Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: o co kaman z oscha

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    734

    Domyślnie o co kaman z oscha

    pewnie wykazuję się teraz straszną ignorancją, ale mam nadzieję, że mi ją wybaczycie
    na kilka lat wypadłam z rynku chustowego, drugi dzieć zupełnie nie chustowy się okazał.
    wracam z brzuchem i nadzieją na nowego chuściocha a tu jakieś strasznie drogie chusty się przewijają.
    o co z nimi chodzi?
    na czym polegają ich niezwykłe właściwości, że kosztują takie chore pieniądze?
    możecie mnie oświecić?

    a, czy cena ca 100-120 euro za używana oschę w rozmiarze 5-6 jest okazyjna czy to zależy od modelu?
    Mama Wiktora (2007) czterech Aniołków[*][*][*][*] Igora (2013) i Borysa (2015)

  2. #2
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    zależy od modelu.
    mnie rozwalają za to ceny innych - yaro, artipoppów z grup na fejsie. faktycznie chusty piękne ale mimo powrotu do zainteresowania szmatami nie jestem gotowa wydać na chustę tyle co na zmywarkę, nawet gdybym miała takie wolne środki

    oshe są imho dobre jakościowo. przynajmniej te z którymi miałam do czynienia
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  3. #3
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Coraz częściej widuję chusty w cenie 2 tys.i więcej. Skoro są osoby, które tyle zapłacą, to i takie chusty będą.
    Tylko niektóre Osche osiągają wysokie ceny na rynku wtórnym, zależy od modelu.

    P.S. A spójrz na nosidła Tula - WC odsprzedawane po 3 tys.dolarów i więcej... I też się sprzedają.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,723

    Domyślnie

    Osche są teraz bardzo tanie. Kiedyś za Osche płaciło się ze 2000 właśnie . Ja uwiebiam ich chusty, to moja ulubiona firma, chociaż nowe wzory już mnie tak nie pociągają. W sumie dobrze, bo stare staniały, a nowe drogie .

  5. #5
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    ja chyba jeszcze nie wróciłam na dobre do nałogu, bo mnie jednak te ceny zadziwiają. gdy ja zaczynałam przygodę z chustami to cenę 2000 osiągał pamir. ale kiedy to było...
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  6. #6
    Chustomanka Awatar natalie
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    844

    Domyślnie

    W sklepie artipope jest chusta za prawie 6tys euro a co do cen to prawda jest taka ze jak sie kupi nawet za te 1,5-2 tys zł to odsprzeda sie ja za jakiś czas za tyle samo. Mozna powiedzieć ze to inwestycja


  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    734

    Domyślnie

    ok, rozumiem, że jak jest popyt to jest i podaż

    i tylko tyle? czy oscha jednak jest jakoś wyraźnie lepsza np. od didka?
    jeśli tak to w czym?
    Mama Wiktora (2007) czterech Aniołków[*][*][*][*] Igora (2013) i Borysa (2015)

  8. #8
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natalie Zobacz posta
    W sklepie artipope jest chusta za prawie 6tys euro a co do cen to prawda jest taka ze jak sie kupi nawet za te 1,5-2 tys zł to odsprzeda sie ja za jakiś czas za tyle samo. Mozna powiedzieć ze to inwestycja
    jak za tyle samo to nie inwestycja a zamrożenie kasy

    a-linko, nie miałam setek didków i osh w rękacg, ale moje bawełniane smoki są dużo grubsze od didkowej bawełny.
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natalie Zobacz posta
    W sklepie artipope jest chusta za prawie 6tys euro a co do cen to prawda jest taka ze jak sie kupi nawet za te 1,5-2 tys zł to odsprzeda sie ja za jakiś czas za tyle samo. Mozna powiedzieć ze to inwestycja
    inwestowanie w chusty jest bardzo ryzykowne, nie wiadomo co będzie modne za 2 lata jak się zdecydujesz sprzedać chuste. A co do roznicy mdzy Oscha a Didkami, to i Osche sa rozne i Didki w grubości wiec nie można generalizowac, Oscha tworzy krótsze serie, bardzo pracuje nad PI-ARem malej manufaktury z artystycznym zacięciem, eksluzywnejm chusty trudne do kupienia. Didki sa czasami brzydsze ale maja niemiecką solidność- material z ekobawelny, ekolnu, etc, , zresztą niewielkie marze to w Niemczech akurat tradycja całego rynku. Ale jak cos się dobrze sprzedaje to dotkaja ( w Didku) czasami druga serie, w Oschy nie.

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    734

    Domyślnie

    dzięki, sporo mi to wyjaśnia co piszecie
    to ja zostanę przy sprawdzonej niemieckiej solidności

    właśnie lecą do mnie lniane pawie
    Mama Wiktora (2007) czterech Aniołków[*][*][*][*] Igora (2013) i Borysa (2015)

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    A mi sie udało upolowac scinki Didkowe! o szczescie niebywałe, poduszeczki będą piękne! czekam aż dolecą! oczywiście to nie jest zupełnie związane z tematem, ale gdzieś o moim szczęściu muszę napisać

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Muminmamma Zobacz posta
    A mi sie udało upolowac scinki Didkowe! o szczescie niebywałe, poduszeczki będą piękne! czekam aż dolecą! oczywiście to nie jest zupełnie związane z tematem, ale gdzieś o moim szczęściu muszę napisać

    a pewnie - jak się dzielisz smutkiem, to robi się go dwa razy mniej,
    jak się dziellisz szczęściem - to robi sie go dwa razy więcej
    Mama Wiktora (2007) czterech Aniołków[*][*][*][*] Igora (2013) i Borysa (2015)

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez a-linka Zobacz posta
    a pewnie - jak się dzielisz smutkiem, to robi się go dwa razy mniej,
    jak się dziellisz szczęściem - to robi sie go dwa razy więcej

  14. #14
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Muminmamma Zobacz posta
    A mi sie udało upolowac scinki Didkowe! o szczescie niebywałe, poduszeczki będą piękne! czekam aż dolecą! oczywiście to nie jest zupełnie związane z tematem, ale gdzieś o moim szczęściu muszę napisać
    Pochwal się, jak będą

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Muminmamma Zobacz posta
    Oscha tworzy krótsze serie, bardzo pracuje nad PI-ARem malej manufaktury z artystycznym zacięciem, eksluzywnejm chusty trudne do kupienia. Didki sa czasami brzydsze ale maja niemiecką solidność- material z ekobawelny, ekolnu, etc, , zresztą niewielkie marze to w Niemczech akurat tradycja całego rynku. Ale jak cos się dobrze sprzedaje to dotkaja ( w Didku) czasami druga serie, w Oschy nie.
    niestety. Potem biedny człowiek znajdzie coś w na fotce w google, zakocha się i nie śpi po nocach, bo nigdzie nie można tego dostać ......

  16. #16
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    właśnie znalazłam chustę Oscha Monk's Belt Jol - wypożyczają za około 16zł na tydzień i depozyt = wartość chusty ustalili na 624zł gdyby ktoś chciał zatrzymać
    Zakochałam się w tej chuście!!! Powiedzcie czy cena jest ok?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •