Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53

Wątek: Mamoko, Ulica Czereśniowa, Opowiem Ci, mamo...

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Którą Migutsch'a na próbę jako pierwszą wziąć? Z tych dostępnych w Polsce, chyba że jakaś obcojęzyczna lepsza, to rozważę.
    Ja, podobnie jak Kudłata, kupowałam pod aktualne zainteresowania dziecka.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  2. #22
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Na wyrost, żeby zobaczyć kreskę na żywo.

    Specyficzne podejście mam mówisz . Pierwsze dziecko po prostu i wszystko jest dla mnie nowością. Oswajam się powoli. Takie smaczki mi osobiście nie przeszkadzają, chciałam właściwie skonfrontować ze zdaniami innych mam i tyle. Pierwszy szok mija i w takie niuanse dodają myślę, a nie ujmują. Ale zauważyłam, to się podzielić chciałam. Widać pozycje obrazkowe i dorosłym sprawiają frajdę.

  3. #23
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    marta, ale możesz napisać w jakim wieku masz dziecko, czy nie?
    Jak mamy ci inaczej pomóc i doradzić?
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  4. #24
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Synek ma 7 miesięcy dopiero. W innym wątku już pisałam i chciałam uniknąć kolejnych komentarzy o kupowaniu na wyrost. Bardziej chodzi mi o sygnały, która część ma coś wyróżniającego, czy bez różnicy można spróbować jak leci. Lubię wiedzieć wcześniej co i jak, sama obejrzę, syn na razie popuka i poliże, ale na pewno się nie zmarnuje.

  5. #25
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Wieś ma np oprócz rozkladowek ze scenkami strony z p poszczególnymi elementami wiejskiego krajobrazu z podpisami, w części o porach roku i o mieście tego nie było.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Część o morzu też tak ma. Prawdę mówiąc myślałam, że wszystkie takie są
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  7. #27
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Celowałam w Wieś właśnie jako pierwszą. Rozkładówki mają jakąś fabułę, ciągłość, czy to tylko rzuty ze szczegółami? Można śledzić postacie jak w Mamoko i Czereśniowej?

  8. #28

    Domyślnie

    Mamy wieś i miasto, wieś fajniejsza, miasto mocno trąci myszką albo czasami komuny Zresztą wieś też powstała już sporo lat temu i są tam scenki trochę z poprzedniej epoki, ale fakt, polska wieś wciąż często tak wygląda. Ale ogólnie Młoda nie przepada, kreska jest rozmyta i dłuuugo trudno było jej się zorientować, co jest co (ale ona fanką "czereśniowej" dokładności jest, może to zależy od dziecka). W necie to tak nie zwracało uwagi, jak na żywo. Akurat dostaliśmy je w prezencie, ale gdybym widziała w księgarni to bym nie kupiła.

    Nie ma w nich fabuły, to są po prostu scenki, trochę jak w Czereśniowej, ale bez przewijających się postaci.





  9. #29
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Coś ciekawego się na tych scenkach dzieje? Warto w ogóle kupować? Na razie się wstrzymam, ale będę mieć na uwadze w przyszłości.

  10. #30
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Coś ciekawego się na tych scenkach dzieje? Warto w ogóle kupować? Na razie się wstrzymam, ale będę mieć na uwadze w przyszłości.
    cala masa sie dzieje - na kazdej stronie. u nas akurat Mitgutsch bardzo lubiany to tej pory. jutro moge wygrzebac z polki i opisac jedna strone z ktorejs - napisz tylko z ktorej (mamy wszystko co wyszlo po polsku).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #31
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Trochę sobie googlowałam rzuty, ale to zawsze co innego niż w ręku. Powiedz lepiej Natala, co z niepolskich masz fajnego od Mitgutscha.

    Z nieporuszanych na tym wątku idzie do mnie NAD MORZEM. Germano Zullo & Albertine http://babaryba.shoparena.pl/pl/p/NAD-MORZEM-Germano-Zullo-Albertine/168 tak stosownie do pory roku . Zobaczymy, jak do nas trafi.
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 23-06-2016 o 09:15

  12. #32
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    marta - pogrzebie po polce jak chlopaki wstana - dzis mamy wolne, bo w szkole sa komisje wyborcze ale nie mamy za duzo, najfajniejsze jednak po polsku wyszly - mamy cos wczesnego, co mialo byc na prezent, ale sie oakzalo byc srednie i cos chyba jeszcze...

    Nad morzem mamy, lubiane swego czasu rowniez. czaje sie na druga, bo tutaj czemus nie ma - wiec z Pl wezme jak bede miala kiedys luzniejsze zamowienie.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #33
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Dobra, to tę wieś weź na warsztat. Wszystkich smaczków też nie ujawniaj, bo nid będzie frajdy z oglądania .

    Luźniejsze zamówienie, to coś takiego istnieje?

  14. #34
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    .Luźniejsze zamówienie, to coś takiego istnieje?
    hmmm czasami - jak mam ekstra naplyw gotowki do wydania

    co do Mitgutcha - jak pisalam, mamy dwa niemieckojezyczne - jeden sredni, widac, ze wczesny dosc. drugi za to cudny - bardziej prosty, dla mlodszych dzieci - wszystkiego jest po trochu - miasta, wsi, zimy etc. cudnosc polega na formacie - ma 40 na 60 centymetrow po rozlozeniu spokojnie moze byc wiekszy od dziecka...

    OK, teraz wies - pierwsza strona - pare scenek - dwoch panowreperuje dach, krowy ida poganiane przez chlopaca z patykiem, pan scina drzewo nad stawem, chlopiec puszcza na stawie papierowe statki, drugi sika pod drzewem; po stawie plywaja kaczki i dwa labedzie - chyba maja sprzeczke; inny pan wymienia kolo w traktorze, ktos ciagnie banki z mlekiem, na podworku stoi kombajn, kolo lasu jedzie maszyna do scinania trawy i traktor z przyczepa pelna tejze; listonosz jedzie na rowerze, wszedzie pelno zwierzat (psy, koty, ptaki, krowy, konie, kury...), maszyn rolniczych, samochodow. a mimo wszystko nie mam poczucia przepelnienia, jakie mialam ogladajac np. Las...

    potem strona z opisanymi rysunkami, potem strona z tartakiem; nastepna - prace polowe, meriolacja plus jedzie cyrk! znowu opisane rysunki (glownie maszyny rolnicze), potem budowa drogi, ostatnia strona - ta sama co pierwsza, tylko zima - tu utknal samochod, kon go wyciaga, tu sie pod chlopcem zalamal lod na stawie, tam lesniczy uzupelnia pasnik sianem...

    moze i ona sa troche staroswieckie - ale lubie bardzo, moje dzieci tez.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #35
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Staroświeckie lepsze dla mnie niż np. Muki itp. O lesie mówisz nie Rok w lesie, tylko ten wklejany w watku chyba o kartonówkach?

  16. #36
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Staroświeckie lepsze dla mnie niż np. Muki itp. O lesie mówisz nie Rok w lesie, tylko ten wklejany w watku chyba o kartonówkach?
    tak, o tym Lesie - Rok jest cudny zreszta, ten linkowany jest niedostepny, naklad sie skonczyl.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #37
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Rzadko bywa tu radość na skończony nakład, heh.

    Do ilustratorki Roku w lesie podchodzę z rezerwą, ale widziałam kawałkami przygody leśniczego i jednak czeka na liście do kupienia. Jednak najpierw Rok w mieście, bo taki inny jest.

    I jeszcze raz Migutsch, ta ogromna to tylko jedna na rynku jest?
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 23-06-2016 o 17:20

  18. #38
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    I jeszcze raz Migutsch, ta ogromna to tylko jedna na rynku jest?
    nie wiem, dostalismy od ciotki z Niemiec - ona dosc mocno uzywana byla - ale to nam akurat nie przeszkadza. Ravensburger ja wydal. mielismy zreszta Piratow w wersji niemieckojezycznej tez Ravensburgera, jak wyszli to polsku to jednak zmienilismy, bo ja po niemiecku nie czytam a tam opisow troche bylo.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #39
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Dobra, nie będę szaleć. Może u nas kiedyś wydadzą, ja z niemieckim też na bakier.

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    W gorach i nad morzem Germano Zullo & Albertine dzisiaj do mnie przyszły i jestem zachwycona, w necie jak oglądałam to nie byłam przekonana, ale że dizieckun kocha wyszukiwanki a czeka nas dłuuuuga podróż, to wzięłam. Teraz muszę prawie miesiąc wytrzymać żeby mu nie pokazać...
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

Podobne wątki

  1. Czereśniowa w wersji podróżnej? Marzenie;) Co polecicie?
    Przez muzakate w dziale Książki dla dzieci
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 08-09-2016, 15:18
  2. Lubicie Mamoko?
    Przez Lucy van Pelt w dziale Książki dla dzieci
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 21:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •