Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38

Wątek: Wełniaste hm - otulacze wełniane

  1. #1
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie Wełniaste hm - otulacze wełniane

    Recenzje wełniastych otulaczy/gatek.
    Bardzo zależy mi na Waszej opinii, co jest ok, co mogę poprawić, ulepszyć.

    zapraszam do komentowania
    i dziękuje za wszystkie opinie

  2. #2

    Domyślnie

    Mam narazie 1 gatki i czekam na następne dla nas są super ! Najlepsze dla noworodka. Fajnie sfilcowane tzn Nie przeciekaja bez lanolinowania nawet przy baaardzo dużym sikaczu. Podoba mi sie wyższy stan w moich bo łatwo zakrywa tetre. Cena tez przyjemna
    Wady w szyciu - nie dopatrzylam sie.

  3. #3
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Mam otulacz wełniany M - krój super. Ładnie zakrywa formowanki. Bardzo starannie uszyty

    Podoba mi się, że zewnętrzna wartwa jest sfilcowana. Mimo to nam przecieka (jeszcze nie lanolinowałam), dlatego u nas najlepiej się sprawdza na krótkie drzemki.

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2015
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    4

    Domyślnie

    mam 2 pary, jedne ze spódniczką. sprawdzają się i na spacer i na noc, nie zanotowałyśmy przecieków, wpadek... długo się zbierałam do zamówienia, nie wierzyłam w ich skutecznosć i bałam się uczuleń, podrażnień-niepotrzebnie! pupa po zdjęciu wełniaka wygląda niemal jakby była przez ten czas wietrzona

  5. #5
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Ja już po testach ślicznego zielonego otulacza na napy
    tester 3 miesiące, 7 kg
    otulacz super się układa, nic nie odstaje, łatwo dopasować
    zakładałam też 2,5 latce i też ładnie się układał i był jeszcze zapas
    nie był lanolinowany, a trzymał świetnie
    zgrabny ale mieścił wszysto czego używamy-tetrę, prefoldy, wkłady bambusowe i wkłady od flipa.
    szybko schnie i łatwo się dopiera.
    Jestem bardzo zadowolona
    Moje dwa szczęścia

  6. #6
    Chustomanka Awatar kiniak
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Myślenice
    Posty
    800

    Domyślnie

    U nas otulacz na napy był testowany przez 10-miesięcznego 8-kilogramowego mężczyznę.
    Bardzo ładnie się układał na pupie, napy pięknie trzymały, nic się samo nie rozpięło.
    Testowaliśmy na nocki z muślinami ikeowymi i z zestawem formowanka tetro+wkładka z bambusa frotte, na dzień z samą formowanką tetro albo z prefoldem bawełnianym.
    Bez lanolinowania wytrzymał elegancko, nie było żadnych przecieków.
    Po praniu u nas wysechł szybciutko. Zapachów nie gromadzi, po tygodniu testowym nic nie czuję (po poprzednim testerze zresztą też nic nie było czuć), a siki młodego nie pachną już fiołkami od kilku miesięcy
    Po testach jesteśmy zadowoleni i zamawiamy własny egzemplarz
    Fotki w akcji:


    Tutaj wersja najbardziej wypchana - z muślinem:
    Ostatnio edytowane przez kiniak ; 16-07-2015 o 08:42

  7. #7
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Sa piękne!!!!
    Juz zamowilam jedna sztuke mozna jeszcze sie dopisaćna polowe sierpnia

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    21

    Domyślnie

    a ja nie widzę zdjęć

  9. #9
    Chustomanka Awatar kiniak
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Myślenice
    Posty
    800

    Domyślnie

    Ktoś jeszcze nie widzi zdjęć? U mnie na wszystkich urządzeniach, które mam, widać fotki.

  10. #10
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Ja widze tylko pierwsze.
    Moje dwa szczęścia

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    371

    Domyślnie

    Ja też nie widzę żadnego poza pierwszym
    Mama A.

  12. #12
    Chustomanka Awatar kiniak
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Myślenice
    Posty
    800

    Domyślnie

    Aaa już wiem, co wykombinowałam. Postaram się naprawić najszybciej, jak młody pozwoli

    Edit:
    Edytowałam posta ze zdjęciami, powinno być już ok.
    Przepraszam za zamieszanie, porządek sobie chciałam zrobić na tablecie i zapomniałam, że google plus kasuje od razu ze wszystkich miejsc, a nie tylko z pamięci tableta
    Ostatnio edytowane przez kiniak ; 16-07-2015 o 08:44

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mamy otulacz w jasną krateczkę. Otulacz jest cudny, a na pupce wygląda obłędnie Przetestowany już wielokrotnie - zero przecieków. Nam odpowiada i nic bym w nim nie zmieniała. Powiem szczerze, że mam otulacz wełniany tego typu innej firmy (nie powiem jakiej), ale ten jest zdecydowanie lepszy, dłużej trzyma i jest zgrabniejszy. Szczerze polecam. Otulacz na modelu poniżej.


    [IMG][/IMG][IMG][/IMG]

  14. #14

    Domyślnie

    Jestem ma testach zielonego otulacza na napki ..
    I zakochała sie w nim od pierwszego założenia na pupcie mojego 3miesiecznego syna. Bardzo fajnie się zakłada. Jest zgrabny. Gumki są bardzo fajnie wszyte więc idealnie się dopasowuje.
    Jestem zachwycona!

  15. #15
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Mamy dwa wełniaste otulacze: jasną krateczkę i różowy. Bardzo fajna, miękka, a jednocześnie nie aż tak cieńka wełna. Krój mi bardzo odpowiada, choć mógłby być o 1cm szerszy w kroku, ale to już podobno poprawione Od dwóch tygodni zakladam zamiennie na nocki z bambusowymi prefoldami, trzymają idealnie a młodej nie jest za ciepło. Gumki ładnie otulają ale się nie odciskają. W sumie nic wiecej do dodania nie mam, bo się podobają bardzo



    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  16. #16
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Testowalismy zielony otulacz. Bardzo mieciutki i milutki, fajnie wąski w kroku, piękne obszycie na uszkach Jedyne do czego mogę się przyczepić to rozmiar - na moim dwulatku zapinał się na ostatnie napki, ale myslę że Vinga wprowadzi kiedyś rozmiar XL
    Otulacz był testowany w nocy i dwa razy w dzień. Sprawdził się doskonale, nic nie przeciekło, nawet nie zawilgotniał, a mój ssak jednak duuużo sika

    Mamy nawet fotki





    A teraz trochę prywaty
    Vinga najlepszego solenizantko! 100 latek

  17. #17

    Domyślnie

    zakupiłam dla synka dwa wełniane otulacze. jeden zielony i szary w kratkę. synek już prawie 3 latek. jestem bardzo zadowolona z użytkowania, nie przecieka, łatwy w pielęgnacji. są to nasze jedyne wełniane otulacze i jestem miło zaskoczona ich jakością

  18. #18

    Domyślnie

    Mam otulacz z Kaszmirem mietowka i jest cudowny. Ładnie uszyty, zgrabniutki i świetnie się układa na dupce. I mam pewnosc że syn go nie przesika a i że skóra oddycha.


    Kupilam też otulacz kaszmirowy ale ten jest na prezent dla malutkiej bratanicy. Jest niesamowicie delikatny . mysle że tym otulaczem przekonam jej mamę do welniakow

    Edit: dzisiaj mój mąż stwierdzil, że to najlepszy otulacz. Bo nie uciska nóżek, świetnie się dopasowuje i wogole taki fajny jest
    Ostatnio edytowane przez Magdalena33 ; 24-08-2015 o 22:00

  19. #19
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    No dobrze. Nie wielkiego dam radę usiąść przy komputerze więc piszę na telefonie. Zdjęcia dodam później.


    Otulacz testowany przez 6-7 tygodniowego chłopca ważącego nieco ponad 5 kg. Głównie używamy tetry.

    Otulacz ładnie zakrywał pieluchę tetrową chociaż musiałam zadbać o to by w kroku nic nie wystawało. Mam nadzieję, że te nowsze lepiej pokrywą tetrę skoro są szersze w kroku.

    Gumki przy nóżkach wydawały mi się nieco luźne ale wystarczyło spiąć otulacz maksymalnie na długości żeby otulacz przylegał przy nóżkach.

    Fajnie, że żadne gumki nie uciskały i nie odciskały się na nóżkach plecach.

    Przy maksymalnym spięciu otulacza górą nieco wystawały formowanki, więc mógłby być nieco wyższy.

    Dziękuję za możliwość testowania.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Testowałam wełniak na 16-miesięcznym synku ważącym ok. 10kg i mierzącym 85cm wzrostu.

    Bardzo fajny wełniak. Wyjątkowo zgrabny - prawie nie powiększa pupy mimo grubego wkładu (testowałam z szarym Pupusa). Kolor piękny. Materiał miły w dotyku. gumki delikatne.
    Otulacz trzymał dobrze nawet 3-4h, a mój syn to megasikacz.
    Prałam 2 razy - raz po dostaniu i raz następnego dnia po grubszej sprawie. Na powietrzu wysechł błyskawicznie. Czasu nie podam, ale pranie zbierałam po ok. 3h i był gotów do założenia.

    Mam jednak parę uwag:

    -dodałabym mu po ok. 1-1,5cm i w kroku, i w długości - musiałam się mocno gimnastykować już po zapięciu, żeby zakryć pupusiowe wkłady. No i otulacz leżał Julkowi już na bioderkach.
    Spróbowałam udrapować na drobnym trzylatku (14kg, 98cm - pozazdrościł i chciał zmierzyć), ale nie dało rady nawet bez wkładu
    -przydałyby się dłuższe uszy albo jakiś szerszy zakres regulacji - mojemu synkowi (skóra i kości) zostawały w zapasie tylko 1-2 napki.

    Wniosek: jeśli wprowadzisz rozm. XL to od razu zamawiam, bo pokazowy egzemplarz był super
    Ostatnio edytowane przez Ola D. ; 01-09-2015 o 20:32
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

Podobne wątki

  1. KoKoSi, otulacze wełniane
    Przez sylviontko w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 14:13
  2. Niemowlaczek i wełniane otulacze
    Przez sequana w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 13:36
  3. otulacze wełniane hu-da?
    Przez Anyczka w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 10:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •