Strona 50 z 72 PierwszyPierwszy ... 40424344454647484950515253545556575860 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 1,000 z 1421

Wątek: Co dziś czytałam/em mojemu dziecku?

  1. #981
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    To proszÄ™ bardzo, masz jeszcze trochÄ™.









    Nie kuÅ› , z tego co czytam to 5+, jeszcze nie dla nas .

    U nas dziÅ›
    Krowa Matylda na czatach, jaka była moja radość jak syn przyniósł i powiedział "krowa Matylda"! rozgaduje się już ładnie
    Auto Bajtlika, ulubiona strona to "przyczepa"
    Pan Brumm jedzie pociągiem, zdetronizował PB tego nie rozumie, bo widziałam jak szukał na stosie i PB tego nei rozumie odłożył i szukał dalej za pociągiem
    Śpij, króliczku, tu już sam w ciągu dnia kartkuje i wykonuje zadania , rano było ciemnawo jak przyniósł i nei mogłam się doczytać co na stronach jest, a on sam pamiętał i robił
    Reksio wielka księga przygód, uff kilka opowiadań, nie wiem co go w tym ciekawi, tekstu sporo, an obrazkach w sumie nie dużo się dzieje. Plus taki że to nie wałkowanie codziennie jednego tekstu, bo mam zakładkę i dla mnie nie jest nudno, rozpoczynam w miejscu w którym skończyliśmy poprzedniego dnia
    Lukrecja
    Dzień dobry poczta
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  2. #982
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Nie kuÅ› , z tego co czytam to 5+, jeszcze nie dla nas .
    a
    Książka zdecydowanie dla starszych przedszkolaków i/lub uczniów młodszych klas.
    Zakupione u nas z myślą wykonywania ćwiczeń które są na końcu każdej książki dla starszaka. Natomiast moja 3 latka nie może się od nich oderwać. Sama jestem zaskoczona. Oczywiście czytam jej bez wykonywania ćwiczeń, aczkolwiek robiłyśmy już memo.

  3. #983
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Yeti, Duch z butelki, Najlepsza zupa na Świecie - w ostatnich dniach czytane w każdej wolnej chwili w ciągu dnia.

    Seria książeczek z charakterem wyd. Egmont. - bardzo pozytywnie. Moja córka je uwielbia (syn zresztą też). Dodatkowo Córka uwielbia tego typu formaty książek. Nie ma ulubionej. Te książeczki są świetne. Sugerowany wiek wydawcy to 3-4 lata. Jak dla mnie wystarczą na długo. Autor nie poucza, każdy tam jest sobą, treść wyważona aczkolwiek emocje aż kipią. Zachowania typowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Bardzo trafiony zakup. Cieszę się, że są one u nas dostępny. Jest ich podobno około 100 (gdzieś tak wyczytałam). Tył okładki informacja, że Mała Miss - 35, Mr. Men-47.
    Czekam na więcej.

    Zaczytujemy się też w serii Mądra Mysz. Bardzo lubię serię. W chwili obecnej na tapecie jest Zuzia.

  4. #984
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    My dziś czytaliśmy Małą Wstydnisię i Małą Uparciuszkę
    Z racji tego, że niedziela, było trochę rozdziałów z naszych różnych Biblii w wydaniu dla dzieci
    A poza tym Basia, Basia, Basia...dzieciaki postanowiły, że czytamy wszystkie części, które mamy
    Były też Szopięta, Kukuryk, Padington i ostatnio kupione nowości.

  5. #985
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,865

    Domyślnie

    U nas dzisiaj Kubuś Puchatek (klasyka) i Feluś i Gucio idą do przedszkola, a rano Mała Pomocnica

  6. #986
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AlicjaR Zobacz posta
    U nas dzisiaj Kubuś Puchatek (klasyka) i Feluś i Gucio idą do przedszkola, a rano Mała Pomocnica
    Jak siÄ™ Wam podoba FeluÅ› i Gucio?

  7. #987
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Jak siÄ™ Wam podoba FeluÅ› i Gucio?
    Ja nie AlicjaR ale napiszę o Felusiu. U nas bardzo dabrze przyjęty. Podoba się. Lubi kiedy jej czytamy, ale na słowo przedszkole ma jedną odpowiedź która się nie zmieniła. Czyli, że ona nie będzie chodziła do przedszkola.

  8. #988
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Taki sobie OT
    Spadlamznieba, bardzo się cieszę, że wróciłaś ♡
    J.2014 i E.2016

  9. #989
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Taki sobie OT
    Spadlamznieba, bardzo się cieszę, że wróciłaś ♡
    Dziękuję za tak miłe słowa🤗

  10. #990
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,865

    Domyślnie

    My Felusia czytamy teraz co dzień w ramach przygotowania do powrotu do przedszkola. Omawiamy scenki, porównujemy, co podobnie w naszym przedszkolu, co inaczej. Najwięcej emocji budzi scena pożegnania z mamą, przy niej córka się smuci i mówi, że też będzie płakać... Ale ogólnie dla mnie książka użyteczna, fajnie zilustrowana.

  11. #991
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AlicjaR Zobacz posta
    My Felusia czytamy teraz co dzień w ramach przygotowania do powrotu do przedszkola. Omawiamy scenki, porównujemy, co podobnie w naszym przedszkolu, co inaczej. Najwięcej emocji budzi scena pożegnania z mamą, przy niej córka się smuci i mówi, że też będzie płakać... Ale ogólnie dla mnie książka użyteczna, fajnie zilustrowana.
    Moja córa chodzi już do przedszkola, ale co chwilę choruje i każdy powrót po 3-4 tygodniach to wielki stres ..

  12. #992
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Moja córa chodzi już do przedszkola, ale co chwilę choruje i każdy powrót po 3-4 tygodniach to wielki stres ..
    Współczuję chorób.
    Jeśli chodzi o powroty po chorobie to chyba większość dzieci tak ma, że po dłuższej nieobecności jest ciężko. U mojego syna w klasie dzieci też przechodzą duży stres jak po chorobie czy przerwie mają wrócić do szkoły. Niby starsze dzieci, uczniowie a nadal przeżywają bardzo. Niektóre dzieci potrafią płakać cały tydzień. Chyba nie da się przed tym uchronić i zmniejszyć stresu. Ktoś bardziej wrażliwy tak będzie reagować. Natomiast, trzymam kciuki aby stres się zmniejszył. Mój syn też długo tak reagował. Tylko u nas to i ja mocno przeżywałam i jestem pewna, ze on to czuł i dlatego to długo trwało i nabierało na sile.

  13. #993
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    A ja przewrotnie napiszę coś . Mieliśmy wczoraj duża uroczystość rodzinną i sobota zeszła na przygotowaniach, niedziela rodzinnie i nie czytalismy w te dwa dni. Jaaa, było mi to potrzebne. Jak zależy mi na czytaniu dziecku, tak ulubione pozycje codziennie, kilka razy dziennie, wychodzi mi chwilami bokiem. Ale dziś już za radością wróciłam do czytania .

    Na razie Pan bałagan, Mała złośnica, Dzień dobry poczta i Kołysanka dla maluszka. A w kiosku czekają na odbiór paczki, sesese, będzie więcej Brummów, wiecej małych Egmontowych Misterów i Miss .
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  14. #994
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Yeti, Yeti, Yeti, Yeti....
    Seria MÄ…dra Mysz o Zuzi
    Smok i myszka- nasza nowość, ogromny format, ilustracje przepiękne, tekst podobał się. Czytaliśmy 3 razy pod rząd.

  15. #995
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Mamy nowe Brummy i jak ja wczoraj po otwarciu paczki stwierdziłam, że Zwariowane przygody Pana Brumma to młech, nie to samo co pojedyncze, tak dziś syn kilkakrotnie chciał właśnie tę część. Z pojedynczymi musi się jeszcze oswoić.

    Z nowości jeszcze wysłuchał całą Małą buntowniczkę i Pana Radosnego
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  16. #996
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Jaś Ciekawski - moja 3 latka jest w tej książce zakochana. Okulary spadają niestety ale kilka razy dziennie przynosi i trzeba siadać i oglądać, opowiadać etc
    Co kryje morze?
    Co kryje Las?
    Gołębica
    Wielka ryba
    Osiołek
    Owieczka
    Smok ze smoczej jamy
    Stefek burczymucha
    Małpa w kąpieli
    Chory kotek
    Paweł i Gaweł

  17. #997
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    po pracy zaliczyliśmy:
    "Sonia śpi gdzie indziej"
    "Pobawimy siÄ™?"
    "Otto w mieście"
    "Wizyta u dentysty"
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  18. #998
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Kajtek i miś - 1szy rozdział
    PisklÄ™
    Ja wielkolud ty kruszynka
    Basia i remont

  19. #999
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Wielka księga Basi i Franka
    Małpka Fiki Miki w szkole
    Paweł i Gaweł
    Miska Maksa, Wózek Maksa - tak z ciekawości, jakaś jeszcze część nie ma słowa "głupia/e/i? Bo te dwie nie mają
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  20. #1000
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    A nas w weekend wzięło na nasze stare książki z dzieciństwa mojego i m.
    Tak więc było
    Przygoda misia i reszta będzie łatwiej tak

    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 18-03-2018 o 20:27

Podobne wÄ…tki

  1. Nie potrafiłam dziś odmówić dziecku...
    Przez Mayka1981 w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 14:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •