Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jak dbać o chusty z konopiami?

  1. #1

    Domyślnie Jak dbać o chusty z konopiami?

    Przekopałam ogólny wątek dotyczący pielęgnacji chust i znalazłam w nim sporo rewelacji w rodzaju "po wypłukaniu w płynie do płukania chusta jest bardziej miękka" No cóż, uznaję, że tamten wątek już nieco trąci myszką. Jeśli jest nowszy i dotyczy konkretnie chust konopnych to bardzo proszę o link, bo szukacz ze mnie kiepski.

    Ostatnio pokochałam konopie, ale mam sporo wątpliwości co do tego, jak się z nimi obchodzić. Pierwsza rzecz to zagięcia/załamania. Z jednej strony spotkałam się z informacją, że to norma, z drugiej – że zaniedbanie. Tylko, że nie wyobrażam sobie prasować chusty po każdym użyciu, przy prasowaniu po praniu widzę załamania na chuście, którą mam od nowości, a w międzyczasie użyłam jej kilka, może kilkanaście razy. Po każdym użyciu plotę warkocz – czy to może w jakiś sposób pomóc (przynajmniej przez to, że chusta mięknie i jest dzięki temu wg mnie mniej podatna na zaginanie) i chociaż częściowo zastąpić prasowanie? Czy takie zagięcia, o ile chusta będzie w ogóle widywać żelazko, będą się pogłębiać?

    Druga rzecz – pranie. Konopne wkłady do pieluch zesztywniały mi okrutnie od mojej parszywej wody. Zastanawiam się, czy ta woda nie ma równie destrukcyjnego wpływu na włókna chusty. A jeśli ma, to jak temu zapobiegać? Sody do prania raczej nie dodam, bo chusta ciemna. Rozważam niepranie albo pranie w źródlance Docelowo będę mieć bardzo dobrą wodę w kranie, więc to problem przejściowy

    I ostatnia rzecz, to akurat dotyczy zwykłej bawełnianej chusty, ale problem jest uniwersalny. Kupiłam używaną chustę, którą poprzedni właściciel wykąpał w dużej ilości jakiegoś lenora. Po kilku praniach nie czuć już zapachu, chusta jest śliska, ale chyba sama z siebie. Czy samo pranie w minimalnej ilości detergentu wystarczy, by ten nieszczęsny płyn wypłukać czy można zastosować jeszcze jakąś kurację oczyszczającą?





  2. #2
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    Tą zatłuszczoną bawełniankę wypierz z płynem do naczyń, a co do konopii to nie pomogę niestety.
    Mama Jakuba - styczeń 2011 , Alicji - luty 2014
    i grudniowej 2016 Oliwki

  3. #3
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Niestety wątek w sam raz dla mnie, niedawno odkryłam na moim AHI paskudne zagięcia wzdłuż chusty. Nic nie pomogło, nawet prasowanie chusty prosto po wyjęciu z pralki ciężkim żelazkiem ze stacją parową Czyli naprawdę trzeba by je prasować po każdym użyciu? To ja chromolę taką zabawę, konopiom chyba podziękuję

    Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

  4. #4
    Chustomanka Awatar kura
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Pociecha :)
    Posty
    1,061

    Domyślnie

    ło matko, aż się boję ogladać moich konopii, bo nienawidzę prasowania. Wydawało mi się, że prasowanie po praniu to i tak dużo!




Podobne wątki

  1. Jak dbać o wkłady bambusowe
    Przez ismeril84 w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 11:24
  2. jak dbać o kieszonki ?
    Przez Tymonka w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 20:48
  3. wkładki BG-jak o nie dbać?
    Przez magnolia17 w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 21:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •