Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Stosowanie kremów/maści na ewentualne podrażenia pupy, a wielopieluchowanie

  1. #1
    Chustonoszka Awatar froggy80
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa i okolice :)
    Posty
    107

    Domyślnie Stosowanie kremów/maści na ewentualne podrażenia pupy, a wielopieluchowanie

    Chciałam dowiedzieć się czy któraś z Was stosowała przy dziecku w.w. kremy/maści przy zmienianiu pieluszek wielo i czy czy zauważalny był wpływ na zatłuszczanie pieluchy, przecieki i tego typu kwestie
    Jeśli stosowałyście, a wpływu na funkcjonalność pieluszki nie było, to proszę o podanie konkretnej marki kremu :-p

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    przeglądnij ten wątek, trochę rozjaśni problem

    http://www.chusty.info/forum/showthr...osowaniu-wielo

    kremy zatłuszczają pieluchy, ale niewielka ilość kremu nic im nie zrobi. Zresztą ważne jest, żeby pupa malucha była zdrowa, a Ty zadowolona z wielo jeśli pupa będzie wymagała smarowania, to smaruj, odtłuścisz je sobie. Trzeba wymoczyć zatłuszczone pieluszki w ciepłej wodzie z płynem do naczyń, ja trzymam kilka godzin np. namaczam na noc a piorę rano. Wypłukać wstępnie przed włożeniem do pralki, bo piany będzie za dużo i nastawić pralkę np. bez detergentów. Przeczytaj sobie wątek o strippingu, tam jest wszystko na temat odtłuszczenia pieluch.
    Ja dla młodego zawsze używałam kremu, tylko na zaczerwienienie nie na całą pupę, ale to maść robiona w aptece, chociaż sudokrem też zdarzyło mi się użyć kilka razy.

  3. #3
    Chustonoszka Awatar froggy80
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa i okolice :)
    Posty
    107

    Domyślnie

    Dzięki za link - poczytam
    Na szczęście przy pierwszym dziecku nie miałam akcji typu "odparzona pupa", a do podrażnień też dochodziło niezmiernie rzadko. Przy wielo chyba w ogóle nie zanotowałam tego tupu akcji, no ale wprowadziłam je bardzo późno i w sumie niedługo stosowałam, bo dzieć się odpieluchował raz dwa.
    Teraz szykuję wyprawkę pieluchową noworodkową dla drugiego i zastanawiałam się czy jest jakiś krem najmniej zatłuszczający na w razie co.

  4. #4

    Domyślnie

    Masc robiona z aptekę była przyczyną plam na pieluszkach :/
    Mąż się pomylił i zamiast oleju kokosowego wziął ta masc (facet) no i teraz mam plamy których nie da rady odprac :/

    Czy zapychaja to nie wiem bo używałam zwykłego kremu 2 razy w życiu plus 1 wpadka męża

  5. #5
    Chustonówka Awatar Bellis
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    30

    Domyślnie

    My się smarujemy kremem, bo bez niego zdarzaja sie zaczerwienienia na pupsku. Jak Młoda była jeszcze młodsza, to przez moment stosowałam Bepanthen - zostawił na pieluchach ciemne plamy. Nivea Baby nie plami.
    Mama trójki


  6. #6
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    bepanthen zostawia na pieluchach czarne plamy nie do sprania- popieram,ale moja córa na bepanthen reaguje rewelacyjnie więc jak ma bardzo czerwoną pupę to ją smaruję bepanthenem, tak na co dzień to stosuję bambino,ale nie ten z cynkiem tylko pielęgnacyjny,lekki,nic nie zapycha,ani nie zostawia plam.

  7. #7
    Chustonówka Awatar Bellis
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ja też wolę mieć córkę ze zdrową pupą niż pieluchy bez plam
    To jest argument za kupnem tańszych pieluch - mam chinki, nie kosztowały majątku, pewnie i tak ich nikt nie będzie chciał odkupić - więc mam w nosie, będą plamy - to będą. Dbam o pieluchy, piorę, odkażam, strippinguję i robie wszystkie inne zalecane cuda wianki, bo chcę żeby były czyste. Ale plamami się nie przejmuję.
    Od jakiś 5 miesięcy używamy Nivea Baby; wczoraj pierwszy raz moczyłam pieluchy w płynie do naczyń żeby je odtłuścić. I nie dlatego, że miałam przecieki, raczej dlatego, że śmierdziały. I po tej kuracji nie zauważyłam szczególnej różnicy w chłonności.
    Mama trójki


  8. #8
    Chustomanka Awatar biedroneczka1
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Berlin, Niemcy
    Posty
    1,250

    Domyślnie

    Weleda Calendula tez zostawia plamy. No ale coz...
    Carlotta 26.06.2015
    Rafael (*) 20.05.2013
    Theodor 17.05.2010
    Milan 29.10.2007
    ---
    Przepraszam za brak polskich znakow.

  9. #9
    Chustomanka Awatar Georgina
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,174

    Domyślnie

    Ja smaruję pupę olejem kokosowym lub sezamowym. Może niewielkie plamy na pieluchach są, ale nie zauważyłam, żeby pieluchy przeciekały. A pupa jest gładziutka bez żadnego zaczerwienienia.





    Bubu 7.9.2010

  10. #10
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    polecam olej arganowy - wystarczy odrobina - pupcia gładka a plam nie ma

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Warszawa, Sadyba
    Posty
    14

    Domyślnie

    My używamy mąki ziemniaczanej i wietrzymy pomaga rewelacyjnie, ale zauwazylam, że odkąd podmywam małego po kupie a nie podcieram nie mamy odparzen ani nic podobnego

    Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka
    Aleksander 06.07.2015r.

  12. #12
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolaaa Zobacz posta
    My używamy mąki ziemniaczanej i wietrzymy pomaga rewelacyjnie, ale zauwazylam, że odkąd podmywam małego po kupie a nie podcieram nie mamy odparzen ani nic podobnego

    Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka
    tak, u mnie to samo. Myjemy pod kranem pupke i wycieramy recznikiem.

  13. #13

    Domyślnie

    Chce sie pochwalic maja super miksturs do pupy. Moj syn zabkuje wiec zdarza sie czasami czerwony tylek. Ale smaruje 2 razy i po problemie.
    A ta mikstura to olej kokosowy i aloes (zakupiony w bio sklepie z dobrym skladem. Ma tez w sobie ekstrakt z ogorka ) ! rozpuscilam olej , wymieszalam . I jest super!

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    371

    Domyślnie

    A ja smaruję od pierwszego miesiąca życia oliwą z oliwek, bo po kremach mały miał zawsze problemy skórne. I plam nie ma, chłonność jest.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar manteiga
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Gocławek
    Posty
    1,658

    Domyślnie

    W św. Zofii gdzie rodziłam neonatolożka zwróciła mi uwagę, żeby profilaktycznie nie stosować niczego co ma osuszać pupę (zasypki, maści z cynkiem), bo to prowokuje podrażnienia. Tylko co jakiś czas natłuszczać, akurat nam zaleciła Linomag. Póki co żadnych odparzeń ani w wielo, ani w jednorazowych, zarówno pampersach jak i ekojednorazówkach.
    Tomaszek - 23.09.2009r., Klara - 23.09.2015r.
    Ach, to życie, jak trzeba to staje na wysokości zadania

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    36

    Domyślnie

    Hmmm a ja nie miałam odwagi na nakremowanej pupie zapiąć pieluchy wielo, bo bałam się, że całkiem ją zniszczę :-D generalnie córka nie miała nigdy żadnych odparzeń na pupie, a synek co i rusz... i to niezależnie czy w wielo czy w jednorazówkach. Patent na niezatłuszczenie pieluch opracowałam w szpitalu, gdzie musiałam mu robić opatrunki na pupie (wtedy był w jednorazówkach, ale chodziło o odizolowanie rany na pupie po zabiegu od wszechobecnej kupy). Mianowicie jeśli muszę użyć krem, to przykrywam to miejsce gazikiem bawełnianym lub tymi bibułkami celulozowymi czy innymi... a używam linomag bobo a+e, na odparzenia jest niezastąpiony! no i przemywanie rumiankiem...

Podobne wątki

  1. wielopieluchowanie więcej niż jednego dziecka - dylematy
    Przez fiolka w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 15:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •