Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 121415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 468

Wątek: biblioteczne cudeńka i nie tylko

  1. #421
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    tu możesz należć inspirację do książek na konkretny temat
    http://www.chusty.info/forum/showthr...jny-chomik-146!
    Cytat Zamieszczone przez bajkas Zobacz posta
    Dziewczyny co polecacie dla prawie 4 latka i ponad 2 latki o świętach, o zimie, magii świat? Bez drastycznych opisów, rysunków?

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  2. #422
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Znowu zapas książek, starszy już woli czytać sobie sam.... Dobrze że młody chętnie słucha
    Nic, świetna

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  3. #423
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    W końcu dotarłam do biblioteki


    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  4. #424
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Trojaczki chyba bardzo lubicie
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  5. #425
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    U syna królują Najfudbolniejsi

  6. #426
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Trojaczki chyba bardzo lubicie
    Młodszy tak, wypatrzył ją zaraz i mówi że chce bo u babci w tv oglądał film
    Czasami pozwalam mu coś wybrać


    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  7. #427
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Dzisiejsze nowe
    Może coś przed snem przeczytamy


    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  8. #428
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Kolejne nowości u nas w domu

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  9. #429
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    hahaha, teraz dopiero zobaczyłam, że pożyczyłam tę samą książkę
    niestety zdaża mi się to, że zapominam które książki już mieliśmy
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  10. #430
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    To ostatnie cudeńka z biblioteki

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  11. #431
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    jakie zdobycze! Większości nawet nie znam, a część tylko z widzenia (ale wypadłam z obiegu - a wydawnictwa dały czadu ). U nas najwięcej radości byłoby z Asteriksa i Daltonów (z przyjemnością oglądają serial o Lucky Luke'u)... Trochę żałuję, że jutro dzieci znowu jadą na działkę - wreszcie mielibyśmy czas poodkrywać bibliotekę, która nie jest po drodze do szkoły, może by się znalazły jakieś fajne pozycje, zwłaszcza komiksy dla syna, bo o źródła książkowe trochę łatwiej.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #432
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Starszy połyka komiksy......
    Niestety to prawie jedynie książki które czyta

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  13. #433
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    To ja tylko pokażę zdjęcie zbiorcze, które zrobiłam 19.06 - nasza biblioteka książkowo-filmowa ma remont i zamknęła się na półtora miesiąca - bibliotekarze prosili, żeby wypożyczać jak najwięcej, żeby oni nie musieli tego pakować. No więc wzięliśmy zapas... Ale już wiadomo, że remont się przeciągnie co najmniej do 20.08 - i żałujemy, że nie wzięliśmy więcej...
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  14. #434
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Anniu - fajnie!

    Anno - u mojego syna powoli jest i przejście w stronę książek, zazwyczaj i do książek dochodzą od komiksów
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #435
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    U nas nadal królują zwierzęta co widać w wypożyczonych dzisiaj przez dzieci książkach
    Syn tak lubi książki a z wielką niechęcią wybierał sobie książkę do samodzielnego czytania z serii Czytam sobie nie chcę go zmuszać, ale jak nie będzie czytał to się nie nauczy ...

  16. #436
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Myśmy faktycznie nieco przymuszali syna do pierwszych lektur szkolnych, na zasadzie ja słowo-ty słowo, ja zdanie- ty zdanie, ja akapit-ty akapit, potem po stronie. W końcu syn zaczął czytać sam, dzieliliśmy książki na dzienne porcje tak, żeby zdarzył skończyć na czas. Wcześniej Star Warsowe Czytam sobie - był dumny z siebie, że przeczytał, a chciał, bo temat jego. Potem było podrzucanie komiksów - jednymi z pierwszych były też starwarsowe b. proste komiksy Jeffreya Brown (zresztą jego książeczki o Akademii Star Wars też dobre dla początkujących czytelników, i też mają sporo obrazków będących częścią książki - czytanie jest mniej monotonne, znudzeni/zmęczeni czytaniem mają co pooglądać, a przy okazji mogą się zainteresować treścią i zmotywować o dalszego czytania), przy komiksach były delikatne zachęty, żeby nie tylko oglądał - i rozmawiałam czytania na głos, bo komiks trzeba czytać samemu. Potem był Trzynastopietrowy domek na drzewie - ja trochę poczytałam, on się zainteresował, ale przekonałam, że lepiej zeby sam czytał, bo obrazki są częścią treści. Teraz coraz częściej czyta i książkowe rzeczy, interesują go, więc ma ochotę.
    Myślę, że jak Twój syn lubi książki, ma zwyczaj korzystania z nich, widzi jak Ty czytasz, to złapie czytanie, no chyba że ma duże problemy ze wzrokiem czy inne tego typu utrudnienie (dyslektycy też czytają i lubią ).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #437
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Myśmy faktycznie nieco przymuszali syna do pierwszych lektur szkolnych, na zasadzie ja słowo-ty słowo, ja zdanie- ty zdanie, ja akapit-ty akapit, potem po stronie. W końcu syn zaczął czytać sam, dzieliliśmy książki na dzienne porcje tak, żeby zdarzył skończyć na czas. Wcześniej Star Warsowe Czytam sobie - był dumny z siebie, że przeczytał, a chciał, bo temat jego. Potem było podrzucanie komiksów - jednymi z pierwszych były też starwarsowe b. proste komiksy Jeffreya Brown (zresztą jego książeczki o Akademii Star Wars też dobre dla początkujących czytelników, i też mają sporo obrazków będących częścią książki - czytanie jest mniej monotonne, znudzeni/zmęczeni czytaniem mają co pooglądać, a przy okazji mogą się zainteresować treścią i zmotywować o dalszego czytania), przy komiksach były delikatne zachęty, żeby nie tylko oglądał - i rozmawiałam czytania na głos, bo komiks trzeba czytać samemu. Potem był Trzynastopietrowy domek na drzewie - ja trochę poczytałam, on się zainteresował, ale przekonałam, że lepiej zeby sam czytał, bo obrazki są częścią treści. Teraz coraz częściej czyta i książkowe rzeczy, interesują go, więc ma ochotę.
    Myślę, że jak Twój syn lubi książki, ma zwyczaj korzystania z nich, widzi jak Ty czytasz, to złapie czytanie, no chyba że ma duże problemy ze wzrokiem czy inne tego typu utrudnienie (dyslektycy też czytają i lubią ).
    W ciągu ostatniego pół roku zrobił duży postęp, w styczniu jeszcze składał litery a teraz stara się czytać sylabami. Staram się tego nie robić za często, ale zdarzyło mi się męczyć go o czytanie jak ma zasłonięte oko (ćwiczymy codziennie nosząc opaskę na silniejszym oczku) i rzeczywiście mam co do tego wyrzuty sumienia... to musi być dla niego męczące. Zachęcam go do czytania chociaż 5 min. dziennie, ale póki co mu się nie chce - niestety. Spróbujemy z komiksem, może to rzeczywiście pójdzie nam lepiej. Wczoraj z wracając z biblioteki założyliśmy się kto pierwszy przeczyta książkę, ja czy on On ma Sekret ponurego zamku z serii Czytam sobie a ja jakieś grube romansidło - zobaczymy..

  18. #438
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Nasze najnowsze, niektóre super
    Machinę czytamy i bardzo się podoba.
    W lesie ładna i pomysłowa.
    Ohyda, sami będą czytać
    Jak upolować Rysia, śmieszna, prawdziwa, zaskakująca. Mój 8 latek do końca nie wiedział o co chodzi

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  19. #439
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Znowu cudanka w naszym domu

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  20. #440

    Domyślnie

    Podrzućcie tytuły fajnych komiksów dla dzieci, młodszych i starszych, bo powinnam kupić do biblioteki. U mnie oprócz 1 zeszytu Kajka i Kokosza nie ma nic.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

Podobne wątki

  1. Kółkowa tylko do 10 kg?
    Przez lemonka w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 19:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •