Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32

Wątek: Śmierdzące pieluchy :)

  1. #21
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Wrócę jeszcze do tematu.
    Gaja, te kilka kropel to w sumie ile? Nie chce przesadzić, żeby nie zatłuścić, ale też za mało nie podziała. Jaki duży wsad pierzesz?

    Będę wdzięczna za szczegóły, bo pomysł bardzo mi się spodobał.
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    O właśnie, a nappy fresha ile wsypujesz?
    J.2014 i E.2016

  3. #23
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    Ale zainteresowanie Ja wyprałam bez proszku, za to z sodą i olejkiem lawendowym, wyprało się super, dziś testuję znowu
    A. VI 2014

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Zainteresowanie, bo każdy chce mieć pachnące pieluchy
    Moje po wypraniu nie śmierdzą, poznaje kiedy zrobić stripping po zapachu zużytej pieluchy. Ale chętnie poznam sposób na wyeliminowanie strippingu z mojego życia
    J.2014 i E.2016

  5. #25
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiosenka Zobacz posta
    potwierdzam, kupowalam pieluszki od Gaji i zero zapachu Tez nie znalam tego sposobu...musze sprobowac
    Akurat Kochana kupowałaś niedawno Gdybyś chciała kupić jak tylko zauważyłam problem (wczesna zima) to prędzej bym umarła niż takie z "zapaszkiem" dalej puściła

    Cytat Zamieszczone przez Roanna Zobacz posta
    Wrócę jeszcze do tematu.
    Gaja, te kilka kropel to w sumie ile? Nie chce przesadzić, żeby nie zatłuścić, ale też za mało nie podziała. Jaki duży wsad pierzesz?

    Będę wdzięczna za szczegóły, bo pomysł bardzo mi się spodobał.
    Dzieki za info na pw. Faktycznie juz nie zaglądałam, bo miałam wrazenie, ze napisałam już wszystko Nic nie odmierzam, mój kroplomierz nie siura olejkiem wiec tak jak solniczką macham 4-5 razy? Jak machnę 5-6 też się nic nie dzieje Na oko..
    Mi moje pieluszki zajmowały pół pralki, nie mam opcji pół prania niestety w tej pralce, w starej miałam. To są pieluszki z 2 dni, czasem z 2,5 dnia. W pewnym momencie miałam b.duzo pieluch, ale nie wytrzymuję z myslą, ze one w worku kwitną...wiec piore co 2 dni teraz pieluszek zużywamy mniej...na dwa dni wychodzi mi 10-12 szt.


    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    O właśnie, a nappy fresha ile wsypujesz?
    Nie wsypuję O ile dobrze pamietam zrobiłam im stripping wyszukany tu na forum, wyprałam w samej wodzie i potem raz jeszcze z olejkiem herbacianym ok. 4 kropelki i tyle samo lawendowego. Nie uzywałam NP póki problem nie zniknął, potem sporadycznie jak wsad miał pieluszke/dwie po kupce (u nas były tylko pieluszki sikane, kupka potrafiła byc 1 na 2 dni i poza pieluszke) - wydawało mi się, że proszek moze byc powinien, bo jak to bez proszku tak prac
    Potem poczytałam, że olejki mają silne działanie bakteriobójcze, szczególnie herbaciany....choc lawendowy tez przeciez, ale jak herbaciany mi się skonczył, to przez chwilę tylko lawenda była i odwrotnie.
    Ostatecznie z NP zrezygnowałam zupełnie (ale jak ktos ma opory niech próbuje z nim). Nie robiłam stripinngu od 6 mcy na bank. Nie ma zupełnie potrzeby. Pieluchy nie śmierdzą wywieszane wilgotne, ani jak wyschną nic a nic. A jak zmieniam pieluszkę to ten mocz u nas taki konkretny już....pełna dieta + kp, no i zęby......czekamy na kły! Nos mam raczej jak pies policyjny czuję jak sąsiad 2 p. wyżej na balkonie pali Wiec jakby chociaż coś odrobinę w pieluszkach pranych bez proszku czaiło się "zapaszku", to bym wyczuła na bank a tak czuje tylko olejek odrobinę jak są wilgotne. Pzdr
    Toopy & Binoo

  6. #26
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    21

    Domyślnie

    Kasiula po 2 praniach Twoim sposobem cud sie stal i smrodek znikl (az tak strasznie wczesniej nie zalatywaly tylko troszke, dlatego moze taki szybki efekt czuje tylko delikatny zapach olejku herbacianego a jak sama wiesz zmysly, zwlaszcza wech mam ostatnio wyjatkowo wyostrzone uwielmiam Twoje cenne rady! a to juz nie pierwsza! rewelacja

  7. #27
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiosenka Zobacz posta
    Kasiula po 2 praniach Twoim sposobem cud sie stal i smrodek znikl (az tak strasznie wczesniej nie zalatywaly tylko troszke, dlatego moze taki szybki efekt czuje tylko delikatny zapach olejku herbacianego a jak sama wiesz zmysly, zwlaszcza wech mam ostatnio wyjatkowo wyostrzone uwielmiam Twoje cenne rady! a to juz nie pierwsza! rewelacja
    Toopy & Binoo

  8. #28
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    Gaja, a jak ja mam pieluchy prane cały czas w proszku plus NP i czasem olejek lawendowy to teraz co? też najpierw normalny stripping czy po prostu przy następnym praniu nie dać wogóle proszku tylko sam olejek? i lawendy i herbacianego po 5 kropli czy w sumie 5? no ja z 2 dni to mam tak na oko 1/4 - 1/3 bębna pralki co ma wsad na 6kg maks. jak dotąd dawałam około 15ml płynu do prania(tak mi polecono bo lepiej się wypłukuje niż proszek podobno) plus łyżka NP i zawsze po praniu puszczałam raz jeszcze cykl bez detergentu i odpieniałam pieluchy.

  9. #29
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    154

    Domyślnie

    Chciałam podziękować i się pochwalić, że pozbyłam się brzydkiego zapachu pieluch
    S. Kwiecień 2015


  10. #30
    Chustonówka Awatar quaint
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    8

    Domyślnie

    Kurczę a ja prałam dziś długim cyklem z praniem wstępnym z NP, potem główne tylko olejek 60st. I mi się nie doprały pieluchy. Ale nie wnętrza, lecz PULe. faktycznie Dziecię moje śmigało dziś zadkiem po ziemi ale nie było to jakoś strasznie brudne. W pieluchach Close parent nie PULe są brudne nadal
    jakieś doświadczenie? rady?
    Gaja ? może Ty coś?
    Antosia 9.09.2014

  11. #31

    Domyślnie

    soda kalcynowana zmiękcza wodę , dopieranie jest efektywniejsze można mniej proszku dawać... wczoraj prałam bez proszku i doprało. cykl ponad dwugodzinny 60 stopni. mój syn biegał po ogródku a więc i w piasku był w samym otulaczu, jasnym otulaczu - na koniec dnia ten otulacz był mega uciorany. wyprało się. aha nie dawałam nf bo mi się skończył. pójdę za ciosem...


    Cytat Zamieszczone przez quaint Zobacz posta
    Kurczę a ja prałam dziś długim cyklem z praniem wstępnym z NP, potem główne tylko olejek 60st. I mi się nie doprały pieluchy. Ale nie wnętrza, lecz PULe. faktycznie Dziecię moje śmigało dziś zadkiem po ziemi ale nie było to jakoś strasznie brudne. W pieluchach Close parent nie PULe są brudne nadal
    jakieś doświadczenie? rady?
    Gaja ? może Ty coś?

  12. #32
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    O łał! I ja chętnie spróbuję...

Podobne wątki

  1. Śmierdzące gatki
    Przez czuppi w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •