Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zestaw startowy dla 4 miesięcznej dziewczynki - proszę o porady

  1. #1

    Domyślnie Zestaw startowy dla 4 miesięcznej dziewczynki - proszę o porady

    Cześć
    Z pobudek ekologicznych, ekonomicznych i estetycznych zaczynam przygodę z wielorazówkami. Nie chcę kupować dużej ilości na raz, gdyż chciałabym przekonać się, czy nie porywam się z motyką na słońce, sprawdzić kilka konfiguracji i wreszcie - nie wydać dużej ilości pieniędzy na raz. Chciałabym zmianę przeprowadzić stopniowo. Obiekt eksperymentów to 4 miesięczna, ruchliwa Michasia, niespełna 6 kg chudzinka, 8 mokrych pieluch dziennie, 2 kupki często po pachy, o jednej porze dnia (rano w nocną pieluchę). Przejrzałam forum, zapoznałam się z recenzjami i wybrałam na początek konfigurację otulacz + wkłady. Na razie spróbuję zakładać je w ciągu dnia. Mój wybór:

    1. 2 otulacze OS Milovii
    2. 5 wkładów z mikrofibry Milovii, rozmiar M
    3. 3 bambusowe wkłady 4 warstwowe Puppi
    4. 2 bambusowe wkłady składane 3 warstwowe Puppi (6 warstw po złożeniu)

    Jak myślicie, czy powinnam zainwestować w więcej wkładów? Może kupić jeszcze trochę różnych firm na bazarku i wypróbować? W razie czego mam dużo tetry, ale jest dość twarda, więc będę chyba musiała wyciąć sobie polarkowe wkładki, żeby oddzielić ją od pupy. No i czy otulacz Milovii będzie dobry na chudzielca (nic nie pocieknie przy nóżkach)?

    W sklepie z odzieżą używaną znalazłam milutkie ceratkowe majtaski OneLife, 2 szt. http://thumbs1.picclick.com/d/l400/p...e-reusable.jpg Nie mają żadnych kieszonek i warstw polarowych, ale chyba mogą posłużyć jako otulacz?

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Te majtasy to otulacze pul. Bardzo fajne zresztą
    Zestaw, który wymieniasz wystarczy na jeden dzień albo i nie. Potem pranie suszenie a w tym czasie jednorazówki...
    Ale na wypróbowanie powinno wystarczyć. Zobaczysz co i jak
    Ja polecam bazarek. Możesz dać ogłoszenie w dziale kupię

  3. #3
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Ja pieluszkuje w dzień i taki zestaw na początek wydaje mi się ok, tylko otulacze będziesz musiała prać i suszyć od razu po zabrudzeniu.
    Otulacza Milovvi nie miałam, na chudzielca polecam otulacz Flip.

    Co do wkładów to te mikrofibrowe Milovii nadają się tylko do kieszonek, do otulaczy Milovia ma takie wkłady z wartwą polaru, ale ja ich nie poleca.
    Na dzień pewnie będziesz zuzywać około 8 wkładów, ja bym kupiła 8 wkładów Puppi 4 wartswowych + 2 składane (będziesz mieć to na jeden dzień, składane na drzemki lub spacery)

Podobne wątki

  1. Plecak prosty z dużym dzieckiem porady proszę ;)
    Przez Magenta w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 01:28
  2. Chusta kólkowa-proszę o porady odnośnie szycia
    Przez rrkwiatki w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 14:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •