Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: pranie pieluch - co robię nie tak?

  1. #1
    Lauren
    Guest

    Domyślnie pranie pieluch - co robię nie tak?

    Mój problem polega na tym,że pieluszki po praniu strasznie czuć moczem, a moje pranie wygląda następujaco: zmywam kupki zimną wodą, wkładam pieluszki na 15minutowy program bez proszku i temperatury- dużo wody,obroty 400, potem dokładam ciuszki Sikacza i wsypuję 1 łyżeczkę nappyfresha i 100ml(proszek,nie płyn) Lovelii (mam twardą wodę,może daję za mało proszku??) puszczam to wszytstko na program do bawełny,ok 1,5h. ,na koniec włączam dodatkowe płukanie (17min,400obrotów). Po wyciągnieciu z pralki i potem po wyschnięciu wszystko czuć moczem. Dodam tylko,że mam wrażenie,że mocz mojej córki jest wujątkowo jadowity i intensywny, nie wiem czy mi się wydaje czy nie,bo to moje pierwsze dziecko.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    a w jakiej temperaturze pierzesz?Bo przyczyną może być jednak za niska (ja jednak jestem zwolenniczką prania w 60 stopniach nawet z uzyciem nappy fresha).
    Drugi powód to niedokładne wypłukiwanie,ale skoro bierzesz dodatkowe płukanie w cyklu to wiecej już raczej nie możesz zrobić - czeka Cię stripping pieluch. Prawdopodobnie niedopłukiwane resztki mydła z proszku oblepiają włókna pieluchy i "wiążą" mocznik. Płyn do mycia naczyń,długie moczenie i pranie kilka cykli bez proszku aż wypłucze sie wszystko i nie bedzie piany. No i kwaskowanie.
    Przepisy różne są w wątkach pielegnacyjnych pieluch
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  3. #3
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    piorę w 40 C,może faktycznie tu leży pies pogrzebany,mam w pralce opcję 50,60,70,80,90C , na ilu prać bez obawy o PUL?

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Do 60 nie powinno się nic dziać.
    J.2014 i E.2016

  5. #5
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    w 60 stopniach wypierz bez obaw. i jeszcze jak je płuczesz to możesz je porządnie wywirować? obroty 1000?
    córa ząbkująca? u nas ZAWSZE przy ząbkowaniu czuć pieluszki

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    U nas przy ząbkowaniu z kolei duże przecieki
    J.2014 i E.2016

  7. #7
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    U nas przy ząbkowaniu z kolei duże przecieki
    u nas przecieków brak, dlatego, że zawsze wtedy dokładam dodatkową wkładkę

  8. #8
    Chustofanka Awatar mrscreme
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    459

    Domyślnie

    a robiłaś stripping? Ja teoretyk jeszcze, ale nadrabiam wątki i już kojarzę, że na takie zapaszki może pomóc
    Hanusia 1.02.2006 i Adaś 11.11.2015

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Przy obrotach 400 raczej cięzko dobrze odwirować wodę i cokolwiek innego z pieluch.
    Po wstępny płukaniu przy lepszym odwirowaniu powinno być już lepiej, więcej złogów wraz z wodą wypłynie.
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  10. #10
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    no racja,pieluchy nie są jakoś fantastycznie odwirowane po wirowaniu na 400 obrotów, chyba za bardzo jestem przejęta,że coś się może z nimi stać i dlatego boję się wyższych temperatur i większych obrotów. myślę,że temperatura 60C powinna pomóc i faktycznie zwiększę obroty,na ile najlepiej tak żeby PUL miał się nadal dobrze? córka nie ząbkuje,ma 2 miesiące
    Ostatnio edytowane przez Lauren ; 29-05-2015 o 21:28

  11. #11
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Temperatura raczej 60 st, i większe wirowanie. Ja wiruję pule na 1000 od roku i nic im się nie dzieje. Ostatnio (na wyjeździe jestem) wiruję na 1200 i póki co tez ok. Przy 400 obrotach zostaje Ci za dużo wody z całym syfkiem w środku...
    I jeszcze spróbuj same pieluchy, bez ubrań, porządnie nakwaskować, potem wystrippingować... Przepisów w wątkach znajdziesz moc.
    Aha, jeszcze czasem same wkłady i formowanki (mam sam bambus) gotuję na 90st, jakoś raz na dwa msce. Nic im się nie dzieje, a na smrodek pomaga.
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja piorę w 60 stopniach, 800 obrotów i program z dodatkowym płukaniem. Stripping tak co 3 miesiące im robię. Czuć kiedy już potrzeba.
    J.2014 i E.2016

  13. #13
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    od dziś piorę w 60C i obroty 800. Nadgorliwość w niczym nie jest dobra więc obiecuję poprawę Dziewczyny dzięki!

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Ja piorę na 60 st z wirowania 800, potem wyjmuje pule i resztę wiruję na 1200 (albo 1400 jak jestem u rodziców, bo u siebie tyle nie mam:/) do tego kwaskowanie i striping czasem. Tak jak dziewczyny pisały - pomaga
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  15. #15
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    U nas przy praniu w 60 st tez co jakis czas pieluchy zaczynają tracic; wtedy koniecznie kwasjowanie wkladow w 90 st w pralce, cykl bez proszku na 90 st i potem 2 cykle na 60 st juz z pulami zeby wyplukac wszystko. Generalnie smierdza glownie wklady, kieszonki nie. Wiec u nas kwaskowanie i gotowanie samych wkladow daje duzo. A pulowe kieszonki tylko strippingujemy. No i co jest wazne-nie mozna przeladowac pralki bo wtedy dobrze nie pierze i jie plucze. Moze dorzucas za duzo ciuszkow do prania i stad gorszy efekt prania?
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  16. #16
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Dziewczyny,po praniu na 60C i obrotach 600 pieluchy nie śmierdzą!

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Super
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


Podobne wątki

  1. pranie pieluch
    Przez Mag w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 1054
    Ostatni post / autor: 29-05-2022, 22:28
  2. pranie pieluch tylko nocnych
    Przez żuk w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 17:08
  3. pranie pieluch a calgon
    Przez MamaMarysi w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 12:50
  4. pranie pieluch i alergia
    Przez duna23 w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 16:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •