Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53

Wątek: Mamoko, Ulica Czereśniowa, Opowiem Ci, mamo...

  1. #1

    Domyślnie Mamoko, Ulica Czereśniowa, Opowiem Ci, mamo...

    Dopiero wkraczamy w etap jakiegokolwiek zainteresowania tego typu pozycjami. Wiem, że te książki się między sobą różnią, ale dla mnie to jest trochę jedna bajka (słusznie?). Na czym tak naprawdę polegają między nimi różnice, zwłaszcza między Mamoko a Ulicą Czereśniową? Czy to jest właściwie to samo (w sensie służy do tego samego) tylko w innej szacie graficznej? Widzę, że tu na forum Ulica jest bardzo popularna. My z wymienionych mamy póki co tylko Mamoko (na litery) i baaaaardzo się Młodej (9 miesięcy) podoba. Napiszcie coś więcej, zwłaszcza jeśli miałyście kilka z tych pozycji w rękach





  2. #2
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Mamoko jak widziałaś służy do szukania, opowiadania, oglądania itd i bohaterami są zwierzątka. Czereśniowa składa się z 4 części przedstawiających tą samą ulicę w różnej porze roku. Bardziej realistyczna, ponieważ bohaterami są ludzie. Opowiem Ci, mamo.. to seria dla trochę starszych dzieci... są tam zadania różne do wykonywania, opowiada o życiu np. mrówek w mrowisku w ciągu całego roku.

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,241

    Domyślnie

    opowiem ci mamo nie znam.
    mamoko i czeresniowa zasady ma te same, tzn sa tylko obrazki, do opowiadania, wyszukiwania szczegolow, wymyslania historii poszczegolnych postaci. Bardzo ciekawa zajmujaca rzecz.
    ja wole czeresniowa bo nie jestem fanem estetyki mamoko
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  4. #4
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Opowiem Ci mamo na pewno na później. Oprócz tego, co już napisano są informacje prostsze i trudniejsze, są też np. instrukcje origami.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    To chyba zależy od części opowiem Ci, mamo. Kuba ma auta, dostał mając 13 mscy chyba i od początku uwielbia. Owszem, są zadania ale na razie je ignorujemy i traktujemy jak zwykłą wyszukiwankę. Myślę, że dzięki tym zadaniom posłuży dłużej niż np czereśniowa.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  6. #6
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    A ksiazki Ali Mitgutsch znacie? Ostatnio zakupilam W miescie, Na wsi i Nad woda jako odskocznie od Czeresniowej.

    A i jeszcze dziewczyny dopisze, ze zapomnialyscie ze poza porami roku jest jeszcze Noc na ul Czeresniowej

  7. #7
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez huskymama Zobacz posta
    A ksiazki Ali Mitgutsch znacie? Ostatnio zakupilam W miescie, Na wsi i Nad woda jako odskocznie od Czeresniowej.

    A i jeszcze dziewczyny dopisze, ze zapomnialyscie ze poza porami roku jest jeszcze Noc na ul Czeresniowej
    znamy, znamy. (btw autor jest mezczyzna). znamy i lubimy - mamy to co wyszlo po polsku, jakies angielskie i po niemiecku jedna gigantyczna. jakos nie byly na topie ostatnio, ale po zakupie por roku W sobie przypomnial, ze lubi i w kolko wyciaga z polki i oglada
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #8
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    Wiem ze mezczyzna tylko nie wiedzialam czy i jak sie to imie odmienia

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    680

    Domyślnie

    My na początku mieliśmy mamoko 3000 i tam kosmiczne stwory zupełnie nam nie spasowały. Dopiero czereśniowa to nam się spodobała.

  10. #10
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    mamy na wsi i jest cudowne
    zamowilam wiec pory roku, i juz troche mniej mi sie podobaja.

    mamoko w ogole nie chwycilo u Starszego, ja tez nie lubie. wiec teraz odpuszczamy.
    czeresnowa lubimy bardzo.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  11. #11
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez huskymama Zobacz posta
    Wiem ze mezczyzna tylko nie wiedzialam czy i jak sie to imie odmienia
    ja wrzucam 'a' po apostrofie zazwyczaj i uznaje, ze jest dobrze choc podobno niektore nazwiska powinno sie spolszczac - tylko nigdy nie wiem ktore to te niektore

    Cytat Zamieszczone przez Eyja Zobacz posta
    mamy na wsi i jest cudowne
    zamowilam wiec pory roku, i juz troche mniej mi sie podobaja.

    mamoko w ogole nie chwycilo u Starszego, ja tez nie lubie. wiec teraz odpuszczamy.
    czeresnowa lubimy bardzo.
    W bardzo lubi pory roku, bo mu sie podoba, ze to ten sam park, kawalkami te same miejsca. ale on ostatnio najwoli Rok w miescie Boguckiej. ja nie bardzo lubie jej kreske - ale mlode zachwycone - bo na kazdej stronie jest to samo, tylko troche inaczej. codziennie ogladamy jeden, dwa kawalki - na kazdej stronie ten sam i porownujemy co sie zmienilo.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,723

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamadama Zobacz posta
    My na początku mieliśmy mamoko 3000 i tam kosmiczne stwory zupełnie nam nie spasowały. Dopiero czereśniowa to nam się spodobała.
    U nas odwrotnie - czereśniowa odpadła, chyba za nudna.
    Mamoko mam dużo i sprawia więcej radochy (chociaż falami).
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Mnie Migutsh jakoś nie porywa, ale pewnie kupię jedną na próbę. Kuba woli mamoko od czereśniowej ale czereśniową też uwielbia
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  14. #14
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Którą Migutsch'a na próbę jako pierwszą wziąć? Z tych dostępnych w Polsce, chyba że jakaś obcojęzyczna lepsza, to rozważę.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    nie czytałam całego wątku więc nie wiem czy było.....a "W podróży czas się nie dłuży" znacie. Nasza ulubiona i IMO najfajniej ilustrowana oglądanka.

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Marta weź to, co jest w kręgu zainteresowań Twojego dziecka-ja mam maniak a traktorów, więc wzięłam wieś i super, pozostałe mieliśmy z biblioteki i bez szału.
    Huskymama znam, ale mnie nie urzekła, śliski papier a lustracje- no jednak wolę mamoko
    Z nowości idą do nas właśnie"nad morzem" i "w górach" bardzo jestem ciekawa jak dzieckun je przyjmie.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    marto, ja bym ci proponowała, żebyś przed zakupem internetowym obejrzała te pozycje w księgarni stacjonarnej. masz dość specyficzne podejście do ilustracji, a u migutscha sporo odważnych obrazków jest: panowie pijący alkohol, roznegliżowane prostytutki w porcie. serio, każdy zwraca uwagę na co innego, warto więc samemu wyrobić sobie zdanie



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  18. #18
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    Czeresniowa u nas uwielbiana swego czasu, ale tylko Noc. Wiosna Lato i Zima ktore mamy leza niuzywane.
    Mamoko zupelnie nam nie podeszlo nawet mi, niestety nie lubie takiej kreski.
    Złodziej kury moj starszak uwielbia i Wielki piknik
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  19. #19
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Którą Migutsch'a na próbę jako pierwszą wziąć?
    A w jakim wieku masz dziecko? Kupujesz na wyrost, czy możesz pooglądać w księgarni ilustracje z dzieckiem, żeby zobaczyć reakcję?
    Tak by było najprościej i najtrafniej...
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  20. #20
    Chustonoszka Awatar ummS
    Dołączył
    Feb 2016
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    113

    Domyślnie

    u nas prym wiedzie Czereśniowa i Czerwony Pociąg oraz Opowiem Ci mamo co robią auta. Mamoko mi się osobiście nie podoba.

Podobne wątki

  1. Czereśniowa w wersji podróżnej? Marzenie;) Co polecicie?
    Przez muzakate w dziale Książki dla dzieci
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 08-09-2016, 15:18
  2. Lubicie Mamoko?
    Przez Lucy van Pelt w dziale Książki dla dzieci
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 21:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •