Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: Dzieć nie chce się u mnie chustować

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    64

    Domyślnie Dzieć nie chce się u mnie chustować

    Mamy mały problem, syn nie lubi być u mnie wiązany, wytrzymuje maksymalnie pół godziny potem się wierci i denerwuje. Moje spacery kończą się na tym, że wyciągam kluska z chusty i niosę na rękach. Jak się przytuli to jest już spokój. Myślę, że ten problem jest tylko u mnie, bo u taty mały jest spokojny. Czy to minie? Może ja coś źle robię? Chociaż wydaje mi się, że wiązanie w końcu mi wychodzi. A może pozycja mu nie odpowiada? Nosimy się z przodu, jestem w trakcie nauki wiązania plecaka.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Różne dzieci mają humory. Mój synek na przykład nie lubi jazdy na plecach - u nikogo mimo, że wtedy lepiej widzi. Jak tylko ładowałam go na plecy w nosidle albo podnosiliśmy się z kanapy, żeby zawiązać plecak - od razu była rozpacz i wierzganie. U męża to samo - choć on odmówił chustowania i używał tylko nosidła. Z przodu zupełnie nie było problemu, przytulał się i zasypiał cały szczęśliwy. Ma teraz 15 miesięcy, a niechęć do jazdy na plecach od zawsze. Co też ciekawe, uwielbia jeździć na barana u taty, więc to nie kwestia lęku wysokości. Mój starszy nigdy nie przekonał się do chusty. Raz na ruski rok, kiedy był już bardzo zmęczony, pozwalał się wkładać do nosidła, ale nie dłużej niż na 15-20min.

    Ale jeśli boisz się, że to Ty coś robisz źle, to umówcie się całą rodziną z doradcą - może mąż np. lepiej i bardziej równomiernie dociąga chustę albo inaczej układa nóżki synka i to bardziej małemu odpowiada.
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    64

    Domyślnie

    Mąż nie potrafi wiązać, więc ja na nim chuste wiąże. U niego syn zawsze uśnie, jest spokojny i uśmiechnięty, a u mnie kombinuje jak wyjść. Może to też przez brzuch i biust? Mąż płaski, a ja nierównomierna.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Kto wie, chociaż ja swojego nosiłam z przodu do piątego miesiąca ciąży i ani brzuch ani biust mu nie przeszkadzały - ale różne są dzieci.
    Zobaczysz, czy na plecach będzie to samo.
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  5. #5
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    u mnie mlodszy tez sie denerwuje szczegolnie wtedy jak jest na plecach i u taty...znalezlismy sposob na to dajemy my do reki albo kabanosa, albo chrupki i zapomina o wrzasku i wierceniu sie, chyba ze sie skonczy jedzenie i wyciaga reke po kolejny kasek

  6. #6
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    nie wiem czy braliście to pod uwagę rodzynka ale jedzenie w chuście może być b. niebezpieczne


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  7. #7
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    dlaczego moze byc niebezpieczne ? starszy tez zawsze cos wcinal jak byl na plecach mlodszy tez, nie mialam jeszcze zadnej akcji z zaksztuszeniem sie lub cos w tym rodzaju. Jedyne co na minus to ze zawsze koszulke na plecach mam brudna :/

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,017

    Domyślnie

    U nas ostatnio bunt nosidłowy, jeśli daję wybór to zawsze wybiera chustę i nie marudzi... przy próbie włożenia w nosidło na plecach jest spektakularny bunt z kopaniem... a po włożeniu spokój i dobry humor, myślę że w chuście jej wygodniej, choć w nosidle również zasypia to mogą być szczegóły, spróbuj innego wiązania u nas np. pp jest dla Małej nie do przyjęcia...
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  9. #9
    Chusteryczka Awatar Leoni
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,591

    Domyślnie

    jak w domu lub na spacerze jestem ja i M to Leo zawsze wybierze tatę do noszenia. Pojawiło się to ze 2 mce temu i koniec- u mnie wierzga i ryczy u taty spokój.
    Teraz od tygodnia jestem sama z synkiem u rodziców i w tuli na plecach spędza większą częśc czasu (idę 4 zęby na raz i nie chce wcale chodzić tylko kaze się nosić), więc może i u was to jakiś etap i za niedługi czas wszystko się zmieni

  10. #10
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    Właśnie zakrztuszenie mam na myśli, 100 razy moze nic nie być a w razie 101. masz na reakcje o tyle mniej czasu ile Ci trzeba by odmotac
    nadaję z tel


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Zgadzam się, że zakrztuszenie w chuscie może być niebezpieczne, ale z drugiej strony to nie raz dałam mojemu synowi ciastko czy owoc jak siedział u mnie na plecach. A Ty żuku nigdy nie dałaś czegoś do jedzenia dziecku w chuscie? Albo pić?

    Co do pytania założycielki wątku,to nie wiem w jakim wieku jest Twoje dziecko, ani czy karmisz piersią, ale jeśli tak to może skoro nosisz z przodu to go zapach mleka go za bardzo kusi i chce mu się jeść?


  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    64

    Domyślnie

    Mały ma ponad 10 miesięcy i jest karmiony piersią. O tym zapachu też pomyślałam przez momebt, bo niejednokrotnie próbuje mnie rozebrać w chuście.

  13. #13
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    Zgadzam się, że zakrztuszenie w chuscie może być niebezpieczne, ale z drugiej strony to nie raz dałam mojemu synowi ciastko czy owoc jak siedział u mnie na plecach. A Ty żuku nigdy nie dałaś czegoś do jedzenia dziecku w chuscie? Albo pić?

    Co do pytania założycielki wątku,to nie wiem w jakim wieku jest Twoje dziecko, ani czy karmisz piersią, ale jeśli tak to może skoro nosisz z przodu to go zapach mleka go za bardzo kusi i chce mu się jeść?
    właśnie widzicie bo ja nie chciałam złośliwie- chciałam poskreślić że takie coś jest bo może nie każdy wziął to pod uwagę. i każdy sam w swoim sumieniu powinien przemyśleć 'co by było gdyby'.
    a ja akurat w chuście nie dawałam ale w nosidle zdarzało się. choć nie często.


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  14. #14
    Chustofanka Awatar kluska
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    375

    Domyślnie

    Podpisuje się pod buntem chustowym niestety Ola prezy sie i placze w domu w pp i kieszonce.Na spacerze jeszcze da rade, najlepiej w plecaku z koszulka. W
    W sumie mloda bardziej preferuje przod. Licze ze to minie bo juz mialam kupowac fajna krocizne a tu klapa.

  15. #15
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    moja dzisiaj sie buntowala, mam nadzieje, ze kwestia upału. z przodu calkiem nie chce sie nosic, tylko plecy
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  16. #16
    Chustofanka Awatar iwotree
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    159

    Domyślnie

    Tez nie wiem ile się jeszcze ponosimy.. Mała ma 13 mies. zaczyna chodzić. Najwygodniej nam w mei tai i kółkowej. A i tak wychodzę z nią głównie jak jest śpiąca. Lubi spaćnoszona ale jak się wyśpi to od razu wyrywa się na nogi i ciągnie mnie za palca z reguły w przeciwnym kierunku niż ten który mi odpowiada
    IKropek! Natalka 11.06.2014

  17. #17
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    moja dzisiaj sie buntowala, mam nadzieje, ze kwestia upału. z przodu calkiem nie chce sie nosic, tylko plecy
    A u nas zgoła odwrotnie. Na plecach się buntuje a z przodu zaraz zasypia. A ja tak bym chciała, żeby plecy polubiła... byłoby mi o wiele prościej


  18. #18
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,017

    Domyślnie

    Podsumowując Anno musisz poeksperymentować i znaleźć najlepsze dla was wiązanie, chustę lub nosidło...
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Czy niechęć do noszenia w chuście omże mieć coś wspólnego z wzmożonym napięciem mięśniowym?

  20. #20
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Tak, może niestety...

Podobne wątki

  1. Żona kolegi chce ode mnie wisiadło :(
    Przez ALiA w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 09:05
  2. Mój małż chce chustować!!
    Przez Blanka_1982 w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •