Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 84

Wątek: Mężczyźni a pieluszki wielorazowe.

  1. #41
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaskolkax Zobacz posta
    Już się stresuje tym, że wielorazowe będą przeciekać i wtedy będzie większe ryzyko pobrudzenia kupą. W każdym bądź razie ten argument pomoże do zakupu odkrzacza
    Akurat kupa to zdecydowanie częściej przecieka w jednorazowych (na plecach)


  2. #42
    Chustofanka Awatar Baryczka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Dolina Baryczy
    Posty
    440

    Domyślnie

    To fakt, Holi. Tak dawno porzuciliśmy pampki, że już o tym zapomniałam! Kupa i leżącego dziecka może się przemieścić aż na kark w chwilę po pojawieniu się.

    Jest jeszcze inny aspekt- pampersy mogą potwornie uczulać! Oczywiście nie życzę Wam tego, ale w mojej grupie pieluszkowej jest sporo mam, które przez alergie były zmuszone wielopieluchować.

    Tapatalk

  3. #43
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Akurat kupa to zdecydowanie częściej przecieka w jednorazowych (na plecach)
    Jakby nam się przemieszczała w pampersach a w wielo nie, to jestem pewna że mąż dałby się przekonać. A przynajmniej po długich bojach gotów byłby spróbować

  4. #44
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    jaskolkax, współczuję. U nas nie było tego problemu. Mój mąż zna moje ekopoglądy i mu one przez całe lata nie przeszkadzały, więc i z wielo nie było problemu. Dlatego współczuję ci, że mąż tak się uparł. Może łatwiej byłoby mu, gdyby ktoś z waszego otoczenia używał wielo. Znasz kogoś takiego? Być może on ma jakieś opory społeczne, bo przecież wszyscy pieluchują na pampersach? Sama znasz go najlepiej, więc wyczuj skąd ten opór. Bakterie kałowe mogą być tylko racjonalizowaniem innych obaw. Spróbujcie znaleźć jakiś kompromis np. jeśli on będzie zmieniał pieluszkę, to zakłada pampersa, ale ty używasz wielo. Być może po jakimś czasie się przekona

  5. #45
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czyżyk Zobacz posta
    jaskolkax, współczuję. U nas nie było tego problemu. Mój mąż zna moje ekopoglądy i mu one przez całe lata nie przeszkadzały, więc i z wielo nie było problemu. Dlatego współczuję ci, że mąż tak się uparł. Może łatwiej byłoby mu, gdyby ktoś z waszego otoczenia używał wielo. Znasz kogoś takiego? Być może on ma jakieś opory społeczne, bo przecież wszyscy pieluchują na pampersach? Sama znasz go najlepiej, więc wyczuj skąd ten opór. Bakterie kałowe mogą być tylko racjonalizowaniem innych obaw. Spróbujcie znaleźć jakiś kompromis np. jeśli on będzie zmieniał pieluszkę, to zakłada pampersa, ale ty używasz wielo. Być może po jakimś czasie się przekona
    Tak, problem jest bo nikt z naszych wspólnych znajomych nie używa wielo.
    Najbliżsi znajomi, którym niedługo urodzi się dziecko też są temu przeciwni. Jestem pewna, że jak się okaże że nie mogą używać żadnych pampersów (czego nie życzę) i przejdą na wielo, to mój mąż zacznie się do tego przekonywać.
    W każdym bądź razie nie robię już zapasów wielo, bo zawsze jak się przekona częściowo będę mogła dokupić.

    Problemy społeczne też ma z używaniem wielo. Kojarzą mu się z tetrą (mimo iż mu pokazywałam, że są śliczne i wyglądają jak pampersy) i z tym, że z wg niego wielo korzystają ludzie, których nie stać na pampersy...
    Będę miała naprawdę ciężko jak nikt z najbliższego otoczenia nie zacznie używać wielo.

  6. #46
    Chustofanka Awatar Baryczka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Dolina Baryczy
    Posty
    440

    Domyślnie

    Pokaż mu koniecznie nasze stosiki i nasze "nie stać mnie na pampersy"

    Tapatalk

  7. #47
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaskolkax Zobacz posta
    Tak, problem jest bo nikt z naszych wspólnych znajomych nie używa wielo.
    Najbliżsi znajomi, którym niedługo urodzi się dziecko też są temu przeciwni. Jestem pewna, że jak się okaże że nie mogą używać żadnych pampersów (czego nie życzę) i przejdą na wielo, to mój mąż zacznie się do tego przekonywać.
    W każdym bądź razie nie robię już zapasów wielo, bo zawsze jak się przekona częściowo będę mogła dokupić.

    Problemy społeczne też ma z używaniem wielo. Kojarzą mu się z tetrą (mimo iż mu pokazywałam, że są śliczne i wyglądają jak pampersy) i z tym, że z wg niego wielo korzystają ludzie, których nie stać na pampersy...
    Będę miała naprawdę ciężko jak nikt z najbliższego otoczenia nie zacznie używać wielo.
    Ja zaczęłam używać jako pierwsza z mojego otoczenia, a po mnie zaczęła moja siostra i jeszcze 3 koleżanki, więc wiesz
    Mąż mojej siostry, jak ich pierwsze dzieci były małe, na moje stwierdzenie, że ja będę używać wielorazowych pieluch (to było jakieś 6 lat temu), stwierdził, że na pewno mi się nie uda i mówię tak, bo nie wiem co to znaczy zmieniać pieluchę. Przy 3 dziecku moja siostra kupiła sobie kilka wielorazówek. On stwierdził, że nie będzie zakładać, po czym po jakimś czasie widziałam, że zakłada wielo haha Nawet najtwardsi czasem wymiękają

  8. #48
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    673

    Domyślnie

    Jaskolkax współczuję. Mój sobie chwali. Stosujemy też jednorazówki i jak nam się zdarzy cały dzień w nich to pupa i jajuszka są zaczerwienione. Po wielo tak nie mamy. To chyba go ostatecznie przekonało, no i żel z pieluszki. Zdarzyło nam się, że mały po nocy miał ten żel na skórze. Dziewczyny mają rację, co jak kupa wyjdzie. A wierz mi, że to zdarza się naprawdę często. Wywali ubranka? Jest odpowiednia temperatura prania i nappy fresh. Przegrzewanie jąder też jest ważne, jakichś dużych badań na polskiej populacji być może nie robiono. Tylko zastanawia fakt coraz większego problemu bezpłodności u młodych (pomijam zanieczyszczenie środowiska). Plusem wielorazówek jest też to, że dziecko ma mniejszy, znaczy krótszy kontakt z odchodami. Częściej je zmieniamy. Czasami widzę dzieci z pampkami wypełnionymi na maksa. To chyba oszczędność jest. My jednorazówki zmienialiśmy częściej i to naprawdę kosztuje. Może odczekaj i spróbuj za jakiś czas, a w międzyczasie podsuwaj odpowiednie artykuły. No i proponuję poszerzyć grono znajomych o takich z wielo :ninja

  9. #49
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaskolkax Zobacz posta
    Tak, problem jest bo nikt z naszych wspólnych znajomych nie używa wielo.
    Najbliżsi znajomi, którym niedługo urodzi się dziecko też są temu przeciwni. Jestem pewna, że jak się okaże że nie mogą używać żadnych pampersów (czego nie życzę) i przejdą na wielo, to mój mąż zacznie się do tego przekonywać.
    W każdym bądź razie nie robię już zapasów wielo, bo zawsze jak się przekona częściowo będę mogła dokupić.

    Problemy społeczne też ma z używaniem wielo. Kojarzą mu się z tetrą (mimo iż mu pokazywałam, że są śliczne i wyglądają jak pampersy) i z tym, że z wg niego wielo korzystają ludzie, których nie stać na pampersy...
    Będę miała naprawdę ciężko jak nikt z najbliższego otoczenia nie zacznie używać wielo.
    Zapraszam do mnie razem z mężem
    zobaczy, że dziecko, które na wielorazówkach było ma się wyśmienicie i w wieku 2 lat chodzi w majtkach, bo już ich nie potrzebuje...

    Myslę, że rozmowa z moim meżem też może pomóc

  10. #50
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    Z moim mężem trzeba powoli. Stopniowo go oswajać.

    Oglądamy "Na Kłopoty Zawadzka", gdzie zdarzają się dzieci, które chodzą z pieluchami w wieku 4-5 lat i raz na jakiś czas komentuje, że w wielorazówkach się to nie zdarza. Poza tym w "O Matko" (7 odcinek) też wspominali o wielorazowych pieluchach, że są zdrowsze bo trzeba częściej zmieniać, że dziecko czuje mokro i szybciej z nich rezygnuje. Z drugiej strony mówili, że jest dużo pracy, ale radzili spróbować.

    Myślę, że jak nie od początku to przynajmniej od pół roku dziecka będziemy próbować. Muszę mu tylko w programach przemycać wiedzę Znacie jakieś programy, gdzie wspominają o wielo? Stopniowo raz w tygodniu mu coś pokażę

  11. #51
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Hi, hi, ale temat .
    Mój to raczej pampki zakłada a jak nie ma ich pod ręką to wybiera kieszonkę na rzepy. Na napy zawsze klnie .

    Czyja wiem, czy więcej pracy... Raz na trzy dni przełożyć z wiaderka pieluchy do prania i poodciskać kolorowych ubrań do pełnego wsadu. Tyle więcej roboty. Układanie pieluszek i patrzenie na czysty stosik to już przyjemność . Najwyżej jak nie masz czasu to od razu ze sznurka na tyłek i już .
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  12. #52
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Mój mezus jak przyjechał z kontraktu zobaczył stosik pieluchowy i od.razu rozpoczął edukację co do czego. Na początku powiedział że oki ale jak ostatnio przyznał to myślał że nie wytrwam. Pomagał od początku i tetre po grubszych sprawach prał bo my pieluchujemy wielo od pierwszych dni życia. Chyba dzięki jego pomocy.wytrwalismy tak naprawdę.
    Jak maz myśli że to taki tani interes to.pokaż mu może ceny nowiutkich wielo typu Bumgeniusa czy innej w podobnym przedziale cenowym i wkłady.
    Ostatnio edytowane przez Trzeciaczek ; 25-12-2015 o 21:03
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  13. #53
    mru
    Guest

    Domyślnie

    Problem bezpłodności i przegrzewania jajców to raz, u dziewczynek zresztą też sporo problemów. Nie czarujmy się - to jest chemia na maksa, nie ma badań, które pokazywałyby wpływ jednorazówek w dłuższej perspektywie. Poza tym we frani ich nie pierzesz. Nie wiem, dla nas to jest żadna robota. Pieluchujemy wielo drugie dziecko. Syn się odpieluchował, kiedy miał 1,5 roku.

  14. #54
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Nie wiem ale my akurat zapieralismy każda pieluche po kupie a maly po każdym cycu kupkal. Więc tych pieluch wychodziło trochę i zapierania też trochę. A później doszło prykanie z kleksami i też zaraz trzeba było ściągać i zapierać. Więc nikt mi nie powie że to żadna robota i tylko do pralki wrzucić wystarczy. Takie kupy nie schodzą w praniu nie czarujmy się to grubsze trzeba zaprac chyba że mój dziec robił inne kupy niż inne dzieci. WYJATKOWO TRWALE. Albo ktoś lubi pieluchy z żółtymi plamami.
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  15. #55
    mru
    Guest

    Domyślnie

    Trzeciaczku, ja po prostu spłukuję tą pieluszkę, a jeśli było grubo, to wkładałam i wkładam papierki. Pralkę najpierw nastawiam na płukanie, potem wszystko piorę z Bio-D na 60 stopniach. Plam brak. No nie wiem, serio tak jest. Nie jestem ani sprzedawcą, ani producentką pieluszek, więc reklama nie jest w moim interesie.

  16. #56
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Ja tam po mlecznych kupach nie mogę sprać bez zapierania. A papierki przy jajowie niewiele dają coś tam pomagają ale wiadomo kupa się rozlewa Tak mam do tej pory tyle tylko że młody te kupy robi o stałych porach teraz a skończył cztery miesiące wczoraj Czekam tylko aż odstawie od cyca. Może przy zwykłym jedzeniu kupy będą bardziej stałe. Nie chce zebys odebrała jako atak moja wypowiedź . Wiadomo teraz to już pestka ale początki były takie sobie szczególnie jak człowiek niewprawiony myślę że przy następnym będzie fajniej. Ale na nic nie zamieniłaś naszych pięknych pieluszek
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  17. #57
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Może robi wyjątkowo trwałe, bo po moich dwóch dziewczynach pieluchy czyste a nie zapieram
    a co do odstawienia to przy rozszerzaniu diety jest IMO zdecydowanie gorzej niż z mlecznymi, z którymi obcowanie to niemal przyjemność...


  18. #58
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Może robi wyjątkowo trwałe, bo po moich dwóch dziewczynach pieluchy czyste a nie zapieram
    a co do odstawienia to przy rozszerzaniu diety jest IMO zdecydowanie gorzej niż z mlecznymi, z którymi obcowanie to niemal przyjemność...
    i tu sie zgodzę. Moje dzieci do odpieluchowania robiły rzadkie kupy i było to utrapienie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  19. #59
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Eeee to super mialyscie A miałam nadzieję że kupy przejdą jak odstawie Zobaczymy jak będzie
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  20. #60
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    30

    Domyślnie

    Mój mąż na początku się zdziwił jak mu przedstawiłam pomysł wielopieluchowania. Szybko dotarł do niego argument ekonomiczny bo taki z niego Sknerus McKwacz więc teraz nie przyznaję się, że dokupuję co raz nowe śliczne pieluszki a on nie zauważa
    Szybko nauczył się na pamięć pozostałych pozytywnych cech wielo i teraz zawzięcie mnie broni przed atakami rodziny i znajomych. A tych ataków jest mnóstwo przy każdej okazji.
    Jak poprosiłam żeby nie dawać nam pieluch jednorazowych w prezencie bo nie zamierzamy ich używać, to wszyscy się niesamowicie zdziwili i niektórzy i tak nam sprezentowali na siłę... Cóż, przydały się do szpitala i czasem jak pranie nie zdążyło wyschnąć.
    Moja mama na początku się krzywiła i protestowała. Przekonała się dopiero jak jej szefowa w pracy pochwaliła się, że jej córka też używa wielo i nosi w chuście. Teraz sama zmienia ale tylko przygotowane kieszonki. Inne jej się mylą i wiecznie zakłada wkład do formowanki, używa kieszonek jak otulaczy albo samych wkładek sucha pupa bez wkładów (mąż zresztą też zalicza wpadki)
    Teściowa od początku pokornie stosuje Wielo ale tez tylko naszykowane kieszonki. Nawet nie próbuje składać.
    Za to nasi dzieciaci znajomi ciągle patrzą na nas krzywym okiem i głośno wyrażają swoje opinie że jak to tak można prać, ile to roboty, ile czasu, wody, że w życiu by im nie przyszło do głowy prac 5 pieluch w pralce, że wrzucać razem z ubrankami (olaboga!!!!!!) najśmieszniejsze jest to, że ja wcale ich nie namawiam na stosowanie Wielo, ani nawet nie zaczynam tego tematu, a oni traktują mnie trochę jak zwykło się traktować świadków Jechowy albo nadgorliwych członków PETY. Moze czują się winni ze wybierają gorsze dla ich dzieci rozwiazanie niż ja. Tak czy siak na każdym kroku podpytują mnie czy już mi zbrzydło pranie, czy juz sie przekonałam że Wielo przeciekają itd i za każdym razem są zawiedzeni, że jednak jestem zadowolona...
    Ostatnio jedna znajoma na początku ciąży sama mnie pytała o Wielo, bo się zastanawia czy kupić. Pierwsza, jedyna. Jest nadzieja
    Ale się rozpisałam


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    mąż 05.05.2012r,
    synek 04.09.2015r.

    ---
    jestem księgową - jak ktoś potrzebuje się poradzić, to pisać

Podobne wątki

  1. Najlepsze pieluszki wielorazowe NEWBORN
    Przez Dorotal w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 22:36
  2. Pierwsze pieluszki wielorazowe
    Przez czuppi w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-10-2010, 16:53
  3. pieluszki wielorazowe
    Przez Lovrita Bornita Rokita w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 22:16
  4. KtĂłre pieluszki wielorazowe?
    Przez Lucy van Pelt w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 21:58
  5. Używane pieluszki wielorazowe
    Przez wanderluster w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-02-2008, 21:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •