Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Nosidło z chusty a zwykłe nosidło

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie Nosidło z chusty a zwykłe nosidło

    Zastanawiam się, czy warto szyć nosidło z chusty.
    Czym ono się będzie różniło od standardowego, ze zwykłej bawełny? Czy cechy chusty skośno-krzyżowej takie jak nośność, dokładne otulanie dziecka itp. przełożą się w jakikolwiek sposób na ergonomika z chusty? Czy nosidło będzie trwalsze?
    No i czy ma znaczenie, jaki będzie skład chusty i stopień złamania?

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Też się nad tym zastanawiam a nikt mni nie chce oświecić. W końcu dając chuste na uszycie dla starszaka bardziej zależy mi na nośności. Nie chce zmarnować mojej milutkiej pandy :/
    Z tego co widziałam to nosidła z chusty pozwalają na lepsze ułożenie plecków i wpadniętej pupy. Zastanawia mnie tylko czy w takim razie można traktować takie nosidło jak chustę i nosić w nim dzieci jeszcze nie siedzące tak jak w emibaby.

    http://www.chusty.info/forum/showthr...%C4%85-czy-bez

    Tutaj coś ktoś o manduce napisał ale niewiele.

    A ty ktoś zrecenzował takie szyte przez producenta chustowego z chusty
    http://www.chustodzieciaki.pl/noszen...e-babycarrier/
    Ostatnio edytowane przez Wifee ; 19-07-2015 o 15:42

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Moim zdaniem np Tula z chusty będzie podobna do takiej z innego materiału. Jezeli chodzi o wlasciwosci noszace. Ale już jakiś chustoMT to inną sprawa, bo łączy właściwości chusty i nosidla. Za to jeżeli chodzi o praktyczność materiału, to nosidla z chusty nie wycieraja się i są trwalsze, ale też nie wszystkie, w koncu sa rozne chusty Zależy dużo od szycia, sposobu wzmocnienia w miejscach strategicznych (np. wszycia pasów) jakie zastosuje producent. Osobiście kocham nosidla choćby z panelem z chusty za ich unikatowość i urodę. Pomoglam?

  4. #4
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolka Zobacz posta
    Zastanawiam się, czy warto szyć nosidło z chusty.
    Czym ono się będzie różniło od standardowego, ze zwykłej bawełny? Czy cechy chusty skośno-krzyżowej takie jak nośność, dokładne otulanie dziecka itp. przełożą się w jakikolwiek sposób na ergonomika z chusty? Czy nosidło będzie trwalsze?
    No i czy ma znaczenie, jaki będzie skład chusty i stopień złamania?
    Moim zdaniem te cechy mają przełożenie na to, jak nosidło pracuje, ale nie aż takie, jak w chustach. Tkanina skośno-krzyżowa w nosidle ułatwia dziecku umoszczenie się w nosidle, bo pracuje po skosach, czyli wyciąga się tam, gdzie trzeba, a trzyma długość w innych miejscach. Porównując ze sobą: Tulę, Manducę - szyte ze zwykłej bawełny oraz LennyLamb czy Storchenwiege - szyte z tkaniny chustowej, wolę te drugie. Różnica nie jest na tyle istotna, by w moich oczach dyskwalifikować np. Manducę (ja Tuli jakoś specjalnie nie kocham...), ale mimo to splot chustowy to jednak fajna cecha.

    Gdyby jakaś moja ulubiona firma szyła nosidła ze zwykłej bawełny oraz tkaniny chustowej, na pewno wybrałabym tę drugą opcję.

    Stopień złamania tkaniny z kolei nie ma moim zdaniem znaczenia.

    Nie wiem,czy nosidła z chust są trwalsze - możliwe, że tak jest, bo jednak tkaniny chustowe są świetnej jakości, ale jestem pewna, że np. nie spierają się w nich kolory, a z tym w zwykłych nosidłach bywa różnie.

  5. #5
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Mialam zwykle mt i chusto mt.drugie zdecydowanie lepiej pracowalo.a reszta jak wyzej pisze pat.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Magenta i Pat, dobrze napisane, tez tak mysle. Poza tym uroda nosidla ale to juz chyba indywidualna sprawa. Ja troche sybarytka jestem i estetyka, smaki, ogolnie piekne rzeczy daja mi poczucie zadowolenia.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Dzięki za odzew. Przekonałyście mnie do nosidła z chusty. Pozostaje mi wyszukać jakąś śliczną chustę i ustawić się z kolejkę do szycia.

Podobne wątki

  1. odpieluchowanie- może by tak zwykłe majteczki z Flipem?
    Przez smellson w dziale Pieluchowanie niemowląt
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 13:14
  2. Ocean a zwykłe Pasiaki
    Przez szokam w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 17:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •