Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Manduca z konopią czy bez?

  1. #1

    Domyślnie Manduca z konopią czy bez?

    Witam serdecznie,

    jestem mamą 8-miesięcznego chłopczyka i przymierzam się do zakupu nosidła Manduci. Zastanawiam się tylko nad wyborem między opcją Pure Cotton a tą starszą z dodatkiem konopii. Z tego co wiem w obu wersjach podszewka jest w 100% z bawełny, więc dla dziecka chyba nie ma różnicy. Niedługo wyjeżdżamy nad morze i zastanawiam się jak z przewiewnością w obu wersjach, bo planujemy trochę pospacerować po plażach. Mam chustę tkaną Natibaby, ale powiem szczerze, że jak jest bardzo ciepło to nawet w samej pieluszce mały jest zgrzany mocno, a poza tym wiązanie chusty idzie mi dość wolno z całym dociąganiem, a z dwójką małych dzieci to jednak średni komfort.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Podłączam się do pytania, jesteśmy w identycznej sytuacji (8 miesięczna dziewczynka, na stanie (za) długa Natibaby i w planach wyjazd nad morze)
    Czy dodatek konopii w nosidle, tak jak w chuście, będzie miał przełożenie na nośność i przewiewność?

  3. #3
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    mam tą z dodatkiem konopii. jak na nosidło dość przewiewna ale w największe upały sprawdziła mi się tylko cienka kółkowa.
    dodatek konopii, lnu, wełny, ramii czy bambusa oczywiście ma wpływ na nośność w chuście. czy w nosidle to nie wiem.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mam tę z konopią, ale nosiłam w okresie wrzesień - kwiecień (potem dowiedziałam się o drugiej ciąży). Co mogę powiedzieć - nosidło grzało, nawet w zimie, mnie w nim zawsze było gorąco. Mały też był ciepły, musiałam go dość lekko ubierać, żeby się nie spocił. Prawdę mówiąc na upały i na plażę nie do końca widzę Manducę, chociaż generalnie jestem z niej ogromnie zadowolona.

    Nie wiem, czy konopia ma jakiś wpływ na nośność. Nam się nosidło bardzo ładnie dopasowywało do malucha, który od początku był naprawdę duży i ciężki, ale tego bawełnianego nawet nie dotykałam. Niektórzy mają zastrzeżenia, że ta konopia jest szorstka w dotyku, ale dodatek konopii jest tylko z zewnątrz, a w środku i tak jest podszewka bawełniana. Mnie ta faktura materiału kompletnie nie przeszkadzała.

  5. #5
    Chustofanka Awatar bob
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    209

    Domyślnie

    Nosiłam w manduce z kapokiem (to chyba ta sama?) w piaskowym kolorze na równiku, lampa była od rana do wieczora, 35 st i wyżyliśmy. Znam tez kobike, ktora używała identycznego modelu w Azji w równie gorącym klimacie i to ona mnie na manduce namówiła. Tak ze powinno sie dać i w Polsce, nnatomiast sa to jednak 2 warstwy wiec w chuście jednak moze byc chłodniej. Co do różnic to na macanie mam wrażenie, ze ten materiał jest bardziej przewiewny niż sama bawełna bo z grubszej przędzy tkany i taki bardziej "dziurawy".
    Guda 12.07.2012 , Nela 11.11.2014, Linka 01.01.2019

  6. #6

    Domyślnie

    Nigdy nie sądziłam, że z tego to produkują
    Ostatnio edytowane przez ariela ; 22-03-2017 o 15:51
    Jak zrzucić nadwagę po ciąży? Przeczytaj na http://tabletkinaodchudzanie.co

  7. #7
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    mam i z konopiami i bez, nie widze w nich zadnej roznicy.
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

Podobne wątki

  1. Manduca
    Przez kajkasz1 w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 29-05-2015, 13:32
  2. Manduca limitowana
    Przez biedronka siedmiokropka w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 10:21
  3. Co to za Manduca?
    Przez stokrotka.a w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-04-2009, 17:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •