Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 123456789101113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 336

Wątek: ksiazki religijne, nie tylko na prezent

  1. #41
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie


    wlasnie na spokojnie przegladnelam. i mam mieszane uczucia, delikatnie mowiac. pomysl swietny, reszta - coz, taka sobie. generlanie kolacze mi sie gdzies w tle glowy - jak mozna bylo tak zepsuc taki dobry pomysl??

    po pierwsze - dobor tematow - ja wiem, ze to dla maluchow, wiec nie moze byc za duzo - ale mamy - stworzenie swiata, Arke Noego, wieze Babel, krola Salomona, narodzenie Jezusa, wesele w Kanie Galilejskiej, rozmnozenie pokarmow, wjazd do Jerozolimy. i tyle.

    po drugie - tekst. na kazdej rozkladowce krotkie wprowadzenie - takie imo bez ladu i skladu. jest np., ze Noe byl dobry i Bog go postanowil uratowac - ale czemu zeslal potop juz nie; czemu Bog pomieszal jezyki pod wieza Babel - tez nie, krol Salomon - jest, ze odkryl prawde - ale jak - juz nie;

    na kazdej stronie jest tez zadanie - znajdz cos, policz, etc - dla maluchow chyba nie za trudne, ale moi duzi, wiec moze jakas mama 2-3 latka cos napisze.

    ilustracje - mnie sie nie podobaja, ale to rzecz gustu jak wiadomo. w sumie nie wiem do konca czemu jestem bardziej na nie... o ile krajobrazy, budynki dla mnie moga byc (zwlaszcza palac Salomona i nocny krajobraz Betlejem) to ludzie i zwierzeta zdecydowanie na nie. troche pomieszanie z poplataniem - nosorozec w okularach, kawalek dalej krowa, ges (kaczka?) skubiaca muchomor, flaming w jeziorku - on zanurzony do pol nogi, obok niego w tym samym jeziorku hipopotamowi wystaje tylko glowa... a tle jeszcze wybuchajacy wulkan - akurat stworzenie mi sie chyba najbardziej nie podoba. o Adamie i Ewie juz nie wspomne...Jezus na osiolku przy wjezdzie do Jerozolimy jak przeklejony z innego obrazka - wszystko w takich przybladlych kolorach i on - jeden wyrazny bardzo. moze to tak specjalnie, zeby podkreslic waznosc postaci, ale nie wyglada to dobrze. w sumie przy rozmnozeniu chleba podobny myk z postacia - wiec chyba specjalnie...

    musze dac chlopakom na spokojne ogladanie - ciekawe jakie beda ich opinie.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #42

  3. #43
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    to ja o "Starym Noe" Z. Orlińskiej. piękna. choć w momencie kiedy się Noe kłóci z Bogiem, bo uratował kolejne zwierzęta, no to mi się nie podobało użycie słów. teraz myślę inaczej, bo przecież Bóg w starym testamencie pokazywal takie groźne, zazdrosne oblicze. a w tamtym momencie kiedy był tak zły na ludzi, że postanowił ich ukarać. teraz to rozumiem.po rozmowie z dziećmi to do mnie przyszło.
    ale zakończenie

    i jeszcze kilka ilustracji
    kilka zdań na odwrocie idealnie oddaje to o czym jest ta książka





  4. #44
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    dziekuje i tu moi potopem zafascynowani od zawsze, trzeba bedzie kupic jednym slowem...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #45
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Dziewczyny mamy bierzmowanie i chrzest w najbliższym czasie i wymyśliłam ze jako pamiątkę kupimy książki jakieś. Doradzcie cos proooosze

  6. #46
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tinuviel Zobacz posta
    Dziewczyny mamy bierzmowanie i chrzest w najbliższym czasie i wymyśliłam ze jako pamiątkę kupimy książki jakieś. Doradzcie cos proooosze
    Może coś takiego tu jest podgląd http://m.deon.pl/czytelnia/ksiazki/a...o-dziecka.html

    My mamy w domu coś takiego i też fajne

  7. #47
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Może coś takiego tu jest podgląd http://m.deon.pl/czytelnia/ksiazki/a...o-dziecka.html

    My mamy w domu coś takiego i też fajne
    Ja mam tą ostatnią Biblię i jest fajna, ale dla maluchów rodzinnych na chrzest kupiłam 'Minibiblię w obrazkach' http://www.nieprzeczytane.pl/Minibib...uct773160.html i ona jest super
    A tak w ogóle to jest wątek o książkach religijnych, tylko z telefonu nie podam linka
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  8. #48
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nastusienka Zobacz posta
    Ja mam tą ostatnią Biblię i jest fajna, ale dla maluchów rodzinnych na chrzest kupiłam 'Minibiblię w obrazkach' http://www.nieprzeczytane.pl/Minibib...uct773160.html i ona jest super
    A tak w ogóle to jest wątek o książkach religijnych, tylko z telefonu nie podam linka
    Rzeczywiście minibiblia jest świetna.

  9. #49
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny a jakiś pomysł dla chłopaka bierzmowanego?

  10. #50
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    tinuviel hmmm a ta komiksowa biblia? tylko nie wiem czy nie za" prosta" ?ciężko tak doradzać bo to b.indywidualna sprawa

    albo "radykalnych" bym kupiła takiemu nastolatkowi

  11. #51
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    widziałam dziś na szybko w księgarni i wydają się bardzo fajne ilustracje bardzo mi się spodobały, tekstu niewiele więc dla 2-3 latka powinny byś w sam raz już

  12. #52
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    480

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    tinuviel hmmm a ta komiksowa biblia? tylko nie wiem czy nie za" prosta" ?ciężko tak doradzać bo to b.indywidualna sprawa

    albo "radykalnych" bym kupiła takiemu nastolatkowi
    Marysiu, komiksowej Biblii nie nazwalabym za prosta, przygotowywal ja rysownik od Marvela, tekst tez nie jest infantylny

  13. #53
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Dla chłopaka kupilabym coś z tych: bitwa każdego mężczyzny, maximum męskości, żyj na Maxa, poskromienie tygrysa, syn Hamasu.

  14. #54
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    udało mi się dzisiaj złapać w księgarni św. Wojciecha tę książeczkę, o której było wyżej (jeszcze przynajmniej jedna została):

    trochę inna niż pozostałe z tej serii, ale zdecydowanie warto poszukać - bardzo przystępnie i zwięźle odpowiada na typowe dziecięce pytania (czym było Przemienienie Pańskie, czym się różni Stary Testament od Nowego, dlaczego wciąż grzeszę, choć nie chcę, czy Jezus żył na świecie przed dinozaurami )
    2 + 7 (2005-2018)

  15. #55
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Karusku - dzieki. jest po angielsku, kupie F - na pewno sie przyda w przyszlym roku
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #56
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    widziałam dziś na szybko w księgarni i wydają się bardzo fajne ilustracje bardzo mi się spodobały, tekstu niewiele więc dla 2-3 latka powinny byś w sam raz już


    wruu- czy zakupilas? moglabys pare fotek srodka wrzucic?
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  17. #57
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    wruu- czy zakupilas? moglabys pare fotek srodka wrzucic?
    tak wyszło, że nie kupiłam

  18. #58

    Domyślnie

    Ja na swoja pierwszą komunie dostałem ilustrowana Biblię dla młodych, był to oczywiście jeden z prezentów. Tak jak napisałaś Biblia odzwierciedla religijny kontekst wydarzenia. Innym fajnym prezentem może być łańcuszek z krzyżykiem lub wizerunkiem Matki Boskiej lub św. Jana Pawła II. Także są bardzo ciekawe książki o Janie Pawle II lub piękne relikwiarze.
    http://www.sacrum.com.pl/oferta/reli...jana-pawla-ii/

  19. #59
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    95

    Domyślnie

    Hej, przeszukując księgarnie natknęłam się na coś takiego:

    http://www.nieprzeczytane.pl/Moje-pi...uct664505.html

    Czy może ktoś z Was ma i może się podzielić opinią?

  20. #60
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,160

    Domyślnie

    My mamy- kilka kwadratowych obrazków z tekstem na każdej stronie,o ile dobrxe pamiętam. Moje dzieci lubią,bo wszystko jest w skrócie,taki zarys historii

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •