Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 84

Wątek: Mężczyźni a pieluszki wielorazowe.

  1. #21
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Emma Zobacz posta
    Ja chwilowo się na wielo obraziłam - młoda ząbkuje, non stop robi kupki i nie mam sił już tego zapierać
    Może nie powinnam się przyznawać, ale nigdy nie zapierałam. Jak było bardzo źle dawałam dodatkowe wkładki polarowe albo wkładki z wypranych chusteczek nawilzanych.

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Mój chętnie używa, ale muszą być aio, bo do tej pory trudno mu ogarnąć system formowanka+otulacz.

    Ciężko mi podpowiedzieć jak przekonać, bo my od początku oboje byliśmy zdecydowani używać wielo. Na mojego zadziałał aspekt ekologiczny używania wielo.
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 11-09-2015 o 21:36
    J.2014 i E.2016

  3. #23
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    A ja myślę że nic na siłę. U nas wielorazowki są w domu od 9 lat i od początku to była dla nas naturalna decyzja. Choc nie raz zdarzyło nam sie używać pampkow, raz jak mieliśmy problemy z wodą, na wyjazdach bez możliwości prania, no i po porodach.i nie zamierzam się z tego powodu biczowac..

  4. #24

    Domyślnie

    Mój M nie zmienia pieluch stwierdził że on tego nie ogarnia, jeśli ja będę się tym zajmować to on nie ma nic przeciwko i tylko zapiera zawartości od samego początku a zaczęliśmy używać wielo zaraz po powrocie do domu ze szpitala. A jak zobaczył oparzenia na pupie małej po jedynej nocy na pampkach to stwierdził że podjęłam słuszną decyzję co do używania wielo. I wierzy że jak będziemy mieć drugie dziecko to nie trzeba będzie kupować nowych pieluch
    Antosia 25.08.2014

  5. #25
    Chustofanka Awatar iwotree
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kafki Zobacz posta
    Czy tylko mój mąż uważa, że wielo to "fanaberia" i nie chce o tym słyszeć? Macie jakiś pomysł, jak go przekonać?
    Raczej nie pomogę ale może pocieszę. Jeszcze przed porodem mój mąż oświadczył, że nie ma mowy. Ekolodzy to świry, wszelkie finansowe wyliczenia to ściema i na pewno wychodzi drożej, kwestie zdrowotne też przesadzone, bo przecież tyle dzieci chodzi w pampersach do 3 roku życia i jakoś żyją. Kupiłam pomimo to za własną kasę kilka na próbę to mi zakazał bez jego wiedzy kupować więcej i powiedział kategorycznie, że jego dziecko w TYM nie będzie chodziło bo cytuję "jeszcze go stać na pampersy". Nie posłuchałam i po pół roku wróciłam do tematu. Teraz już praktycznie cały czas na wielorazówkach. Pomógł argument przyuczania dziecka do nocnika i komunikowania swoich potrzeb fizjologicznych. Po 2 miesiącach letnich zaczęła mówić kiedy chce kupkę i łapiemy 80% siku na nocnik, choć cała rodzina łącznie z moją mamą i teściową mówiła że jest za mała i bez sensu. Teraz wszyscy chodzą dumni, że dziecko takie samodzielne. No i tatuś słucha i rośnie z dumy. Już tak nie gdera, choć raz na jakiś czas powtórzy, że on TYCH pieluch zakładał nie będzie. No i chyba mu odpowiada, że nie musi co tydzień do sklepu po nową paczkę biegać i codziennie wynosić worka na śmieci.
    IKropek! Natalka 11.06.2014

  6. #26
    Chusteryczka Awatar lati
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    2,559

    Domyślnie

    Ja to z taką pewnością siebie mówiłam przy synku że chcę wielorazowe ze względu na przegrzanie jajek w pampkach,że teście kupili mi jako prezent dla noworodka zestaw close parent- wtedy tylko takie znalazłam bo było to ponad 5 lat temu. Potem odkryłam forum i poszło . Nie słuchałam gderania innych (bo było, a jakże).
    F 09.07.2010 i A 19.03.2014

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar Tulli
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    5,180

    Domyślnie

    Mojemu pomysł się spodobał. Tylko czasem do formowanki daje wkład i na to nie daje otulacza.

    piszę z telefonu
    mama Młodego, Młodej i Młodszego|`15,`17,19.
    PS codziennie dziękuję Bogu za to forum <3.

  8. #28
    Chustonówka Awatar Szarotka
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    24

    Domyślnie

    Mój na początku był na nie..
    Nawet się tu na forum żaliłam, że wszyscy przeciwko mnie, nawet mąż.
    Ale z czasem się przyzwyczaił. Używamy obecnie tylko wielo-, mąż zmienia bez problemu.
    Tylko kup nie tyka, woła mnie, że brudna pielucha leży na podłodze i czeka.
    Na szczęście takich sytuacji jest b.mało, bo wysadzamy synka na nocniczek od 4 dnia życia.

  9. #29
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    673

    Domyślnie

    Mój początkowo był sceptyczny jak w ciąży mówiłam, że chcę wielo. Odpuściłam. Teraz temat wrócił i jesteśmy na tak. Pewnie przez moje gadanie. Niestety to była długa droga. Zaczęło się od zakupów żywnościowych i fanatycznego sprawdzania składów. Teraz sam to robi i docenia mój upór. Zmienił podejście do wielu spraw. Zaczynam szykować stosik

  10. #30
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    31

    Domyślnie

    moj byl na poczatku jak najbardziej na tak, ale tylko w teorii (w sensie, ja bylam do obslugi teraz to juz jest naturalne, bo juz drugie dziecko pakujemy w wielo, ale i tak ja szykuje pieluchy, a on przewija juz zrobione "gotowce", choc jak juz nic nie ma naszykowanego co sam jakas zmajstruje

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ttt4 Zobacz posta
    Mojemu pomysł się spodobał. Tylko czasem do formowanki daje wkład i na to nie daje otulacza.

    piszę z telefonu
    Mój robił to samo! A właściwie wciąż robi, jak się zapomni. Bo przecież formowanki takie ładne A w ramach przegięcia w drugą stronę kiedyś założył PUL-owy otulacz na wełniaka

    Ogólnie złego słowa na męża nie powiem, bo całkiem to wszystko ogarnia, tylko czasem się wkurza, że pieluszki się między sobą różnią i nie wszystko jest ze sobą kompatybilne, więc ja się zajmuję składaniem.





  12. #32
    Chustomanka Awatar biedroneczka1
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Berlin, Niemcy
    Posty
    1,250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Może nie powinnam się przyznawać, ale nigdy nie zapierałam. Jak było bardzo źle dawałam dodatkowe wkładki polarowe albo wkładki z wypranych chusteczek nawilzanych.
    A moj z kolei bardzo lubi skladanie tetry w samolocik i dodawanie do tego otulacza (bo Mala megasikaczka jest), ma swoje ulubione otulacze i bardzo lubi Mala przewijac. To raczej ja z tych leniwych siegajacych po AIO.

    Mysle, ze fajnie jest miec znajomych, ktorzy uzywaja wielo (w tym tatus tez), wtedy latwiej przekonac faceta. U nas chyba to sie przyczynilo do entuzjazmu meza.
    Ze znajomymi pogadalismy sobie na temat wielo i dostalismy megapake wielo po ich dzieciach
    Carlotta 26.06.2015
    Rafael (*) 20.05.2013
    Theodor 17.05.2010
    Milan 29.10.2007
    ---
    Przepraszam za brak polskich znakow.

  13. #33
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    154

    Domyślnie

    mój lubi jak są rzepy, z kieszonkami też daję radę, najgorzej z otulaczami
    S. Kwiecień 2015


  14. #34
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    U mnie było jak u olalen. Na początku kupiłam kilka za własne pieniądze. Mąż był raczej na nie, ale on przyzwyczajony do moich "dziwnych" pomysłów Do niczego nie zmuszałam, w domu były pampersy i wielo. Kieszonki oczywiście wszystkie przygotowane od razu do użycia Z czasem przyzwyczaił się i polubił wielo. Prania nie nastawi (broń Boże!) ale kupę od biedy spłucze

  15. #35
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    Jeszcze nie zaczęłam używać wielorazówek a mój mąż kategorycznie powiedział, że on się nie zgadza, że jak zobaczy wielorazowe pieluszki to je zacznie wywalać.
    Nie przemawia do niego aspekt ekologiczny i finansowy, ani to że takie pieluszki są przewiewne i zdrowsze.
    On sobie ubzdurał, że do pralki to wrzuca się brudne od kupy pieluszki. Widzi wszędzie bakterie kałowe.

    Zupełnie nie wiem jak go przekonać. Nie da mi nawet spróbować

  16. #36
    Chustofanka Awatar Baryczka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Dolina Baryczy
    Posty
    440

    Domyślnie

    Jaskółko, pierw mu daj do przeczytania skład pampersów. Później na spokojnie wyjaśnij- o spłukiwaniu dwójki, o praniu w wysokiej temperaturze oraz odkażaczu np Nappy Fresh.
    Może małymi kroczkami da się przekonać?

    Tapatalk

  17. #37
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Zapytaj go co zrobi jak dziecko kupą pobrudzi ubranie - wszystko wyrzuci, bo bakterie kałowe?


  18. #38
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    Wątpię Ale będę się starać. Mam jeszcze 2 miesiące do przekonywania.
    Nie wiem czy ktoś miał takiego upartego męża, który nie chciał nawet wysłuchać drugiej strony. Już wczoraj zaczął szukać kosza na pampersy angelcare...

    Wiem, że najbardziej skuteczne byłoby jakby lekarz lub położna powiedziała, że jest to lepsze od jednorazowych. Niestety na naszej szkole rodzenia położna skomentowała, że wcale taniej nie wychodzi korzystanie z takiej opcji.

  19. #39
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Zapytaj go co zrobi jak dziecko kupą pobrudzi ubranie - wszystko wyrzuci, bo bakterie kałowe?
    Już się stresuje tym, że wielorazowe będą przeciekać i wtedy będzie większe ryzyko pobrudzenia kupą. W każdym bądź razie ten argument pomoże do zakupu odkrzacza

  20. #40
    Chustofanka Awatar Baryczka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Dolina Baryczy
    Posty
    440

    Domyślnie

    Taniej, nie taniej Pieluchować można tetrówkami i dwoma/trzema otulaczami kupionymi na bazarku- to wychodzi super tanio. Jednak gdy się pójdzie w pieluchoholizm jak np ja, to oszczędności są nijakie niemniej warto wielopieluchować głównie ze względu na zdrowie dziecka, o środowisku już nie wspominając.

    Tapatalk

Podobne wątki

  1. Najlepsze pieluszki wielorazowe NEWBORN
    Przez Dorotal w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 22:36
  2. Pierwsze pieluszki wielorazowe
    Przez czuppi w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-10-2010, 16:53
  3. pieluszki wielorazowe
    Przez Lovrita Bornita Rokita w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 22:16
  4. KtĂłre pieluszki wielorazowe?
    Przez Lucy van Pelt w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 21:58
  5. Używane pieluszki wielorazowe
    Przez wanderluster w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-02-2008, 21:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •