Od dawna przewija Małą i robi to naprawdę dobrze,nawet nie zapomina o polarku od pupy, nawiasem mówiąc moja mama też przekonała się do wielo i teraz uważa,że to świetna sprawa.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lauren Zobacz posta
    mój mąż od samego początku był bardzo pozytywnie nastawiony do mojego pomysłu wielopieluchowania,nawet gdy moja mama kręciła nosem na wielo to on stał za mną i tłumaczył jej,że to na pewno będzie fajnie rozwiązanie. Od dawna przewija Małą i robi to naprawdę dobrze,nawet nie zapomina o polarku od pupy, nawiasem mówiąc moja mama też przekonała się do wielo i teraz uważa,że to świetna sprawa.
    Dokladnie. Moj tak samo.
    pampki sa beeee. I wszystkim wokolo jak jest tylko okazja opowiada, ze uzywamy wielorazowek i ze wystarczy spojrzec na pupe dziecka , zeby sie do nich przekonac - zero odparzen. No i brak sterty smieci.
    Nawet moj brat ktory nie za bardzo akceptuje alternatywne metody .. zakupil juz wyprawke dla swojej coreczki.
    a na pytanie - ty bedziesz to prac? zawsze odpowiadamy - czlowieku. Jest rok 2015 . Prawie kazdy ma w domu automat. Nie ja bede prac tylko pralka. Czasy prania tetrt w rekach juz minely.

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    1,049

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magdalena33 Zobacz posta
    Dokladnie. Moj tak samo.
    pampki sa beeee. I wszystkim wokolo jak jest tylko okazja opowiada, ze uzywamy wielorazowek i ze wystarczy spojrzec na pupe dziecka , zeby sie do nich przekonac - zero odparzen. No i brak sterty smieci.
    Nawet moj brat ktory nie za bardzo akceptuje alternatywne metody .. zakupil juz wyprawke dla swojej coreczki.
    a na pytanie - ty bedziesz to prac? zawsze odpowiadamy - czlowieku. Jest rok 2015 . Prawie kazdy ma w domu automat. Nie ja bede prac tylko pralka. Czasy prania tetrt w rekach juz minely.
    Mój tak samo opowiada wszystkim jaka to super sprawa. Początek był trudny, nie żeby nie był przekonany, tylko że oboje musieliśmy się tego nauczyć. I było tak ja wielo, on pampki. Teraz muszę pilnować by było zawsze przygotowane wielo tzn. złożone.




    Kleszczyk 03.03.2015 Stonka 29.09.2016

  8. #8
    Chustonoszka Awatar froggy80
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa i okolice :)
    Posty
    107

    Domyślnie

    Mój też w pełni akceptuje kwestię wielopieluchowania, a że lubi być oryginalny to namawia mnie abym ściągnęła paczkę gDiapersów ze stanów
    Co więcej, ostatnio znalazł jakiś artykuł w sieci o wpływie pampków (generalnie przegrzewania klejnotów) na płodność chłopców. Drugi syn w drodze, zatem tym bardziej jest za rzadkim stosowaniem jednorazówek u niego (bo całkowicie ich nie wykluczam).

  9. #9
    Chustomanka Awatar natalie
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    844

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kafki Zobacz posta
    Czy tylko mój mąż uważa, że wielo to "fanaberia" i nie chce o tym słyszeć? Macie jakiś pomysł, jak go przekonać?
    Powiedz że do wyprodukowania jednego pampersa zużywa się szklankę ropy naftowej. Że przegrzewają malutką pupę. Że skóra niemowlęcia ma kontakt z tą chemią non stop przez 2lata. Mojego najbardziej przekonały właśnie te argumenty.


  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    zawsze możesz hardkorowo dać mu nasikanego pampersa do przecięcia i niech środek poogląda ja przecięłam zalanego wodą i dałam mojej starszej córce do pooglądania, bo szkoda mi czasu na tłumaczenie moja starsza córka nigdy Kubusiowi nie ubrała Pampersa, jak brakuje wielo to krzyczy, że nie ma pieluch

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Tu jest sporo wypowiedzi
    może coś pomoże Ci przekonać
    u nas finansowy argument był znaczący (tyle, że poszalałam na zakupach i przestał obowiązywać... ale z drugiej strony jestem teraz w ciąży i w zasadzie mam stos pieluch juz dla bobasa numer dwa, więc oszczędność jakaś będzie )


  12. #12
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Kornflejka, u nas też miała być oszczędność właśnie orzez ilość dzieci w jednych pieluchach a ja nagle zapałałam miłością do wełniaków i kompletuje niemal od nowa

    Mój był delikatnie sceptyczny ale nie oponował, zmieniał zawsze bez problemu. Chociaż przyznał ostatnio że składania tetry w samolot nienawidził. Teraz uważa, że wielo są fajniejsze od pamków i że w ogole wełniaki rządzą


  13. #13
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Kornflejka, u nas też miała być oszczędność właśnie orzez ilość dzieci w jednych pieluchach a ja nagle zapałałam miłością do wełniaków i kompletuje niemal od nowa

    Mój był delikatnie sceptyczny ale nie oponował, zmieniał zawsze bez problemu. Chociaż przyznał ostatnio że składania tetry w samolot nienawidził. Teraz uważa, że wielo są fajniejsze od pamków i że w ogole wełniaki rządzą
    Haha HoliPoli
    Ja mam noworodkowe wełenki jeszcze Grubciowe jedyne co dokupiłam dla nowej to dwa malutkie kokosi otulacze, na same początki, bo pamiętam,że mi się wydawało, że mamy mało. Po czym poszłam przeglądać noworodkowe pudła a tam... 3 mini storche, dwie mini disany, jeden otulacz wełniany bezguście (czy jak mu tam) jeden welniaczek handmade i chyba ze 3 pulowe no i ups wyszło źe mam całkiem sporo teraz już nawet nie zaglądam na bazarek

    a co do mojego m. to on akurat chyba wolał składać tetrę i prefoldy niż kieszonki wkładami ładować do teraz ledwo je ogarnia i najbardziej lubi formowanki plus wełna na to.


  14. #14
    Chustomanka Awatar mudiwa
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,067

    Domyślnie

    Nie przekonywałam. Kupiłam zestaw pieluch i ja używam wielo, welly pampersow.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Masimba - 03/14 Mia - 12/10

  15. #15
    Chustofanka Awatar Baryczka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Dolina Baryczy
    Posty
    440

    Domyślnie

    Szybko ustaliliśmy, że to ja więcej zajmuję się dzieckiem, więc ja będę pieluchy zmieniać i kupię jakie chcę.
    Na pomysł wielopieluchowania mąż powiedział tylko: nie masz czasu zjeść, a będziesz pieluchy prać?
    Zwykle to ja młodego przebieram, ale gdy maz się nim zajmuje, to niestety wyboru nie ma i wielorazówki młodemu zakłada. z tym, że zawsze mu podpowiadam, by wziął kieszonkę z przeszyciami, jako ze są łatwiejsze w obsłudze.
    Gorzej z babcią- nawet ekojednorazówkę tył na przód założyła o_O

    Mąż wielopieluchowanie traktuje trochę z przymrużeniem oka, już nie pyta czy pielucha jest nowa, czasem szepnie bym kupiła coś, jeśli mam ochotę. Jakbym jego przyzwolenia potrzebowała ;D

    Niemniej wszyscy znajomi wiedzą o naszych wielopieluchach, bo mąż opowiada o nich na prawo i lewo. Dumny jest czy co?


    Tapatalk

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    A mój mąż zakłada chętnie, jak mnie nie było kilka dni w domu to sam prał i składał itd. Poza domem używamy jednorazówek i często jak wracamy późno ze śpiącym dzieckiem to ja bym mu zostawiła już tę jednorazówkę, a mąż się upiera, żeby założyć wielo. I sam zakłada. Ogarnia i kieszonki, i wełniaki, i formowanki. I tylko się mu dziwne wydaje, że można się zapisać na testy pieluch. A no i oczywiście wszystkim dookoła mówi, że używamy wielo. Ach, mam cudownego męża, nie?

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Mój partner zmieni, ale nie wyczyści ani nie wypierze. Niestety.

  18. #18
    Chustomanka Awatar Emma
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    585

    Domyślnie

    Ja chwilowo się na wielo obraziłam - młoda ząbkuje, non stop robi kupki i nie mam sił już tego zapierać, lecimy na pampkach. A mój mąż twardo wielo zakłada! Twierdzi, że jak on jest w domu, to on będzie spierał i mam jednorazówek nie używać przy nim! więc dopóki mąż jest w pracy to pampki (dziś już chyba z 15 od 9 rano wywaliłam, w każdym kupa!!!), jak wraca to wielorazówki
    Żona, mama, doula

    Synek maj 2012r. Córcia wrzesień 2014r

  19. #19
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    Mój partner zmieni, ale nie wyczyści ani nie wypierze. Niestety.
    A u nas wręcz odwrotnie. Woli jak ja zmieniam a on zapiera

    no i jak sam jest to wielo też używa. Tylko pralki się boi i muszę mu zostawiać dokładne instrukcje co i jak włączyć jak chcę żeby wyprał albo stripping zrobił odczas mojego i dzieci wyjazdu


  20. #20
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kafki Zobacz posta
    Czy tylko mój mąż uważa, że wielo to "fanaberia" i nie chce o tym słyszeć? Macie jakiś pomysł, jak go przekonać?
    Mój mąż na początku się tylko przyglądał uznając, że ostatecznie to sama będę się z tym szarpać (pranie itd) skoro się uparłam. Rację przyznał mi już po miesiącu jak sobie uświadomił różnicę w objętości i ciężarze worka na śmieci, który raz w miesiącu musiał wyciągać z kubła i wynosić przed bramę. Doskonale pamiętał jak to było kiedy większość zawartości worka (segregujemy śmieci) to były zużyte pieluchy.

Podobne wątki

  1. Najlepsze pieluszki wielorazowe NEWBORN
    Przez Dorotal w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 22:36
  2. Pierwsze pieluszki wielorazowe
    Przez czuppi w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-10-2010, 16:53
  3. pieluszki wielorazowe
    Przez Lovrita Bornita Rokita w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 22:16
  4. KtĂłre pieluszki wielorazowe?
    Przez Lucy van Pelt w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 21:58
  5. Używane pieluszki wielorazowe
    Przez wanderluster w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-02-2008, 21:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •