Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: przecieki przy nóżkach w Babyetta'cie i Milovii

  1. #1
    Lauren
    Guest

    Domyślnie przecieki przy nóżkach w Babyetta'cie i Milovii

    Dziewczyny proszę o pomoc, nie mam pojęcia czemu za każdym razemgdy ubieram dziecku kieszonki BY lub Milovii to mamy przecieki,mój sikacz ma 6kg,myślałam,że może jest jeszcze za mały na one size BY i M,ale większe w kroju kieszonki Bumgeniusy trzymają przy nózkach świetnie,nawet przy całym mokrym wkładzie,natomiast jak wsadzę dziecko w BY lub M to od razu przeciek. BY mam bez przeszyc - pilnuję,żeby polarek był włożony do środka i żeby rozmiar był dopasowany,naciągam gumki jak pieluszka jest pod tyłkiem,wkład też daję wąski,nie wiem już sama..zatłuszczone też raczej nie są- wszytskie pieluszki traktuję tak samo, z Milovią natomiast mam tak,że otulacze trzymają rewelacyjnie,a kieszonkę tylko ubiorę i mam przeciek. Po głębszym zastanowieniu różnica między BG,a Milovią i Yettą jest taka,że BG ma cienki polarek, a M i BY gruby i mięsisty i chyba to ma jakieś znaczenie przy moich przeciekach. Mam Tots Boots aio z cienkim polarkiem i też nic nie przecieka.Proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Lauren ; 22-05-2015 o 14:38

  2. #2
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Mi nigdy BY nie przeciekają, ale może masz zatłuszczony polarek. W BG od pupy jest welur syntetyczny i on chyba szybciej pochłania wilgoć niż polar. Spróbowałabym odtłuścić pieluszki w płynie do naczyń (na całą noc wrzuć), a potem normalnie wyprać. Z tego co piszesz bardzo pilnujesz przy BY, by polar był wsadzony, wkład odpowiedniej szerokości itp. dlatego odtłuść. Jak nie pomoże to będziemy myślec dalej Mi milovia nigdy nie przeciekła - miałam kieszonki kilka chwil, bo ogólnie nie cierpię tych pieluch


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Podobnież pomiędzy kieszonkami milovii a otulaczami jest duża przepaść jeśli chodzi o przeciekanie. Nie wiem dlaczego i jak bo nie używałam ich sama

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ja używam co prawda pieluszek innej firmy, ale miałam podobny problem. I faktycznie odtłuszczanie pomogło.

  5. #5
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    no to będę odtłuszczać, chyba,że to złogi..pierwsze spróbuję płyn do naczyń,a jak nie będzie efektu to puszczę pralkę bez proszku i może to pomoże.Racja,że BG to nie polarek Jestem zdeterminowana,bo polubiłam te kieszonki,są piekne i milutkie no i leżą na moim sikaczu super,ale jak tak dalej pójdzie to pewnie je sprzedam.Lecę walczyć z przeciekami. Dzięki dziewczyny,dam znać jaki efekt. Ps. ciekawe czy i tym razem z pralki wyjdzie mi piana z płynu do naczyń efekt lenistwa przy płukaniu

  6. #6
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    no,ale złogi w nowych pieluszkach...skąd niby...,chyba,że z jakiś substancji,które stosowane są przy produkcji,albo pieluchy wchłonęły co mogły w praniu od innych pieluszek, no nic. będę próbować!

  7. #7
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    powodem mogą być tez złej szerokości wkłady. Moze sa za wąskie?
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lauren Zobacz posta
    Dziewczyny proszę o pomoc, nie mam pojęcia czemu za każdym razemgdy ubieram dziecku kieszonki BY lub Milovii to mamy przecieki,mój sikacz ma 6kg,myślałam,że może jest jeszcze za mały na one size BY i M,ale większe w kroju kieszonki Bumgeniusy trzymają przy nózkach świetnie,nawet przy całym mokrym wkładzie,natomiast jak wsadzę dziecko w BY lub M to od razu przeciek. BY mam bez przeszyc - pilnuję,żeby polarek był włożony do środka i żeby rozmiar był dopasowany,naciągam gumki jak pieluszka jest pod tyłkiem,wkład też daję wąski,nie wiem już sama..zatłuszczone też raczej nie są- wszytskie pieluszki traktuję tak samo, z Milovią natomiast mam tak,że otulacze trzymają rewelacyjnie,a kieszonkę tylko ubiorę i mam przeciek. Po głębszym zastanowieniu różnica między BG,a Milovią i Yettą jest taka,że BG ma cienki polarek, a M i BY gruby i mięsisty i chyba to ma jakieś znaczenie przy moich przeciekach. Mam Tots Boots aio z cienkim polarkiem i też nic nie przecieka.Proszę o pomoc.
    jeśli odtłuszczenie nie pomoże, obstawiałabym źle dopasowaną szerokość wkładu. w by musi być ok. 12 cm szerokości, w miloviach szerszy. albo zbyt mało chłonny.
    grubość mikropolaru nie ma wpływu na przecieki.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Ale czasami nowy polar jest zatłuszczony już w produkcji, sprawdzałam i zawsze odtłuszczam nowe kieszonki. Namocz kilka godzin w płynie do naczyń, tylko zwykłym, bez balsamów, a ekstremalnie odtłuszcza też vanisz w płynie z aktywnym tlenem, jak boisz się o pul, upchaj do kieszonki wkłady i dopiero nalej na polar vanisha. I nie zapieraj mydłem plam na polarze, żadnym mydłem, ani szarym ani oliwkowym, ani odplamiającym

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    34

    Domyślnie

    I zapytaj partnera jak przewija dziecko. Mój, bardzo chętny i do wielorazówek i w ogóle do wszystkiego, swego czasu wszystkie pieluszki po "cięższych przypadkach" zapierał mydłem... Chciał dobrze, ale na szczęście już wie,żeby nie robić tego więcej.

  11. #11
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Melduję,że po kuracji w płynie i praniu bez proszku przecieków nie ma, tzn. w Milovii jeszcze trochę są,ale stwierdziłam,że moja córa może być jeszcze trochę za mała na kieszonki milovii,choć otulacze pasują. Do Babyetty stosuję wkłady milovii s wiec chyba są ok. Reasumując nie wiem czy pomógł płyn czy stripping,ale przyznaję bez bicia,że smaruję małą oliwą z oliwek i być może to wina tego..bo przecież każdy pul może reagować inaczej na oliwę,jednemu nic nie jest,a inny przecieka. Wiem,że oliwa jest raczej niewskazana przy wielo (choć czytałam,że naturalne oleje nie zatykają PULa),ale nie chciałam Małej smarować kremami tylko naturalną oliwą. Dziewzyny dzięki za rady,jak zawsze bezcenne

Podobne wątki

  1. Pomóżcie, wielkie przecieki!!!
    Przez Megi1983 w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 14:27
  2. przecieki, zawilgocenie
    Przez Jedyna w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 21:07
  3. ekokule i przecieki?
    Przez vin-dit w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 22:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •