Strona 62 z 72 PierwszyPierwszy ... 12525455565758596061626364656667686970 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,221 do 1,240 z 1421

Wątek: Co dziś czytałam/em mojemu dziecku?

  1. #1221
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Nasze ostatnie lektury to:
    "Gofrowe serce" Marii Parr (tej autorki od Tonji - super książka)
    "Umarły las" i "Nieumarły las" Wajrak&Samojlik - młody bardzo się wkręcił, czekamy na kolejny tom "Zew padliny" chyba w październiku ma się ukazać;
    a z biblioteki przytargałam "Gwiezdne dziecko" czyli jeden z pierwszych tomów Thorgala i okazał się hitem. Historię o Thjazim czytaliśmy dwa razy.
    Witek 2012

  2. #1222
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    Nasze ostatnie lektury to:
    "Gofrowe serce" Marii Parr (tej autorki od Tonji - super książka)
    "Umarły las" i "Nieumarły las" Wajrak&Samojlik - młody bardzo się wkręcił, czekamy na kolejny tom "Zew padliny" chyba w październiku ma się ukazać;
    a z biblioteki przytargałam "Gwiezdne dziecko" czyli jeden z pierwszych tomów Thorgala i okazał się hitem. Historię o Thjazim czytaliśmy dwa razy.
    Też się nam Gofrowe Serce podobało
    Nie czytaliśmy jeszcze Umarłego lasu, ale rok temu Ryjówkę przeznaczenia - wysłuchał, ale chyba był jeszcze za mały, muszę spróbować znowu

  3. #1223
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    U nas ostatnio codziennie Miś Zbyś, najchętniej tom Kosmos to za mało. A do tego książeczki z serii: bez tajemnic.

    Swoją drogą jak czytacie maluchom komiksy? Ja za każdym razem mówię kto teraz się wypowiada, i pokazuje palcem na którym obrazku. Po kilku czytaniach już nie muszę, ale na dłuższą metę trochę to uciążliwe. Macie jakieś inne metody?
    J.2014 i E.2016

  4. #1224
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Czytam Malutką Czarownicę - piekna i bardzo mądra książka
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  5. #1225
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Swoją drogą jak czytacie maluchom komiksy? Ja za każdym razem mówię kto teraz się wypowiada, i pokazuje palcem na którym obrazku. Po kilku czytaniach już nie muszę, ale na dłuższą metę trochę to uciążliwe. Macie jakieś inne metody?
    U mnie ten sam dylemat, zaczynamy lekturę Asterixa



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  6. #1226
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    U mnie ten sam dylemat, zaczynamy lekturę Asterixa
    Ja jak czytam komiksy to pokazuje dzieciom okienko, żeby mogły zobaczyć obraz do tekstu

  7. #1227
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    No tak, ale kto mówi, to też chyba jest wazne? Szczególnie, że czasem na jednym obrazku są np dwa dymki do jednej postaci, która w dodatku gada jeszcze na przemian z drugą postacią. Czy dziecko samo to jakoś ogarnie jak będę czytać bez pokazywania kto teraz mówi?
    J.2014 i E.2016

  8. #1228
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    No tak, ale kto mówi, to też chyba jest wazne? Szczególnie, że czasem na jednym obrazku są np dwa dymki do jednej postaci, która w dodatku gada jeszcze na przemian z drugą postacią. Czy dziecko samo to jakoś ogarnie jak będę czytać bez pokazywania kto teraz mówi?
    ja nie tłumaczę, słuchają, lubią czytać, wracają do nich to chyba nie jest źle

  9. #1229
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Ze zwierzyna pod pierzyna polubione. Nawet teraz syn oglada i "czyta" co jest na obrazkach. Jeszcze nie czytalismy tyle razy zeby zapamietal tekst, ale Budde w koncu chwycila. Musze poszukac Raz dwa psy moze teraz pyknie.

    Miffy nad morzem, koniecznie kupie inne, polubione.

    Lulaki i pan Czekoladka

    Jedz jedz stoj

    Krolik i Misia, kiedy kolejna czesc... do znudzenia. I druga czesc z dzieciolem mi dala duzo do myslenia, ze sami wplywamy na swoj nastroj. Bardzo fajne pozycje.

    Czytanka dla malucha Smerfy i Masza. Smerfy bardzo prosta historyjka fajne, ale Masza hmm na sile. Chwytliwe oczywiscie bo bohaterzy bajki, ale historyjka dosc trudna, obrazki nie pokazuja tego co sie dzieje, duzo szybkich zmian. I nie bardzo rozumiem target tej serii, z tylu napisane jakby do samodzielnego czytania, a wydane jako kartonowka?

    Dzis nic nie czytam, leze z rozwalonym gardlem pod pierzyna...

  10. #1230
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Z synem przez weekend przeczytaliśmy drugą część przygód Krzysi chciał dziś wieczorem kolejne przygody, więc się podobało
    Z poza tym przeczytaliśmy książkę z Biedronki o Słodziakach i na okrągło Jaś i Janeczka - czytam ja, albo słuchamy audiobooka. Muszę dokupić córce na urodziny jeszcze jedną płytę bo tą niedługo zacznie recytować na pamięć

  11. #1231
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Detektyw Pingwin
    Kartonowe KK i Nunuś, Lokomotywa, O panu Tralalińskim

  12. #1232
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    My cały weekend czytaliśmy w kółko cztery części "Tato...", na zmianę z Janoschem. Młodsza też słuchała z uwagą, nie miała wyjścia
    J.2014 i E.2016

  13. #1233
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Swoją drogą jak czytacie maluchom komiksy? Ja za każdym razem mówię kto teraz się wypowiada, i pokazuje palcem na którym obrazku. Po kilku czytaniach już nie muszę, ale na dłuższą metę trochę to uciążliwe. Macie jakieś inne metody?
    Ja jadę palcem po okienkach, żeby było wiadomo, gdzie jesteśmy. Jak jest więcej dymków to wskazuję postać, no i też zmieniam głos i intonację, żeby było wiadomo, że to nie ta sama postać mówi. Jakoś tak naturalnie to wychodzi
    Witek 2012

  14. #1234
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Ja bym chciala umiec intonowac rozzne posstcie,, ale ww trakcie zapominam kto jak miaal ssie wypowiadac i maam wrazenie ze jeszzcze bardziej to dezzzorientuje.

  15. #1235
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    U nas do znudzenia Jaś i Janeczka Dość, że ja czytam wszystkie części po kolei jak leci, to jeszcze mamy dwa audiobooki i córa puszcza nieraz dwa całe w ciągu dnia - babcia już powoli zaczyna mieć dość Jasia, Janeczki i Jarosława Boberka
    Ze starszym zaczęliśmy dziś Malutką Czarownicę a młodszej podsunęłam Florkę na dobranoc, ponieważ skończyłam czytać 5 część JiJ

  16. #1236
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Przez weekend czytaliśmy Babcie na jabłoni, Florkę, Kobo w supermarkecie, Pana Bruma (o pociągu), Detektywa Pierre (część 2) i O krasnoludkach

  17. #1237
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    My telewizyjnie, bo czytalismy Tomki, Strazaka Sama i Auta

  18. #1238
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    My dzisiaj Nusia i Wilki, Nusia się chowa oraz Mama mu buduje.

    Muszę częściej chodzić do biblioteki, bo mój syn polubił słuchanie książek. Oczywiście niezbyt długich i z ładnymi obrazkami aby w razie czego można było improwizować

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  19. #1239
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    My dzisiaj od rana Rozbojnika Hotzemplotza ostatnie rozdzialy i Mama Mu na rowerze (drażni mnie ta ksiazka nie wiem czemu)
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  20. #1240

    Domyślnie

    Kicia kocia i Nunuś w różnych odsłonach.
    Starsi czytają sami dziś...

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Nie potrafiłam dziś odmówić dziecku...
    Przez Mayka1981 w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 14:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •