Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

WÄ…tek: Newborn a one size

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    5

    Domyślnie Newborn a one size

    Potrzebuje pomocy. Lada moment na świecie pojawi sie mój drugi syn. Chciałam spróbować pieluchowania wielorazowego ale nie wiem na co sie nastawiać jeśli chodzi o rozmiar. Dziecko bedzie duże , na 100% ponad 4 kg. Na początek formowanki i otulacze ale nie mam pojęcia czy pakować sie w rozmiary newborn jak to ma byc takie duże dziecko?Prosze doświadczonych o poradę.

  2. #2
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,210

    Domyślnie

    nawet dla 4kg dziecka odradzam na poczateok os; moze sprobuj kupic pare pieluszek w rozmiarze S; mi z takiego rozmiaru dopiero teraz cora wyrasta- 7kg, 5 m-cy

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    To bardzo zależy od dziecka i jego budowy... Możesz spróbować one size, ale bardzo możliwe, że będą ciekły, bo będą za duże. A może zacznij wielo jak maluch będzie nieco starszy np.okolo 1 miesiąca?

    edit.
    tu masz wÄ…tek o kieszonkach wprawdzieale zawsze cos
    http://www.chusty.info/forum/showthr...-size-od-kiedy


  4. #4
    Chustomanka Awatar kerstin200
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań/Islandia
    Posty
    655

    Domyślnie

    to zależy... mój syn zaczynał od ittibitti S, ale zmniejszony na max otulacz flip też dawał radę. szału nie było, ale dawał. zresztą flipa kochałam nad życie, boska pieluszka. rozmiarówki troche do mnie nie przemawiają, bo kiepsko cenowo wychodzą

    czasem piszę Igulec i jego zrzędliwy matulec
    współtworzę KWARTALNIK LAKTACYJNY

  5. #5
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    trójke dzieci pieluchowałam od poczatku rozmiarem OS- nigdy nie było problemów.
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    mój Kuba od 3 tyg życia był na wielo, od razu OS (wcześniej nie mieliśmy warunków do suszenia pieluch). Urodzeniowo miał 3250, po tych trzech tygodniach prawie 5 kg. Noworodkowe sprzedałam nieużywane.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  7. #7
    Chustomanka Awatar Jagna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,430

    Domyślnie

    moja mala, prawie 3,7 kg, 55 cm z urodzenia ale przez 3 tygodnie nawet noworodkowe były za małe, bo miała krotki korpus, chude nogi i wąską pupkę
    po 3 tygodniach 4,2 kg i już noworodkowy bambino mio był w miare OK, musialam dokupic dodatkowe 2 bambino mio
    Teraz ma 3 miesiÄ…ce, 5,5 kg i bambino mio jest idealne i uzywam na zmiane z OS Kokosi i Ecodidi

    moim zdaniem nie przewidzisz- 2 otulacze bym na wszelki wypadek kupila, zawsze mozna sprzedać
    Marzenia się spełniają www.ogrodymuzyki.pl

    Mój Franio Chuścioszek 08 maja 2010 i Laura Marianna 12 kwietnia 2015


  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tak raczej zrobie , kupie 2 otulacze newborn i zobaczę jak sie sytuacja rozwinie dzięki za pomoc dziewczyny !!

  9. #9
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    Mój syn urodził się z waga 4080 i 54 cm. Obecnie ma 4360 i kokosi nb i ecodidi S/XS są mu za małe. Nawet na formowania od kokosi. Cały jest odcisniety na plecach i nóżkach. Pupeko S jest dobre ale nie używamy nap zmniejszających.

  10. #10
    Chustomanka Awatar biedroneczka1
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Berlin, Niemcy
    Posty
    1,250

    Domyślnie

    Otulacz nb otulaczowi nb nie jest rowny.
    U nas welniane kokosi juz za male, zreszta zawsze przeciekaly. Biedronkowy otulacz tez juz nie wystarcza.

    Za to Imse Vimse sprawdzaja sie od poczatku, maja idealna regulacje rzepami, nie przeciekaja.
    One size zaczynaja powolutku pasowac na Mala (TotsBots), chociaz przy nozkach jeszcze zbyt duzo przestrzeni jest (za malo tluszczyku Mala ma), no i te waskie bioderka....
    No i formowanka Tots Bots bambusowa tez pasuje, jedanie pupa troche za duza jest.
    Przy urodzeniu miala 3,1kg i 52cm (plus bardzo waskie biodra i chude nozki).
    Carlotta 26.06.2015
    Rafael (*) 20.05.2013
    Theodor 17.05.2010
    Milan 29.10.2007
    ---
    Przepraszam za brak polskich znakow.

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    323

    Domyślnie

    Wszystko zależy od dziecka - ja nastawiałam się na dużego chłopaka, bo starszy taki właśnie był, a Antek urodził się 52cm i 3,200, w ciągu pierwszych dób spadł do 3 kg i utrzymywał tę wagę około 2 tygodni, wagę urodzeniową odzyskał w 4 tygodniu, a dziś (lada chwila 4 miesiące skończy) dobija do 6 kg. Na początku nawet większe s (np hiphip baby) były sporo za duże - jak leżał na pleckach to miał je niefizjologicznie wygięty do góry dolny odcinek kręgosłupa i uniesioną wysoko pupę, podobnie z leżeniem na brzuszku, pupa była uniesiona wysoko. U nas na początku tylko s wchodziły w grę - noworodkowe aio (polecam TB, mają jęzor z jednej strony bambusowy z drugiej z mikropolaru plus wkładkę więc można dowolnie układać przy pupie co nam i dziecku pasuje bardziej), prefoldy kikko (teraz używamy jako wkładów, tetra robi dużo większą pupę, formowanki bambusowe. Inna sprawa, że jeśli to pierwsze wielorazowo pieluchowane dziecko to i tak trochę czasu zajmie Ci dojście do tego co Wam najbardziej odpowiada, może się też zdarzyć, że dziecko będzie źle reagowało na np mikropolar - są tu takie historie, dlatego radziłabym kupić mały, ale zróżnicowany zestaw na początek np. otulacz pul i wełniany, coś z mikropolarem, bambusem, tetrę. My na dzień dzisiejszy jeszcze częsciowo w s jesteśmy i powoli przechodzimy na os. a i pora roku też ma znaczenie - teraz rządzi u nas tetra i bambus, ale jak się zrobi zimno to z racji małej łazienki może być problem ze schnięciem, więc zakładam więcej kieszonek z mikropolarem, które schną błyskawicznie.
    Tomko 26.03.2007, Antek 27.03.2015

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedź. Tak to będzie pierwsze dziecko pieluchowane wielo. Starszy był na pampkach ale ich zapach przyprawia mnie o mdłości .... Kupiłam wszystkiego po trochu i zobaczę co nam podpasuje. Mam tetrę, formowanki bambusowe, wkłady mikropolarowe plus otulacze pul i kieszonka one size. Zastanawiam sie nad wełnianym np firmy puppi ale mozliwosc jego przeciekania mnie przeraża 😉
    Wiktorek - 11.02.2009
    Arturek -

  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    na początek kupiłabym z 2otulacze os i zobaczyć, może nie będzie potrzeby kupowania newbornów. Wcześniej przygotowałabym sobie listę sklepów i firm w razie czego w ciągu dwóch dni bedziesz miała u siebie pieluszki newborn

  14. #14
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    Córcia ma prawie 4 tygodnie, czyli kończy już okres noworodkowy. Waży ok. 4,3-4,4kg i właśnie przerzucamy się na OS. Kieszonki OS Babyetty są dobre od 1 tygodnia życia, ale one mają czterostopniową regulację. Wczoraj przymierzyłyśmy pierwszy raz kieszonkę Nappime i też jest dobra (żałuję, że wcześniej nie spróbowałam). Ogólnie to dzieciaki rosną w oczach na początku, więc rozmiar nb to naprawdę na krótko. Jeśli uwzględnić jeszcze fakt, że wiele pieluch mają na sobie 5min do pół godziny, bo z taką częstotliwością sikają i kupkają w fazie aktywności, to naprawdę nie opłaca się inwestować w wypasioną wyprawkę noworodkową, tylko pójść w ilość, np. dużo tetry, albo tak jak my w formowanki homemade.
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

Podobne wÄ…tki

  1. formowanka one size
    Przez lucysia w dziale Pieluchowanie niemowlÄ…t
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 15:28
  2. rozmiarowe czy one size?
    Przez Wiewiórka w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 11:36
  3. one size
    Przez ala w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •