Strona 57 z 72 PierwszyPierwszy ... 747495051525354555657585960616263646567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,121 do 1,140 z 1421

Wątek: Co dziś czytałam/em mojemu dziecku?

  1. #1121
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    U nas dziś to. Bardzo podobają się te broszurowe książeczki Czas na bajkę. Chyba dokupię resztę.
    Co prawda mocno skrócone te R. Kipling ale dla szybkiego czytania i ilustracji warto.
    Ja mam sporo tych Czas na bajkę, ale takie klasyki: Czerwony kapturek, Trzy świnki, Kopciuszek, Śpiąca królewna, Śnieżka, Złotowłosa, Księżniczka na ziarnku grochu.

    Pozostałe mniej mi się podobały ilustracyjnie, ale te co mamy to cudne są.

    edit. Błysk to coś nowego? Kiedyś obserwowałam książkę Błysk najpiękniejsza rybka, ale nakład wyczerpany.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  2. #1122
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    My przez podwórko też mniej czytamy czasem się zdarza, że nic. Czasem wezmę jakaś książkę na dwór i zdarza się, że na trawce sobie poczytamy

    U nas teraz na tapecie przygody dziesięciu skarpetek, Felek i Tola, żubr pompik, Wielka księga przygód Reksia

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Mania 09.2014 Ala 10.2017

  3. #1123
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Ja mam sporo tych Czas na bajkę, ale takie klasyki: Czerwony kapturek, Trzy świnki, Kopciuszek, Śpiąca królewna, Śnieżka, Złotowłosa, Księżniczka na ziarnku grochu.


    edit. Błysk to coś nowego? Kiedyś obserwowałam książkę Błysk najpiękniejsza rybka, ale nakład wyczerpany.
    Nie wiedziałam, że czas na bajkę jest też z tymi klasykami o których piszesz.
    Z dzieciństwa pamiętam bajki Kipling. Kupiłam niedawno to nowe zbiorcze wydanie, ale córka mniej zainteresowana. Poszukałam skróconych wersji i tak trafiłam na nosorożca i lamparta.

    Błysk był też taki broszurowy. Mam chyba 3 (niektóre są jak kolorowanka plus tekst).
    Jak chcesz to jutro mogę zrobić zdjęcie.

  4. #1124
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,068

    Domyślnie

    Córce "Opowieści dla małych buntowniczek" i gazetki Kosmos. A synkowi Zuźki, "Na budowie", "Masło śpi"

    Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

  5. #1125
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Nie wiedziałam, że czas na bajkę jest też z tymi klasykami o których piszesz.
    Z dzieciństwa pamiętam bajki Kipling. Kupiłam niedawno to nowe zbiorcze wydanie, ale córka mniej zainteresowana. Poszukałam skróconych wersji i tak trafiłam na nosorożca i lamparta.

    Błysk był też taki broszurowy. Mam chyba 3 (niektóre są jak kolorowanka plus tekst).
    Jak chcesz to jutro mogę zrobić zdjęcie.
    Tu masz całą serię Czas na bajkę http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/w..._pi1%5Bcp%5D=1
    są klasyki, które ja mam, Kiplinga i Ezopa i inne dla mnie mniej znane bajki, skrócone adaptacje wszystkie.

    O jakim zbiorczym Kiplinga piszesz? Gdzieś mi śmignęło chyba nawet w zapowiedziach, ale nie mogę skojarzyć. Kiplinga też są jakies w tej serii Festina lente z której masz Prawdziwego przyjaciela. Lubię te książeczki z Festina lente.

    O Błysk zapytałam, czy to jakaś nowość, czy jednak z tych już wyczerpanych . Wolę się nie zaznajamiać z wyczerpanymi nakładami, bo będe potem polować .
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  6. #1126
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kabanos Zobacz posta
    My przez podwórko też mniej czytamy czasem się zdarza, że nic. Czasem wezmę jakaś książkę na dwór i zdarza się, że na trawce sobie poczytamy

    U nas teraz na tapecie przygody dziesięciu skarpetek, Felek i Tola, żubr pompik, Wielka księga przygód Reksia

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Początek sezonu u nas też były dni bez książki, ale obecnie ja lubię każdego wieczoru usiąść z książką i odsapnąć, syn się wycisza, bo przez dotlenienie lata jak mały motorek. Obecnie bardzo cenię sobie czytanie i to że coraz więcej z uzbieranych stosików zaczynamy czytać .
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  7. #1127
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    O jakim zbiorczym Kiplinga piszesz?. Kiplinga też są jakies w tej serii Festina lente z której masz Prawdziwego przyjaciela. Lubię te książeczki z Festina lente.

    O Błysk zapytałam, czy to jakaś nowość, czy jednak z tych już wyczerpanych . Wolę się nie zaznajamiać z wyczerpanymi nakładami, bo będe potem polować .
    Kiplinga wkleiłam właśnie w zakupowym.

    Festina lente znam i mam kilka tylko nie wiem ile ich jest wszystkich. Kupowałam już baaaardzo dawno. Z Kiplinga też mam (na pewno Kota). To jest akurat to starsze tłumaczenie.

    Błyska mam już tak długo, że nawet nie pamiętam jak do mni trafił. Moja córka bardzo lubi, ale nie szukałabym specjalnie.

  8. #1128
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Dziś delikatnie.
    Rymobranie, Idziemy na niedźwiedzia i kilka Mysi

  9. #1129
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Wróciłam po dwóch tygodniach
    W ostatnim czasie czytaliśmy Piaskowego Wilka, komiksy o Smerfach i książkę: Mataszkowie i tajemnice Helu.

  10. #1130
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Historie zamiecione pod dywan
    A ja nie chcę być księżniczką
    Magiczny domek na drzewie, tom 2 o rycerzach

  11. #1131
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Historie zamiecione pod dywan
    A ja nie chcę być księżniczką
    Magiczny domek na drzewie, tom 2 o rycerzach
    Magiczny domek swego czasu był ulubioną serią mojego synka. Mam do tej serii ogromny sentyment

  12. #1132
    Chustoholiczka Awatar Alien
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    4,030

    Domyślnie

    Oooo też czytam moim Magiczny domek. Dostaliśmy tomy od 3 do 6. Nie znałam wcześniej. A fajny.
    K. VIII 2011 i P. VIII 2014

  13. #1133
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Dodatkowo te książeczki mają poręcznyr format, są tanie a później idealne do samodzielnego czytania

    Do każdej części jest jeszcze książeczka Tropiciele faktów. "To doskonałe źródło wiedzy dla ciekawskich tropicieli" - tekst pochodzipochodzi z okładki.
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 09-06-2018 o 12:40

  14. #1134
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    co myślicie o Biurze detektywistycznym Lassego i Mai?

    przeczytałyśmy dwie książki z tej serii i mam jakieś mieszane uczucia.

    jakoś nie bardzo mi pasuje, żeby w książce dla dzieci otwarcie pisać, że złodziejem jest ksiądz (Tajemnica Biblioteki) oraz złodziej kradnący z miłości do drugiego mężczyzny (Tajemnica kawiarni).
    doskonale wiem, że księżna nie są tacy jak jest ogólnie przyjęte, do ludzi homo również nic nie mam, jestem IMO tolerancyjna, jednak w książkach dla dzieci jakoś mi to nie pasuje.
    czy w pozostałych częściach jest podobnie?
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  15. #1135
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sag8 Zobacz posta
    co myślicie o Biurze detektywistycznym Lassego i Mai?

    przeczytałyśmy dwie książki z tej serii i mam jakieś mieszane uczucia.

    jakoś nie bardzo mi pasuje, żeby w książce dla dzieci otwarcie pisać, że złodziejem jest ksiądz (Tajemnica Biblioteki) oraz złodziej kradnący z miłości do drugiego mężczyzny (Tajemnica kawiarni).
    doskonale wiem, że księżna nie są tacy jak jest ogólnie przyjęte, do ludzi homo również nic nie mam, jestem IMO tolerancyjna, jednak w książkach dla dzieci jakoś mi to nie pasuje.
    czy w pozostałych częściach jest podobnie?
    Seria jest "dziwna" i chyba jeszcze jedna albo dwie książki są podobn do wymienionych przez ciebie kontrowersyjne.
    Mimo tego, że i mnie to nie do końca odpowiada to czytaliśmy synowi, z tym, że u nas niektóre były czytane niedawno (na pewno te wymienione przez ciebie i jeszcze jakieś ale teraz nie pamiętam które). Niektóre zdania omijaliśmy. Mamy całą serię i zapewne w drugiej klasie syn zacznie serię czytać sam (z tego co zauważyłam ta seria jest bardzo lubiana przez dzieci z drugiej klasy. Tak przynajmniej jest wśród znajomych dzieci).
    Na temat serii jest osobny wątek w dziale książkowym.

  16. #1136
    Chustoholiczka Awatar Alien
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    4,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Dodatkowo te książeczki mają poręcznyr format, są tanie a później idealne do samodzielnego czytania

    Do każdej części jest jeszcze książeczka Tropiciele faktów. "To doskonałe źródło wiedzy dla ciekawskich tropicieli" - tekst pochodzipochodzi z okładki.
    Chociaż w mumii złagodziłam opis zwłok. Jakoś tak dość złowrogo jak dla mnie brzmiał.
    Cytat Zamieszczone przez sag8 Zobacz posta
    co myślicie o Biurze detektywistycznym Lassego i Mai?

    przeczytałyśmy dwie książki z tej serii i mam jakieś mieszane uczucia.

    jakoś nie bardzo mi pasuje, żeby w książce dla dzieci otwarcie pisać, że złodziejem jest ksiądz (Tajemnica Biblioteki) oraz złodziej kradnący z miłości do drugiego mężczyzny (Tajemnica kawiarni).
    doskonale wiem, że księżna nie są tacy jak jest ogólnie przyjęte, do ludzi homo również nic nie mam, jestem IMO tolerancyjna, jednak w książkach dla dzieci jakoś mi to nie pasuje.
    czy w pozostałych częściach jest podobnie?
    Mamy tylko tajemnicę cyrku. Tam złodziejem była córeczka dyrektora i jej małpka.

    Zastanawiam się nad przygodami Tomka Wilmowskiego czy to już dla siedmiolatka. Pierwsza część np. Tomek w krainie kangurów. Ja osobiście uwielbiałam wszystkie.
    K. VIII 2011 i P. VIII 2014

  17. #1137
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Wczoraj udało się sporo nowych przeczytać (takich które mamy również od dawna, ale nie ruszane, bo sprawdzala się powtarzalność )

    Sam i Dave kopią dół, było kilka próśb o powtórkę, syn chyba lubi kreskę Klassena, bo nie wydaje mi się żeby treść zrozumiał
    Trzy świnki, piękne ilustracje

    Koala, który sie trzymał
    Auta Moje bajeczki (wolę bardziej niż Masza i niedzwiedz z tej serii, syn oczywiście taż bo przecież auta )

    Nocnik nad nocnikami
    Chce mi się kupę
    Kupa! Co masz w pieluszce - te tak na wiwat chyba po odpieluchowaniu
    Pan Brumm idzie się kąpać
    Kicia kocia i Nunuś...
    Króliczek idzie się kąpać (ulubiona część z dmuchaniem ) i idzie spać
    Ciekawski George, też ulubiona i po raz któryś zapomniałam wrzucić do koszyka inną część wrr
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  18. #1138
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    W końcu było trochę czasu, żeby poczytać


    Skończyliśmy dziś "Mateusza i zaginiony skarb" Dzieciakom się podobało, dużo się śmiali przy słuchaniu.
    Jasia i Janeczkę czytamy codziennie po trochu od czwartku, jutro pewnie skończymy.

  19. #1139
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    U nas ostatnio na tapecie Best Seler i zagadka znikających warzyw, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek.

    Na spókłę z Hanką czytamy już kolejne tomy -piętrowy domek na drzewie...

    A wcześniej był Szewczyk Dratewka, Dwie Dorotki baaardzo stare wydania...
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  20. #1140
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,780

    Domyślnie

    Pinokio mlodszy sobie zarzycxyl
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

Podobne wątki

  1. Nie potrafiłam dziś odmówić dziecku...
    Przez Mayka1981 w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 14:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •