Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Kółkowa tylko do 10 kg?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie Kółkowa tylko do 10 kg?

    Chciałam zapytać jak to jest u Was.

    U nas jest tak:
    Mam kółkowe skośnokrzyzowe. Kiedyś nosiło mi się w nich dobrze, teraz już nie. Przez kilka ostatnich miesięcy używałam kółkowych tylko po domu na paręnaście minut więc było ok. Wcześniej chodziliśmy w kółkowych na długie spacery i było świetnie. Niestety parę dni temu trzy razy próbowałam wyjść z moim ponad 10 kg dzieckiem na dłuższy spacer w kółkowej i klops. Dziecko mi osiada po jakichś 15 minutach Ciągle muszę poprawiać. To strasznie wkurzające jest i niewygodne. Tak jakby kółka nie trzymały dobrze materiału. Czyżby dziecko za ciężkie już na noszenie w kółkowej? A może powinnam mieć mniejsze kółka? Tylko wtedy materiał mógłby się źle dociągać podczas "montowania" dziecka w chuście. Sama nie wiem. Co sądzicie?


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    Ja nadal nosze w kolokowej, ostatnio tylko w psling.. bo koleczka male, bardzo szeroka jest to chusta, wiec mozna ladnie otulic wiekszego klopsa Jak dla mnie to bardzo wygodna kolkowa, choc troche zajelo mi nauczenie sie jak w niej nosic, aby bylo super.

  3. #3
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    Dzięki Lindo To może ja powinnam kółka wymienić na mniejsze bo lubię swoje kółkowe chusty...


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  4. #4
    Chustofanka Awatar vombati
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    440

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    Nie relamuję się ale noszę w swoich chustach moje 11,5 kg i oprócz tego że ciężkie to już trochę (jak na jedno ramię) to nic mi nie osiada .
    Nie chodzimy tak na jakieś mega dlugie spacery, bo Zoja na miejscu długo nie potrafi usiedzieć, ale ostatnio na Pikniku Naukowym prawie godz wytrzymała.
    Aga, mama Tymka (20.04.2006) i Zoi (28.11.2007)

    Moje Vombati - chusty kółkowe www.vombati.eu i nie tylko...

  5. #5
    Chustofanka Awatar olivka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    282

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    lemonka, ja sobie uszyłam u myrry kółkową z pasiaka nati, z ramieniem wypełnianym.
    Polecam! Moj Adaś co prawda na razie w okolicach 10 kg, ale myrra nosiła testowo swojego synka, starszego więc i cięższego i ponoć nic się nie przesuwało ani nie osiadało, a to ramię to jest w ogóle świetna sprawa IMO.
    Ostatnio byłam na spacerze w tej chuście, nie bardzo dalekim, ale po 30 min nic nie osiadło i mnie ramię nie bolało



    www.kamome.eu - moje pluszaki

  6. #6
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    małego (11kg) w kółkowych noszę bardzo często ale krótko- max 45 min, więcej nie dam rady,
    zresztą z przodu też już nie ...

  7. #7

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    ja nosze 11 kg w leosiu i musze dociagac chociaz moze kiepsko zakladam ? jak poprawie to dalej moge niesc bez wiekszego uszczerbku na zdrowiu; dluzsze spcery to odpadaja z zalozenia ale w sumie chyba trudno wymagac od jednego ramienia zeby komfortowo nosilo 11 kg przez ponad godzine; ale ciagle lepiej niz na rekach nosic taka kluske

  8. #8
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    Dzięki dziewczyny Jeszcze spróbuję ponosic w kółkowych i zobaczę co dalej.


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  9. #9
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    noszę prawie 12 kilogramową córę w kólkowym indio (farbowanym przez Lindę i cudnie uszytym przez Myrrę) i jest bardzo dobrze. Fakt nie noszę długo, bo max chyba koło 40 minut za jednym razem - używamy tej chusty do zasypiania, ale nic nie osiada, kółka są rozmiaru L, ale być może to dobry rozmiar do indio (pamiętam chustę Little Mi; Bara Barn chyba ;P - rewelacyjna, cieniutka, ale kółka były mniejsze, może dlatego ze materiał cieńszy)..
    W indio Gaia nie osiada, nie muszę poprawiać, chusta świetnie pracuje, lubię ramię zakładkowe - dla mnie najwygodniejsze Jedyny minus jest taki że po dłuższym noszeniu (takim 2godzinnym) boli ramię, ale to raczej po prostu kwestia obciążenia jednej strony ciała..

    Lemonka powodzenia!

  10. #10
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    Kappala dzięki Jedną z moich kółkowych tez szyła Myrra Chusta sama w sobie jest świetna i kiedys świetnie sie w niej nosiło. Niewykluczone, że ja się odzwyczaiłam i robię coś nie tak teraz przy zakładaniu kółkowej Czekam na okazję zeby popróbowac znowu.


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  11. #11
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    ja uzywam kołkowej Nati przy moim prawie 13kg klocku
    nosze go na spacerach na zakupach i po domu
    jak na razie nie przeszkadza mi cięzar
    miałam w weekend testową BaraBarn cienką i z mniejszymi kołkami
    po 10min osiadało mi młode
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Fiona
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,818

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    ja mam kółkową z bawełny z dużymi kółkami i noszę na długie dystanse i nie osiada moje 11 kg szczęścia

  13. #13
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    a w ogole to mozecie zawsze sobie wezel zawiazac ogonem przy kolkach - wtedy nie bedzie opcji, ze sie materila w kolakch nie trzyma.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  14. #14
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    Cytat Zamieszczone przez ithilhin
    a w ogole to mozecie zawsze sobie wezel zawiazac ogonem przy kolkach - wtedy nie bedzie opcji, ze sie materila w kolakch nie trzyma.
    hmmm normalny supeł zrobic???
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    Ja przestałam nosić w kółkowej ok 10kg, więc może coś w tym jest. W dodatku wtedy dziecko "za długie" się zrobiło. Wkładanie go do chusty było szalenie niewygodne i długotrwałe. Szybciej i pewniej wychodził mi plecaczek.
    R. 2007; J. 2009

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie Re: Kółkowa tylko do 10 kg?

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5
    Cytat Zamieszczone przez ithilhin
    a w ogole to mozecie zawsze sobie wezel zawiazac ogonem przy kolkach - wtedy nie bedzie opcji, ze sie materila w kolakch nie trzyma.
    hmmm normalny supeł zrobic???
    normalny węzeł
    oprócz tego :
    połołowa sukcesu tkwi w dobrym rozlozeniu materiału na kółkach ( przed włożeniem dziecia dokładnie nalezy rozłożyc materiał tak aby otulałkółeczka)
    ja swojego trzylatka rzadko naszam, ale jak już to najczęściej własnie w kólkowej albo w pouchu bo najszybciej się go wkłada a najmniej miejsca w torbie zajmuje po zdjęciu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •