Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jak zaczac chustowac 9 miesieczne dziecko

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    1

    Question Jak zaczac chustowac 9 miesieczne dziecko

    Witam, moj synek ma prawie 9 miesiecy i jest dosc dlugi - 80 cm, wazy przy tym 9,5 kg. Straszny z nieco przychlast :). Zastanawiam sie nad zakupem chusty, jednak mam watpliwosci czy nie jest juz za pozno, by zaczac sie w to bawic. Zaluje, ze wczesniej wiecej o chustowaniu nie poczytalam, jakos nie czulam, ze to cos dla mnie :(. Czy ktoras z chustujacych mam zaczynala pozno i moze sie podzielic doswiadczeniem? Jakie wiazanie byloby dla takiego szkraba odpowiednie? Z gory dziekuje za pomoc.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Wow, faktycznie masz chłopa jak dąb
    mój syn ma 19 mscy i waźy i mierzy mniej więcej tyle co Twój

    ja zaczynałam wcześnie więc nie pomogę, ale jeśli byś chciała spróbować to na Twoim miejscu kupiłabym chustę raczej krótszą i próbowała od razu na plecy wrzucać. Przy wadze Twojego synka, noszenie z przodu może być zbytnimObciążeniem dla Twojego kręgosłupa.


  3. #3
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,667

    Domyślnie

    Hhhm moja 7m i waży 10 kg.

    Skad jestes?.pewnie sa mamy w twojej okolicy i bedziesz mogla zobaczyc i spróbować chusty i nosidla.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  4. #4
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,513

    Domyślnie

    Na chustowanie nigdy nie jest za pozno do 4 roku zycia
    I tak, zacznij od plecow juz, a najlepiej jakby ktos ci na zywo pokazal jak sie wrzuca i tak dalej. Bo filmiki niby pomagaja duzo, ale ja np samolotu nie opanowalam nigdy, rece mi sie placza i wrzucam od dolu wylacznie.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    20

    Domyślnie

    My zaczynamy się wiązać teraz, kiedy syn ma niecałe 7 miesięcy i 9 kg. Czy znacie jakieś sposoby na oswojenie starszych dzieci z chustowaniem? Mały czuje się trochę nieswojo podczas wiązania, kręci się, więc mam mało czasu i ogólnie dociąganie jest utrudnione. Wczoraj mieliśmy pierwsze samodzielne wiązanie (kieszonka) i po wszystkim uspokoił się, na spacerze bardzo mu się podobało. Tylko to wkładanie go w chustę... Doradca podpowiedziała nam o huśtaniu małego w chuście, żeby się przyzwyczajał do coraz ciaśniejszego otulenia, ale może macie jeszcze jakieś inne pomysły.

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,802

    Domyślnie

    Osobiście zaczynając po raz pierwszy z chustą z kilkumiesięczniakiem zaczęłabym od... 2x

    Bo owszem, plecak byłby dla takiego dziecka pewnie odpowiedniejszy - ale to w przypadku gdy noszenie z przodu mamy już za sobą, dziecko i rodzic są oswojeni z chustą, manewrowaniem nią i dzieckiem a samo dziecko kojarzy co się będzie działo jak zaczynają go wiązać.

    2X dlatego, że może być to po prostu szybsza opcja na odcinku: od wzięcia dziecka na ręce do zawiązania węzła i wyruszenia w trasę, owszem, trzeba zwracać uwagę na staranność dociągania ale przy pierwszych wiązaniach tutaj dbamy o oswojenie się z czymś nowym, dziecko jeśli siedzi i domaga się wyjęcia rąk na zewnątrz - no to jest to wtedy prostsze bez wielkich poprawek.

    No albo nosidło i tu już obojętnie czy przód czy tył, oswojenie z plecami można robić zabawą w konika, z chustą huśtając na hamaku, opcji jest wiele, grunt to odwaga
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Podobne wątki

  1. Jak "wysadzac" 2,5 miesieczne dziecko?
    Przez elizek w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 14:06
  2. W co najlepiej wiązać 4 miesieczne dziecko?
    Przez melka10 w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-01-2010, 15:02
  3. Jak zaczac...z noworodkiem?
    Przez maa821 w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 15:12
  4. 2x- zaczynamy sie chustowac:)
    Przez paula_bed w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13-03-2009, 00:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •