Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: NatiBaby czy girasol- 1-sza chusta dla niedoswiadczonej

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    5

    Domyślnie NatiBaby czy girasol- 1-sza chusta dla niedoswiadczonej

    Po obejrzeniu wielu filmikow online podjelam decyzje o zakupie mojej pierwszej chusty. Zdecydowalam sie na chuste tkana zamiast elastycznej, majac nadzieje, ze opanuje sztuke wiazania bez uszczerbku na zdrowiu mojej latorosli...i teraz stanelam przed dylemantem NatiBaby czy Girasol? Chusty znaczenie roznia sie od siebie, glownie cenowo i sama nie wiem, czy warto investowac ponad 350 zl (musze miec dlugosc 5,2 m ze wzgledu na meza ktory ma 194 cm wzrostu), czy wesprzec przemysl polski i kupic NatiBaby za nieco przystepniejsza cene. Potomek ma sie pojawic w listopadzie (nie wiem czy pora roku ma jakies wieksze znaczenie). Bede bardzo wdzieczna za wszystkie rady/opinie.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Chusty natibaby są bardzo dobre, podobnie jak lennylamb. Girasole tez ok . Wybierz po prostu kolor/wzór, który ci się spodoba i tym się kieruj.
    Jeśli będziecie wiązać w kangurka, to wystarczy krótsza chusta - standardowo 3,6. Ew 4,2 ze względu na męża - ale wtedy tobie będę się majtały ogony.
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    5

    Domyślnie

    a na inne sposoby wiazania tez wystarczy 4.2? Planuje ja uzytkowac przez dluzszy okres

  4. #4
    Chustomanka Awatar pompolinka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    611

    Domyślnie

    miałam do czynenia z nową natką i używanym girasolem i głosuje na używanego girasola

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Wiązań masz wiele do wyboru, ale gdybyś nauczyła się dwóch: a przodu kangurek, na tył plecak prosty, to ponosisz tak do 3rż. I nic więcej kombinować nie trzeba - to jest plan minimum, ale bardzo dobry plan . Do obu tych wiązań wystarczy wam 4,2 (tylko jeszcze raz podkreślam, dla ciebie to będzie za długie - ale wyjścia nie ma, skoro mąż taki duży).

    Choć w praktyce tak to wygląda, że najpierw zakładasz, że kupisz jedną chustę, a potem widzisz, że przydałaby się jeszcze druga na zmianę... i trzecia, bo taka śliczna...i może czwarta, bo to okazja była - a i tak się potem odsprzeda... . Więc moim zdaniem nie przywiązuj się zbyt mocno do myśli, że będziesz mieć tylko jedną chustę .
    Ostatnio edytowane przez Pomarańcza ; 07-08-2015 o 21:38
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Leoni
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,591

    Domyślnie

    ja miałam 3natki i mimo że złamane dla mnie były sztywne i nieprzyjemne
    ale girasole mnie zachwyciły, wszystkie tęczowe są mega mięciutkie wiec ja na początek polecam girasola żeby się przyjemnie nosiło
    i wydaje mi się że max 4,6 powinna ci naprawdę wystarczyc- i dla ciebie i dla męza np na kieszonkę ,bo 5,2 to straszny dlugas i będziesz się meczyć

  7. #7
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    ja też bym poleciła girasola, najlepiej z diamentowym splotem, są cieniutkie, mięciutkie, idealnie się dociągają

  8. #8
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    Wybralabym chuste uzywana, dobrze zlamana. Girasol czy natibaby- obojętne, kierowałabym sie kolorem/wzorem.
    Mialam 2 girasole i jeden, pierwszy, wcale jnie byl taki mieciusi i gorzej mi sie wiazalo niz wysluzona natke. Drugi girasol byl juz sporo uzywany gdy go kupilam i lepiej mi sie wiazalo.

  9. #9
    Chustomanka Awatar Falka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    548

    Domyślnie

    Ja bym brała Girasola. Bardziej nośne są w porównaniu do pasiaków Nati (chyba że trafisz na jakiś starszy używany). Przynajmniej te co miałam były nosniejsze.
    Gałganka 31.10.2011

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Bedzie chyba girasol

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Girasol

Podobne wątki

  1. NatiBaby 100% bawełna kalahari
    Przez Wifee w dziale Nati
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 20:58
  2. Instrukcja NatiBaby dla chusty tkanej
    Przez K&M w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 23:03
  3. chyba glupie pytanie bardzo niedoswiadczonej
    Przez klusiecka w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 15:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •