Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: przerabianie pieluszek typu kieszonka

  1. #1
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie przerabianie pieluszek typu kieszonka

    Drogie koleżanki, zwracam się zwłaszcza do mam szyjących Naszła mnie taka myśl czy da się kieszonkę OS przerobić na otulacz PUL wycinając jakoś ten polar ze środka? Mam kieszonkę chinkę i żadne strippingi nic nie pomaga jej na przeciekanie, kupiona jako nowa - PUL idealny. Więc sądzę, że winny jest polar bo cieknie nogami...
    No i tak zaczęłam ją oglądać tylko jak rozpruję polar w gumkach to chyba mi wtedy gumka wyleci ze środa. Wyciąć cały polar poza tym zszytym z gumką czy jak?
    Z góry dziękuję za pomoc i pomysły.

  2. #2
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    Ja z powodzeniem przerobilam kilka chinek na otulacze. Po przewroceniu pieluszki na lewą stronę prujką oddzielilam welur od pula (zostawiłam trójkąty welurku na uszkach i z przodu pieluchy pas welurku zasłaniający napy. Gumki oryginalne wyprułam , a wszylam wąską gumę dzianą w tuneliki powstałe poprzez zawinięcie pula. Powodzenia.

    Edit : ort
    Ostatnio edytowane przez Krypto ; 22-07-2015 o 06:17
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

  3. #3
    Chustomanka Awatar kiniak
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Myślenice
    Posty
    800

    Domyślnie

    Ja bym też próbowała pozbyć się całego polarku przy nóżkach, jeśli uważasz, że jest on problemem. Jak go zostawisz w tym newralgicznym miejscu, to dalej będzie podobnie. Tak, jak Krypto pisze, można tuneliki na gumkę zrobić przez zawinięcie pulu.

  4. #4
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    ja bym zrobila prosciec wypruc polarek i gumki i poleciec gumolamowka, mniej zabawy i kombinowania jak dla mnie

  5. #5
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Rownie dobrze mozesz klasc wklad na kieszonke i dostaniesz pseudo otulacz bez żadnych akrobacji; ) a moze gumki sa za luźne i dlatego przecieka?

    fonopisane
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Tylko wtedy pul nie pracuje tak dobrze jak w otulaczu. Ale to też zależy jaki pul i jaki polarek. U mnie się nie sprawdziło takie rozwiązanie.
    J.2014 i E.2016

  7. #7
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    No to odpowiadam : już od jakiegoś czasu większość moich kieszonek używam jak pseudootulacze i wkład kładę na wierzch, mimo wszystko polarkiem podciąga, ale mniej, w tej którą chcę przerobić to jest mokro po 30minutach.
    Hmm a jak się wszywa gumkolamówkę? nie trzeba tunelu jak na gumkę? Bo maszynę do szycia nawet mam, ale jak dotąd tylko na niej skróciłam spodnie, ehh nie jestem zbyt dobrą krawcową.Czy to jest jakoś trudne wszyć taką gumkę? I jak to zrobić bo powinna być krótsza niż materiał żeby się zwinęła, co nie? O ile krótsza?

  8. #8
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    gumolamowke wszywa sie bardzo prosto. Lamowka min 18 mm, ja w wiekszosci stosuje 20 mm, zeby mi sie nic nie wymknelo. Tam gdzie nie potrzeba to jej nie naciagasz, a w pasie (tyl pieluszki na pleckach) oraz na nozkach po prostu ja naciagasz. Jak masz jakis otulacz kokosi, lub nappime. One stosuja gumolamowke potrzeba Ci od 1,3 do 1,6 m takiej lamowki na otulacz najlepiej wszywac ja tym przerywanym zygzakiem. Nie wiem jak sie fachowo nazywa ten scieg na maszynie :/

  9. #9
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    czyli wszywam naokoło całego otulacza a nie tylko w nogach? bo myślałam ze tylko w nogach, hehe, przerywany zygzak mam w swojej maszynie ale nie wiem czy sie do tego zabiore jeszcze przed urlopem, za tyg wyjezdzam a upały w ciazy tak mnie mecza, ze ledwo starcza mi sily na opieke nad starszym....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •