Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Wątek: Śmierdzące pieluchy :)

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    154

    Domyślnie Śmierdzące pieluchy :)

    Witajcie, mamy taki problem, że po wypraniu pieluchy śmierdzą nam mokrym psem zastanawiam się czy to jest kwestia nappy fresha, czy ktoś z WAs spotkał się z podobnym problemem? Zazwyczaj piorę pieluchy razem z wkładami w 40 lub 60 stopniach, z dodatkową ilością wody. Najpierw płukanie, potem długi 3 godzinny program. Daję zazwyczaj 1-2 łyżki loveli i podobna ilośc NF. Prosze podadźcie, co począć bo ten zapach zaczyna być co raz bardziej irytujący.
    S. Kwiecień 2015


  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    polecam korzystanie z forumowej wyszukiwarki oraz lekturę tego wątku
    http://www.chusty.info/forum/showthr...e-quot-pieluch



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Mam ten sam problem z wkładami. Nawet kąpiel całonocna w płynie do naczyń daje niewiele. Kiedy zaczynają mi śmierdolić, funduję im kwaskowanie. Zwykle robię to raz na miesiąc, teraz mały ząbkuje, więc po dwóch tygodniach musiałam znów wykwaskować. Prać próbowałam i z NF, i z olejkami. U nas lepiej sprawdzają się olejki, używam lawendowego, bo herbacianego nie lubię - 3-4 krople do komory na płyn do płukania. Piorę tak jak Ty w Loveli, na cały wsad (pieluchy, dopóki nie śmierdzą, płuczę i piorę 2,5-3h z naszymi ubraniami) wychodzi mi 3,5 łyżki proszku.
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  4. #4
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    stripping, soda, kwasek, suszenie na sloneczku i lektura watku polecanego wyzej na pewno pomoga
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  5. #5
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Pierwsze płukanie zawsze robię z 8 kropelkami olejku z drzewa herbacianego, piorę na 40 stopni. 1 łyżka nappy fresha, pół łyżki sody oczyszczonej, 1/3 zalecanej ilości proszku Lovela (odmierzyłam na wadze kuchennej w pojemniczku i zaznaczyłam ). Cykl długi, zawsze 2 dodatkowe płukania na koniec. Pulowe rzeczy wiruję na 800, potem je wyciągam i wkłady i formowanki wiruję na 1400. Kwaskuję raz na 4 miesiące, pieluchy piorę co 3 dni, w większości używam kieszonek i wkładów z bambusa.


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    154

    Domyślnie

    Dziękuje za pomoc

  7. #7
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Odpuście sobie uzywanie proszków, jakichkolwiek olejek lawendowy, odkazacz + woda i tak jak my od pól roku nie bedziecie wiedzialy co to stripping i pieluszki będą bezwonne
    Toopy & Binoo

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    Gaja78, a to mnie zaciekawiłaś Serio bez proszku? A odkażacz jaki?
    A. VI 2014

  9. #9
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    ja proszek dawalam, doslownie lyzke, plus nappy fresh i soda
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  10. #10
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gaja78 Zobacz posta
    Odpuście sobie uzywanie proszków, jakichkolwiek olejek lawendowy, odkazacz + woda i tak jak my od pól roku nie bedziecie wiedzialy co to stripping i pieluszki będą bezwonne
    A olejek lawendowy w trakcie prania czy na płukanie?


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  11. #11
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Nappy fresh odkażacz, ale czasem bez niego, bo olejek herbaciany i lawendowy jest bakteriobójczy. Olejek wlewam kilka kropel tam gdzie proszek. Piorę w 60 st. Nigdy nie uzylam kwasku, ani sody. Nie używam żadnego proszku od pól roku, kiedy zaczely śmierdzieć pieluchy i prawie zrezygnowalam z wielo. Robilam strippingi te polecane tu na forum i problem wracam. Zatem pomyslalam, ze skoro smrodek powoduja złogi z proszku to zrezygnujemy z niego na chwilę i juz nie wróciliśmy. Po 2-3 praniach w samym olejku problem zniknął. Czasem dodam NP ale bez tez jest ok.
    Toopy & Binoo

  12. #12
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Wlewam olejek, tam gdzie proszek, kilka kropel i wstawiam pralkę no tez bym nie uwierzyla, gdybym nie prala tak pieluch co 2 dzien. Okolo wielkanocy robilam redukcje pieluszek 2x na bazarku. Sprzedawalam wklady, kieszonki, formowanki etc. Kupujące moga poświadczyć, ze wszystko bylo czysciutkie i bezwonne a mój synek zabkujacy i na normalnym jedzeniu, wiec mocz jego juz nie ma zapaszku jak przy noworodku
    Toopy & Binoo

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gaja78 Zobacz posta
    Wlewam olejek, tam gdzie proszek, kilka kropel i wstawiam pralkę no tez bym nie uwierzyla, gdybym nie prala tak pieluch co 2 dzien. Okolo wielkanocy robilam redukcje pieluszek 2x na bazarku. Sprzedawalam wklady, kieszonki, formowanki etc. Kupujące moga poświadczyć, ze wszystko bylo czysciutkie i bezwonne a mój synek zabkujacy i na normalnym jedzeniu, wiec mocz jego juz nie ma zapaszku jak przy noworodku
    Muszę sprobowac
    Ja piore w proszku robionym ale raz na jakiś czas czysta przepierka przyda sie

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja od kad piore w kulach nie ma smrodku, a do płukania dodaje kilka kropel olejku. Jak sobie porownalam to kule mnie nawet taniej wyszly niż napy. A pieluszki czysciutkie i zadnych dodatkowych zabiegów.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ciekawe rzeczy piszecie dziewczyny. A pierzecie w tym samym cyklu coś jeszcze oprócz pieluszek? Ubranka itp?
    J.2014 i E.2016

  16. #16
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gaja78 Zobacz posta
    Nappy fresh odkażacz, ale czasem bez niego, bo olejek herbaciany i lawendowy jest bakteriobójczy. Olejek wlewam kilka kropel tam gdzie proszek. Piorę w 60 st. Nigdy nie uzylam kwasku, ani sody. Nie używam żadnego proszku od pól roku, kiedy zaczely śmierdzieć pieluchy i prawie zrezygnowalam z wielo. Robilam strippingi te polecane tu na forum i problem wracam. Zatem pomyslalam, ze skoro smrodek powoduja złogi z proszku to zrezygnujemy z niego na chwilę i juz nie wróciliśmy. Po 2-3 praniach w samym olejku problem zniknął. Czasem dodam NP ale bez tez jest ok.
    I pieluchy z nr 2 też Ci się dopierają?
    Gosia 31.05.2013 Jaś 10.02.2015 Przemek 11.2016
    Marysia [*] 12.2017 Ktoś 12.2018


  17. #17
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Wszystko mi sie dopiera. Ale u nas kupka juz taka ciastolinkowa idzie w papierek i do kibelka. Jeśli cos sie trafili o konsystencji nutelli i wyszlo poza papierek to zapieralam mydelkiem odplamiajacym i do wora pieluszki mam wszystkie bialutkie.
    Toopy & Binoo

  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    154

    Domyślnie

    Hm... To ciekawie brzmi będę musiała spróbować, właśnie a pierzesz pieluchy razem z ubrankami? Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale ostatnio razem z pieluchami prałam ciuszki, które teraz też niestety brzydko pachną
    Ostatnio edytowane przez just ; 06-06-2015 o 23:22

  19. #19
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Hej just, nie nigdy nie prałam razem. Zawsze same pieluszki. To co śmierdzi namocz z płynem do naczyń, ja używam różnych eko. Wypierz w samej wodzie. Potem nastaw pranie po raz drugi z samym olejkiem lawenda i d.herbaciane kilka kropel. Wywieś pranie i od tego momentu pieluszki pierz w wodzie z olejkiem tylko. Zobaczysz,ze problem zniknie.
    Ja mialam odruch wymiotny jak raz rozwieszalam,choć zalatywały tylko trochę...byla zima, nie moglam suszyć na balkonie...a lazienka momentalnie wypelniala sie "tym" zapaszkiem. Od tamtej pory nic pieluszki są bezwonne, po praniu delikatnie czuje zapach olejku...jak wyschną są bezwonne naprawdę polecam.
    Toopy & Binoo

  20. #20
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    21

    Domyślnie

    potwierdzam, kupowalam pieluszki od Gaji i zero zapachu Tez nie znalam tego sposobu...musze sprobowac

Podobne wątki

  1. Śmierdzące gatki
    Przez czuppi w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •