Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 86

Wątek: Tots Bots, Easy Fit, aio

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Tots bots to nasze ulubione pieluszki aio. Używałam najpierw noworodkowych, teraz używamy easy fit.
    1. Łatwo się dopasowują do budowy dziecka, nie robią efektu dużej pupy.
    2. Są bardzo chłonne, używam ich zazwyczaj w dzień, ale zdarzyło mi się też i w nocy włożyć w kieszeń dodatkową wkładkę i kilka godzin dały radę bez problemu.
    3. Łatwo zrobić wersję dla chłopca: wystarczy jęzor dodatkowo złożyć z przodu i w newralgicznym miejscu mamy trzy warstwy chłonne
    4. Szybko schną w porównaniu z innymi aio i formowankami. Latem na balkonie - kilka godzin, w okresie jesienno-zimowym 1,5doby.
    5. Są do opanowania przez tatę, bo działają tak jak pampersy (do tej pory ciężko mu ogarnąć system z napami
    J.2014 i E.2016

  2. #22
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Dla mnie mogłby być rzep niżej, tak jak w cp i ten PUL jest taki,hmmm, jakby plastikowy trochę...ALe nie miałam najnowszej wersji, może tam jest inaczej.

  3. #23
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,282

    Domyślnie

    pul tak jak piszesz jest w tych z wzorkami. w jednokolorowych jest mieciutki i delikatny
    bardzo lubie te pieluszki, moze moglyby byc ciut bardziej chlonne zeby nie trzeba bylo dokladac dodatkowej wkladki
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Zgodzę się, że pul jest grubszy niż w bg albo w polskich pulach, ale nie ten wierzchni materiał, tylko laminat jest grubszy. A już np. w IV jest też taki gruby pul.

    Akurat w tots boots moim zdaniem gruby pul nie oznacza, że jest przez to sztywno czy niewygodnie. Na moim dzieciu pieluszka się zgrabnie układa.
    J.2014 i E.2016

  5. #25

    Domyślnie

    ja jestem mega milosniczna tots botsow, ale trzeba wiedziec jaka wersje sie wybiera:
    wersja 1: albo gruba mikrofibra w srodku, albo bambus: fajne, szczegolnie bambus, choc jest sporo cienszy od mikrofibry
    w 2 : moim zdaniem najlepsza, moja ulubiona. jezor jest uszyty pol na pol mikrofibra - bmabus. nie ciekna, pul mieciutki, waskie, idealne!
    w 3: z tzw Minkee w srodku, tragedia. waskie, jezor cienki, ciekna.... masakra
    w 4, najnowsza, z dopinanym trzecim wkladem oprocz jezora. Fajne, chlonne, dlugo trzymaja, i czesto sprawdzaja sie jako nocne pieluchy

    ale nic nie pobije wersji drugiej

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Dodam że wersja 2 występuje w dwóch opcjach: rayon form bamboo i viscose bamboo. Te z wiskozy są delikatniejsze, ale obie wersje równie chłonne.
    Może mam inną wersję z minkee, bo moje są takie same krojem i język jest podobnej grubości co w pozostałych.
    J.2014 i E.2016

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    to ja mam wersję 2 i są super wytrzymują w dzień do 3 h, szybko schną, a na pupie jak jednorazówka. Zostawiam je zawsze na 'okazję' lub gdy mamy gości i trzeba szybko się przebierać (zawsze jakiś obserwator przyjdzie i zdziwiony, ze wielo tak szybko się przebiera).
    Mamy już wszystkie napki rozpięte (10 kg, 14 mcy), ale pasują też na 15kg prawie 3latkę i dają radę ww nocnego siku

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    No u nas w nocy jednak chłonność jest za mała. Nawet z dodatkową wkladką. Zależy pewnie, jak często przebiera się dziecko. Ja teraz przebieram tylko raz koło północy.
    Noworoda przebierałam chyba że 3 razy i rzeczywiście wtedy na noc się totsy sprawdzały.
    J.2014 i E.2016

  9. #29
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Nie znam wersji v1 i zapewne już nie poznam ale to chyba te wszystkie z białymi rzepami.

    Wersję v2 mam tylko cherrylicious (bambus+mikrofibra 2 warstwy po złożeniu 4). Ma grubszy pul, przy innych wersjach wydaje się "ceratowaty", ale to taki plastyczny pul jak w otulaczach mother-ease (onelife) - ponoć one super oddychają. Raczej to pielucha na dzień. Z 2x sprawdzaliśmy ją w nocy z 5 warst. bambusem Puppi - wytrzyma pół nocy/raz całą, i choć nie przeciekła to chyba po całej nocy J. czuł mokro nad ranem i trochę marudził/wybudzał się i wiercił...jednak to tylko 4 wartwy po złożeniu

    Z ciekawości aż zamówiłam 1 szt v3 z kolorowym jęzorem w środku - minky+ mikrofibra (3 warstwy po złożeniu 6) - zobaczymy czy są tak kiepskie jak ktoś pisze poniżej Czytałam na brytyjskich forach, że ich plusem jest czas schnięcia 3,5 h Zobaczymy...

    Dopiero co dotarły do nas nowości Totsowe v4 binky (bambus/bawełna+ minky). Ten minky to taki minky-mikrofibra raczej Pul cieniutki jak w BY, dodatkowa dopinana wkładka bardzo zwiększa chłonność, ale też ciut pupę, na szczęście można na dzień ją odpiąć IMO v4 mają węższy wkład w kroku o jakieś 1,5 cm (zdj.) co może być na plus np. w dzień. Są też chyba trochę wyższe. Może być super na noc. Zobaczymy nad ranem

    Ja lubię totsy, choć nie myślałam, że polubię kiedykolwiek rzep. Ma on swoją żywotność, ale w końcu pieluchy są dla mnie, nie ja dla pieluch. W totsach akurat rzep jest solidny, a że nie będzie (jak napy) wyglądał super na 5 czy 6 dziecku no coś za coś
    Plusy: Bardzo łatwe w obsłudze. Żadnej innej pieluchy nie przewinę w nocy z zamkniętymi oczami (stosujemy bamboozle TB, dziś pierwsza noc na v4), zmienię wszędzie - nawet "na kolanie" jak pampersa, są niezawodne=0 przecieków, gumki dobrze trzymają, ale nie odciskają (u nas udka solidne, ale nie pulchne) i pupka w nich zgrabna jest.

    Poniżej porównanie v2 do v4





    wyczuwalna szerokość wkładu pod palcami zaznaczona na zielono:
    Toopy & Binoo

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    No właśnie, każda wersja ma swoje plusy i minusy.
    Ja testowałam tylko v2 i v3, chętnie bym przetestowała v4, ale mi zdrowy rozsądek się włącza. Mam już tyle pieluch, ze nie wszystkich zdążyłam użyć. I leży taki stosik nówek, bo a nóż się przyda. Może wystawie na bazarku, to będzie za co kupić v4 bez wyrzutów sumienia

    A na noc u nas formowanki polskich firm, jakoś totsy mi nie podpasowały.
    J.2014 i E.2016

  11. #31
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Rozumiem to doskonale Jakoś jak miałam mniej szczęśliwsza z tym byłam
    A v4 zakupiłam po to żeby mieć pieluchę na wyjścia, drzemki, noce tez jak trzeba...coś bardziej chłonnego niż v2. Tylko 3 szt., ale i tak przezornie do użytku wrzuciłam 2 szt jenynie. Jedna czeka nieużywana jeszcze, potestujemy je dłużej i jak doleci w tym tyg. v3 to zrobimy porównanie Ja bez wyrzutów sumienia odsprzedaję to co jednak w za dużej ilości mam lub po prostu, chciałam spróbować, ale bez szału na naszej pupince się okazało.

    Nocą wypróbowaliśmy parę polskich firm i niestety nie dla nas Dałam spokój z probowaniem kolejnych. Bamboozle i moja jedna konopna, ktora poszła w końcu w świat (bo na napy, a w nocy wolę rzep) jako jedyne nasiąkają w kroku, ale nie po brzegi mocząc brzuszek. A mojemu synkowi trzeba pampersa zmieniać ok. północy tyle sika (13 mcy). Choć nie dawałam wiary, bo bamboozolek taki cienki się wydaje i miałam od nowości, więc chłonności nabrać u nas musiały. Teraz są super - polecam kupować używane takie to prawdziwy skarb. No i nie schną wieki...jak rano wstawię pranie i położę na grzejniku, wieczorem może iść na pupę
    Toopy & Binoo

  12. #32
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gaja78 Zobacz posta
    Rozumiem to doskonale Jakoś jak miałam mniej szczęśliwsza z tym byłam
    A v4 zakupiłam po to żeby mieć pieluchę na wyjścia, drzemki, noce tez jak trzeba...coś bardziej chłonnego niż v2. Tylko 3 szt., ale i tak przezornie do użytku wrzuciłam 2 szt jenynie. Jedna czeka nieużywana jeszcze, potestujemy je dłużej i jak doleci w tym tyg. v3 to zrobimy porównanie Ja bez wyrzutów sumienia odsprzedaję to co jednak w za dużej ilości mam lub po prostu, chciałam spróbować, ale bez szału na naszej pupince się okazało.

    Nocą wypróbowaliśmy parę polskich firm i niestety nie dla nas Dałam spokój z probowaniem kolejnych. Bamboozle i moja jedna konopna, ktora poszła w końcu w świat (bo na napy, a w nocy wolę rzep) jako jedyne nasiąkają w kroku, ale nie po brzegi mocząc brzuszek. A mojemu synkowi trzeba pampersa zmieniać ok. północy tyle sika (13 mcy). Choć nie dawałam wiary, bo bamboozolek taki cienki się wydaje i miałam od nowości, więc chłonności nabrać u nas musiały. Teraz są super - polecam kupować używane takie to prawdziwy skarb. No i nie schną wieki...jak rano wstawię pranie i położę na grzejniku, wieczorem może iść na pupę
    a kładziesz na Bamboozola jakąś suchą wkładkę czy na żywca jedziecie (pytam, bo nie wiem co ma od pupy)?

  13. #33
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Żadnego żywca Jak w dzień przewijamy się co sik, to jakbym mu mogła pozwolić 12h spać na mokrym bambusie? Kładziemy kocyk ikeowy wycięty na szerokość i wysokość pieluszki, nawet ciut z zapasem, bo w kroczku to pielucha potrafi być tak mokra, że wyciskać można nad ranem Także, żeby pachwinki też w mokrym nie leżały, bo i po co? Ale naprawdę mój to sika nie tak aby aby...chyba dlatego że u nas kupka to jest 1x na 3 dni.
    Mam też wkładki sucha pielucha pupeko, obszyte i metką...ale szczerze, ten kocyk to daje naprawdę uczucie suchości....jeszcze całego nie zużyłam tnąc na te wkładki, a kosztował mnie tyle co 2 wkładeczki pupeko...
    Toopy & Binoo

  14. #34
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Gaja jaka śliczna ta nowa tb, bardzo mi się podoba że jest ciut węższa.

  15. #35
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    jeszcze jakby nowa tb miała nizej pas z napkami i napy, to byłaby jeszcze leposza. niestety, rzepy wcinają się w brzuszek kiedy dziecko siedzi.

  16. #36
    Chustofanka Awatar mama_lwica
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Łódź/Zielona Góra
    Posty
    171

    Domyślnie

    Dziewczyny czyli to by była v4?



    Ile płaciłyście?

    Mam v2 sprawdzają się super. Mega wygodne i dla dziecka i dla zakładającego
    chce dokupić jeszcze ze 3 szt, ale się zastanawiam v2 czy ta domniemana v4? N zdjęciu wydaje się, że ma ten dodatkowy wkład.

  17. #37
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Tak to ta Mi siostra przywiozła z UK, upolowała nówki na ebayu z wielopaków, które są dość popularne tam. Coś ok. 65 zł mi wyszło za szt.
    Tu jest chyba najtaniej i wysyłają do PL: http://www.babipur.co.uk/shop/Cloth-...l#.VMaKei4_tFV
    Toopy & Binoo

  18. #38
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Gaju, a jak szeroka w kroku jest v4 tzn. miedzy gumkami?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  19. #39
    Chustofanka Awatar mama_lwica
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Łódź/Zielona Góra
    Posty
    171

    Domyślnie

    Gaja78 wielkie dzięki! To się skuszę, bo znalazłam 3pak w Pl. W takim razie wypróbuje

  20. #40
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nata Zobacz posta
    jeszcze jakby nowa tb miała nizej pas z napkami i napy, to byłaby jeszcze leposza. niestety, rzepy wcinają się w brzuszek kiedy dziecko siedzi.
    Nata przyjżę się temu bliżej, bo przy wisienkach nigdy J. nie miał porysowanego brzuszka, a biegał w niej w dzień.

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Gaja jaka śliczna ta nowa tb, bardzo mi się podoba że jest ciut węższa.
    mi się jeszcze podoba Hey Diddle Diddle

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Gaju, a jak szeroka w kroku jest v4 tzn. miedzy gumkami?
    Między gumkami na płasko ma 14,5 cm (nasza Grovia na płasko ma 14 cm) więc jest ok. Sam wkład w kroczku wyczuwalny przy złożonej pieluszce ma szerokość ok. 12 cm.
    Toopy & Binoo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •