Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Wełna u noworodka jak się sprawdza?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    21

    Domyślnie Wełna u noworodka jak się sprawdza?

    Ponieważ w dalszym ciągu nie skompletowałam całej wyprawki dla naszego drugiego maluszka, w dalszym ciągu zastanawiam się nad ostatecznym wyborem pozostałych pieluch nb. Jak sprawdzają/ sprawdzały się u Was malutkie otulacze wełniane nb (puppi, kokosi, ecodidi) w połączeniu z noworodkowymi formowankami i wkładami składanymi spinanymi na snappi? Przy starszym, pokochałam na maxa wełnę, do puli się troszkę zraziłam, dlatego rozważam wełnę od początku u noworodka...jakie są wasze doświadczenia?

  2. #2
    Chustomanka Awatar biedroneczka1
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Berlin, Niemcy
    Posty
    1,250

    Domyślnie

    u nas bardzo przeciekala welna, ale C. to megasikacz jest
    Carlotta 26.06.2015
    Rafael (*) 20.05.2013
    Theodor 17.05.2010
    Milan 29.10.2007
    ---
    Przepraszam za brak polskich znakow.

  3. #3
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    u nas się sprawdzała, nawet wolałam od pulu bo nam przeciekał szczególnie w nocy, tylko ja wysadzałam prawie od poczatku na miseczke, wiec wpadek kupowych było bardzo bardzo mało, używałam ecodidi i imse vimse do tetry, może kup z 1/ 2 sztuki wełenki na początek i sobie potem dokupisz jak Ci przypasuje
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Tulli
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    5,177

    Domyślnie

    Ją bede niedługo sprawdzać. Ale moje welniaki są HM i nie że sfilcowanej wełny. Pewnie bede doszywac jak już sprawdze czy wykrój jest ok.
    mama Młodego, Młodej i Młodszego|`15,`17,19.
    PS codziennie dziękuję Bogu za to forum <3.

  5. #5
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    my uzywalismy welniakow ze skladana tetra, fakt czasami byly przecieki, ale lepsze to niz pampek

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    21

    Domyślnie

    dziękuję dziewczyny ktoś coś jeszcze? ktoś jeszcze używał wełenki przy noworodku?

  7. #7
    Chustomanka Awatar gosiamy
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    593

    Domyślnie

    U nas wełna sprawdzała się znakomicie. Zwłaszcza wełniane gatki, bo nigdy kupka nie uciekła na ubranka Jeśli są odpowiednio zalanolinowane, to sprawdzają się wspaniale. U kolejnego dziecka zacznę od wełniaków

  8. #8
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    u nas też wełna od początku, z poskładaną tetrą sprawdzała się super, chociaż ja wymieniałam tetrę praktycznie po każdym siknięcu. Na noc z formowanką. Dla następnego dziecka kupię więcej otulaczy nb, bo jednak schnięcie trochę zajmuje.

  9. #9
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    Ja używam wełniane gatki ale nie cały czas. Od poniedziałku praktycznie cały czas w domu w ciągu dnia syn ma je założone i coraz bardziej się do nich przekonuje. Chciałam dokupić kilka otulaczy z pulu ale nie wiem czy nie zainwestować w otulacz wełniany i go testować. A i gatki nie odciskają się na plecach i nogach młodego. Muszę siebie jeszcze przekonać że na spacery wełna jest lepsza i, że nie przecieknie od razu. Wtedy to już w ogóle tylko wełniaki u nas będą.

    OT osoby, które pisały mi że sposób pieluchowania zmienia się wraz z upływem czasu miały rację. Jeszcze 2 tygodnie temu założenie wełny na dłużej niż godzinę (do czasu wysuszeniu się otulaczy z pulu) było dla mnie nie do pomyślenia a dziś wolę wełnę

  10. #10
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    U nas wełna od początku przy drógim z poskładaną tetrą. Miałam 2 otulacze Puppi nb i super się sprawdziły. Sporadycznie zdażalo nam się założyć coś z pulem, gdybym miała 3 to starczyłoby na 100%. Sprzedałam praktycznie bez straty, poszły od ręki, więc myślę, że warto
    Gosia 31.05.2013 Jaś 10.02.2015 Przemek 11.2016
    Marysia [*] 12.2017 Ktoś 12.2018


  11. #11

    Domyślnie

    Poskladana tetra w samolocik + wełniane gatki - niezawodne połączenie.

  12. #12
    Chustonówka Awatar Szarotka
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    24

    Domyślnie

    Też używałam wełnianych otulaczy przy noworodku.
    Do środka cienka tetra lub mały prefold (w prostokąt, bo nie umiałam poskładać i pospinać tak, żeby się ładnie układało przy nóżkach).
    Nam nic nie przeciekało, ale ja wysadzałam na "nocniczek" od pierwszych dni życia + zmieniałam pieluchę po każdym siknięciu.

  13. #13
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Mnóstwo osób decyduje się na tetrę, bo jest tania i szybko schnie, ale niestety jest to najmniej chłonny wkład z możliwych. Stąd przecieki. Jeśli już tetra u noworodka to warto dołożyć przynajmniej cienki mały wkład. Mogę polecić welurkowy noworodkowy puppi. Albo przynajmniej mini-booster. Kosztuje to 3,50-9 zł, a super wzmocni tą tetrę. Wełniak nie ma prawa przeciekać. Jeśli przecieka to znaczy, że jest źle użytkowany. Albo trzeba go zalanolinować, albo jest źle zapięty/dopasowany albo za mało chłonny wkład czy za rzadko zmieniana pielucha. Jak wkład zostanie przesikany na maksa to PUL to przepuści na zewnątrz. Wełna zanim puści sporo jeszcze wchłonie sama w siebie w wewnętrzną warstwę. Ot i cała tajemnica.
    Kupka mleczna spłukuje się rewelacyjnie pod prysznicem, w 99% przypadków nie ma potrzeby prania, jeśli spłucze się od razu. Z czystym sumieniem polecam.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  14. #14
    Chustomanka Awatar vin-dit
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Mierzyn/Szczecin
    Posty
    1,122

    Domyślnie

    My tez wełny tylko uzywamy- przy pulu sa odparzenia... Raz nam przeciekla i byla to ewidentnie wina zbyt mało chlonnego wkładu i zbyt długiej drzemki
    my uzywamy z formowankami,prefoldami lub wkladami bambusowymi.
    Tylko mój noworodek mało reprezentatywny bo robi kupke raz na 2-3 dni

    Wełna i delikatna skóra noworodka plus upały -idealne połączenie
    Franek 02.2010, Marysia 10.2012, Michasia 07.2015



Podobne wątki

  1. Wełna=wełnie, bambus=bambusowi?
    Przez Wika w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 21:03
  2. Wełna lenny lamb
    Przez Magdailena w dziale Lenny Lamb
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 22:07
  3. Wełna
    Przez ph78 w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •