Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: jak z szarego polarka w kieszonkach zrobić biały?

  1. #1
    Lauren
    Guest

    Domyślnie jak z szarego polarka w kieszonkach zrobić biały?

    Mam poszarzały polarek w kieszonkach czy mogę je kwaskować i moczyć w sodzie? czy PUL to przetrwa? a może lepiej namoczyć je w nappyfreshu?

  2. #2
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    możesz wypłukać w sodzie i wywiesić na słoneczko.tylko nie za długo, bo takie słońce to mocniejsze niż niejeden kaloryfer

  3. #3
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    ja kiedyś wymoczyłam w wodzie z sodą (nie wiem czy tak można ) no ale efekt był świetny

  4. #4
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    ok to tak zrobię,na całą noc najlepiej nie? woda wystarczy ciepła czy lepiej dać gorącą? choć nie wiem czy PUL dobrze to zniesie.no ale piorę na 60 C i jest ok więc w sumie nie ma co być przestraszonym.

  5. #5
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lauren Zobacz posta
    ok to tak zrobię,na całą noc najlepiej nie? woda wystarczy ciepła czy lepiej dać gorącą? choć nie wiem czy PUL dobrze to zniesie.no ale piorę na 60 C i jest ok więc w sumie nie ma co być przestraszonym.
    no ja całą noc wymoczyłam i nie gorącą wodę. ale zaznaczam, nie wiem czy tak wolno

  6. #6
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    i odwieczne pytanie,jakie stężenie? nigdy nie wiem ile wsypać tej sody,mam worek 1kg i sypię na oko,dość sporo.

  7. #7
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    no ja właśnie gdzieś kiedyś wyczytałam (na forum),że PUL źle znosi: tylko nie pamiętam już teraz czy kwaskowanie czy sodę:/

  8. #8
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    ja moczyłam w wanience dziecięcej wysypałam całą torebkę (taką sklepową, nie wiem ile tam gram jest)


    edit. kwaskowania na pewno nie można

  9. #9
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    no to skoro tak to wsadzę kieszonki do sody,niech się dzieje co się ma dziać Milovia mi tak zszarzała (słownik!omg)
    Dziękuję!

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lauren Zobacz posta
    no to skoro tak to wsadzę kieszonki do sody,niech się dzieje co się ma dziać Milovia mi tak zszarzała (słownik!omg)
    Dziękuję!
    NF oparty jest na sodzie, kieszonki w sodzie można wybielać. Jeszcze możesz spróbować z wybielaczami na bazie tlenu np. Ekomama ma taki wybielacz, ewentualnie spróbuj z Vanishem w płynie. Ja tak czasami wybielam. Nie chcę Cię martwić ale polarek Milovii jest trudny do wybielenia... Może słoneczko latem go zwycięży

  11. #11
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Vanishem chyba się nie odważę,spróbuję najpierw sodę plus słońce. No właśnie mam wrażenie,że Milovia "chłonie" tą szarość z prania jakoś wyjątkowo.
    Mam taki angielski odpowiednik Nappy Fresha Nappy Soak się to zwie, jest mocniejszy niż NF,chociaż skład ten sam,ale pewnie stężenie składników inne, wybiela na maksa,do tego stopnia,że moje jażeniowe robotki Close Parent straciły na intensywności.Chyba z tym cudem spróbuję.
    Ostatnio edytowane przez Lauren ; 09-06-2015 o 19:55

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 05-07-2015, 19:15
  2. co od środka w kieszonkach?
    Przez Agulinka w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 15:19
  3. Polarek i welurek w kieszonkach
    Przez madzik0711 w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-06-2009, 23:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •