Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Natki z lnem dla chustonówki

  1. #1
    Chustofanka Awatar Grejpfrutella
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    166

    Domyślnie Natki z lnem dla chustonówki

    Mam pytanie do doswiadczonych chustonoszek Wypatrzylam sobie na stronie Nati kilka wzorow, ktore mi sie podobaja i dwie z nich sa z lnem 30%. Czy taka chusta nie bedzie za trudna dla chustonowki (mam doswiadczenie tylko z elastyczna i nosidlem hybryda) i czy nada sie dla maluszka? Czy lepiej zainwestowac w cos z bambusem, albo cos uzywanego? Bede wdzieczna za sugestie


  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grejpfrutella Zobacz posta
    Czy taka chusta nie bedzie za trudna dla chustonowki (mam doswiadczenie tylko z elastyczna i nosidlem hybryda) i czy nada sie dla maluszka?
    jest spora szansa, że będzie za trudna. nowe chusty bywają sztywne, szczególnie len i konopie wymagają łamania. chustonówce może być ciężej dociągnąć wiązanie, a przy noworodku to już szczególnie

    Cytat Zamieszczone przez Grejpfrutella Zobacz posta
    Czy lepiej zainwestowac w cos z bambusem, albo cos uzywanego?
    zdecydowanie lepiej. chyba najbardziej polecałabym na lato dla maluszka bambus (ew. jedwab - choć to droższa opcja) lub dobrze złamany bawełniany pasiak



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #3
    Chustofanka Awatar Grejpfrutella
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    166

    Domyślnie

    dzieki serdeczne, moze dorwe cos rownie ladnego, ale bardziej praktycznego dla mnie z tymi pasiakami mam tak, ze malo ktore mi sie podobaja zawsze mi cos nie pasuje w kolorystyce, a jak juz mi sie spodoba, to cena za wysoka ale mam jeszcze troche czasu.


  4. #4
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Ja tylko podpiszę się pod tym co kustafa napisała, ale dodam jeszcze, że gdybyś chciała lnianą chustę to używana i złamana porządnie natka z lnem powinna być ok. Tzn one nie są najłatwiejszym rozwiązaniem, ale też nie są niemożliwe do ogarnięcia ale te złamane podkreślam


  5. #5
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    miałam nati ocean z lnem i była to najszywniejsza chusta jaka miałam. kilkakronie prałam (w tym pranie ze płynem do płukania) a póżniej w samej wodzie i warkoczowałam, ale złamała się cudnie dopiero po przerobieniu jej na hamak dla dzieci
    a jeśli chodzi o bambus to ja jako chustonówka nie mogłam się z nim dogadać. miękki cudnie ale śliski jak diabli , wiązania mi się ślizgały poły uciekały musiałam dociągać dużo dłużej niż równie mięciutką bawełnę i poprawiać wiązanie w trakcie noszenia. więc ja polecam bawełnę.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






Podobne wątki

  1. Honsiu Rude z lnem; Paprotki z lnem
    Przez madzi w dziale Nati
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 19:35
  2. Jaki to model Natki?
    Przez Volpe w dziale Nati
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 15:52
  3. Te szerokie Natki...
    Przez Pondo w dziale Nati
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 12:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •