Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: pranie, pranie, znowu pranie

  1. #1
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie pranie, pranie, znowu pranie



    mam problem z praniem pieluszek, trochę taki wyimaginowany
    wyprawka dla noworodka czeka no i teraz mam dylemat czy prać to w tych proszkach przeznaczonych specjalnie dla dzieci czy puścić ze zwykłym dorosłym

    te dziecięce średnio mi pasują, bo śmierdzą i ciuszki mi poszarzały, co do dorosłego proszku dla takiego maluszka mam wątpliwości

    zniechęcają mnie też te płatki mydlane w proszkach dziecięcych

    co radzicie? bo mąż nie chce już analizować tego
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    ja poki w Paryzu to mialam francuski CHAT BEBE
    a teraz juz w Polsce JELP
    i nic nie szarzalo, a jestem wymagajaca

    + od niedawna bio nappy fresh
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




  3. #3
    Chustofanka Awatar esther
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    379

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    Ja na początku prałam w dzidziusiu (skład identyczny jak lovela tylko dużo tańszy), też nic nie szarzało, ale teraz użwyam Persil, Vizir lub nawet E sensitive, oczywiście i synkowi nic nie jest.
    Ale z noworodkiem różnie może być, radziłabym na samiusieńki początek spróbować proszku dziecięcego, a poźniej raz wyprać w dorosłym sensitive i obserwować czy dziecku nic się nie dzieje, czyl czy nie ma alergii, jak w porządku to można spokojnie używać.
    No i lepiej włączać sobie dodatkowe płukanie i używać mniej proszku niż zalecają.

    A swoją drogą zastanawiam się nad płynami do prania, bo płynów zmiękczających do pieluch nie wolno, ale czy można prać w płynach? Bo chyba lepiej sie wypłukują...
    Doula
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    www.chusty-gliwice.pl

  4. #4
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    upralam w loveli z dodatkiem nappy fresh

    ale lovela to najdrozszy proszek, jelp jest duzo wydajniejszy i wychodzi taniej, w swojej wydajnosci nawet taniej od dzidziusia

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    ja piorę w dzidziusiu-ładnie pachnie i nie szarzeją jakoś specjalnie rzeczy. Dorosły proszek odradzam, za dużo tam chemii dla młodej skóry.

  6. #6
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    prałam w dzidziusiu - kupiłam to najwieksze opakowanie i jak się wykonczyło to przeszłam na płyn do prania.
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    Ja zaczynałam od loveli, a teraz piorę w vizirze sensitive. Ale jak mały był maluśki, a ja miałam awarię pralki to teściowa raz wyprała jego rzeczy w vizirze przez pomyłkę tylko się nie przyznała od razu i żadnej niepozytywnej reakcji nie było.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    Wogóle to ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad sensem używania w tej samej pralce osobnych proszków do prania dzieciowego i niedzieciowego. Jeśli włączamy pranie dorosłe i z dorosłym proszkiem, a zaraz potem dziecięce z dziecięcym proszkiem to te proszki się mieszają, i w konsekwencji do dziecięcego prania dostaje się dorosły proszek. Chyba, że ktoś puszcza w między czasie "puste" pranie i myje po każdym praniu tą szufladkę na proszek...

    Trochę pokrętnie napisałam...
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    Ja mam jeden proszek do naszych i dzieciowych + orzechy + żel do prania z mydła marsylskiego + dodatek nappy fresh do pieluchowego prania.
    grizolda myslisz ze az tyle resztek proszku zostaje w szufladzie i w pralce?
    bo ja nie sadzę, żeby trzeba było sie tym martwic. chociaz moge sie mylic.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    Wiesz co ja nie wiem, ale tak się zaczęłam nad tym zastanawiać po prostu, dlatego przerzuciliśmy się na jeden proszek i tyle.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  11. #11
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    u mnie szufladka po proszku jest czysta, tak samo jak beben pralki wiec nie widze problemu

  12. #12
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    Ja od kiedy mały skończył jakieś 3 mce chyba to zaczęłam wszystko prać w vizir sensitive i jest ok. W sumie to z tymi proszkami to różne są opinie, mnie trochę przekonuje argument, że przecież takie dziecię i tak jest dużo przytulane więc ma kontakt co najmniej na buzi i rączkach z naszymi ubraniami wypranymi w dorosłych proszkach, albo jak bierzemy je do łóżka - no chyba że ktoś swoje też pierze w dzieciowych...

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    Cytat Zamieszczone przez grizolda
    Wogóle to ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad sensem używania w tej samej pralce osobnych proszków do prania dzieciowego i niedzieciowego. Jeśli włączamy pranie dorosłe i z dorosłym proszkiem, a zaraz potem dziecięce z dziecięcym proszkiem to te proszki się mieszają, i w konsekwencji do dziecięcego prania dostaje się dorosły proszek. Chyba, że ktoś puszcza w między czasie "puste" pranie i myje po każdym praniu tą szufladkę na proszek...

    Trochę pokrętnie napisałam...
    To fakt, u mnie słabo się z tej szufladki proszek wypłukiwał, więc zaczęliśmy sypać bezpośrednio do bębna. Odpadło mi czyszczenie szuflad
    A co do proszków, ja wciąż używam dzieciowych ... nawet naszą pościel piorę w dzieciowych, i tak od 5 lat ... Myślę, że przyjdzie moment, że te parę rożnych praczy (teraz mam i dzieciowy, i dla dorosłych ciemnych rzeczy Persil, no i orzechy piorące) trzeba będzie zastąpić jakimś jednym, nie wiem tylko czy da się pogodzić różne interesy, bo już niejedno podejście miałam i jakoś nie dało się. `



  14. #14
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    Ja piore w Bobasie, albo Dzidziusiu dla mnie sa najlepsze. Wypralabym dla malenstwa w dzieciowym plus dodatkowe plukanie. A potem jak dziewczyny pisza - zoabczysz. Przyznaje, ze jak mi braknie proszku dzieciowego to piore w zwyklym i nic sie nie dzieje (pieluszki plucze wtedy dodatkowo).
    Tylko chyba tak sie rzeczy nie niszca w dzieciowych proszkach.
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    grizolda myslisz ze az tyle resztek proszku zostaje w szufladzie i w pralce?
    niestety zostaje calkiem duzo wewnatrz rurek pralki.

    jak pralam regularnie ciuchy specjalistyczne (np uprzeze), gdzie nie wolno dodawac zadnego detergentu, to wrzucalam do pralki i po prostu wlaczalam pranie. I jak patrzylam przez szybke w trakcie, to bylo sporo piany, czyli ze proszki z poprzednich plan zostaja...

    tym samym dalyscie mi do myslenia, bo ja tez do dzieciowych mam 1 proszek a do doroslych inny, ale to chyba pic na wode i nalezaloby uzywac jednego...
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    ja też piorę wszystko w ekopłynie. nawet nie tyle ze względu na to co w pralce zostaje, ale:
    - sama jestem mega proszkowym alergikiem
    -dzieci przytulaja się przecież do naszych ubrań, bierzemy je do naszego łóżka...

    ja bym nie prała dla nowordka w "normalnych" proszkach, dzieciaczki mają taką delikatną skórę
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie Re: pranie, pranie, znowu pranie

    annamamaalexa a jakich proszków eko używasz?
    ja właśnie poszukuję dobrego proszku eko.
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  18. #18
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    16

    Domyślnie

    Ciuchy młodego prałam najpierw w JELPie, potem w Loveli (ale mniej wydajna, i trzeba tego TYLE nasypać, że gęsiej skórki dostawałam), potem stopniowo (Wojtula miał już 2 miesiące) do tej Loveli dodawalam E sensitive.
    Nasza pościel i piżamy (bo wtedy najwięcej tulenia się) no i moje stajniki - w proszku dziecięcym.

    PS. Lovela nam strasznie wyjaśniła ubrania, kolory wyblakły :/

  19. #19
    Chustonoszka Awatar gann
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    89

    Domyślnie

    Prać zdecydowanie w dzieciowym. My na początku przerabialiśmy Lovelę i Jelpa (białe rzeczy naprawdę szarzały). Ale że dzieć alergiczny i miał (a właściwie "miała") zmiany azs'owe, to przerzuciliśmy się na płatki mydlane Bebi. Były najbezpieczniejsze, co widać było po skórze, tylko że niezbyt pięknie pachniały, no i trzeba było je wcześniej n=rozpuszczać w gorącej wodzie. W ogóle nie pałałam do nich miłością. Potem odkryłam orzechy i wszystko piorę w orzechach (+ dodatek Nappy Fresh do pieluch).
    Acha - jak używaliśmy dzieciowych proszków/płynów, to nasze rzeczy, pościele itd też wszystko w dzieciowym leciało, żeby się można było z młodą obtulać bezstresowo .
    Wcześniej jako GANARA..

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    Ja piorę w dzidziusiu ale powoli się kończy a Młody rośnie.Parę razy wyprałam jego ubranka w dorosłym proszku i obserwowałam reakcję.Nic nie było. Ale dla takiego Malucha polecam proszki dla niemowląt.Dzidziuś fajnie pachnie i nic nie szarzeje.Testy z naszym proszkiem zaczęłam po 3 mies.A teraz to bardzo brudne ciemne piorę w dorosłym a białe zamaczam-niestety proszki dla dzieci nie dopierają obiadków i deserków
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •