Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Książki po angielsku dla dzieci?

  1. #1
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,624

    Domyślnie Książki po angielsku dla dzieci?

    Co mogłabym podsunąć 12-latce do samodzielnego czytania po angielsku?

    Jej obecny poziom to A2, może być też ciut na wyrost, żeby ją mobilizować. Może być Harry Potter, zna go na pamięć po pl, to nawet jak czegoś nie zrozumie, to sobie dośpiewa z pamięci... (Ja tak czytam "Le Petit Prince" po francusku, hahaha)

    Koleżanki nauczycielki języka angielskiego, co byście poleciły?
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  2. #2
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,068

    Domyślnie

    Aniu, ja polecam easy - readersy, dostosowane do wieku u poziomu zaawansowania https://www.pearson.pl/jezyk-angiels...bs%3Dtab-c2873
    Lub coś z tego https://www.cambridge.org/us/cambrid...atalog/readers

    Sa tez świetne gazetki - dostosowane do poziomu zaawansowania z wydawnictwa Mary Glasgow Magazines - ja uwielbiam, używam na zajęciach i polecam do samodzielnej lektury.

    Mogę coś poszukać I Ci pożyczyć, do oddania na Zlocie na przykład-i gazetki i książkę jakąś

    Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Ja tak zrobiłam z Ania z Zielonego Wzgórza ani słowa po ang wtedy nie mówiłam, za to Ankę po pl znałam na pamięć, wiec jakos poszło
    annia, ja wiem, ze twoja D to kombajn czytelniczy i wierze, ze HP ma w jednym palcu, ale zgadzam się z muza, ze lepiej zacząć od czegoś w bardziej przyswajalnym języku. Easy Readers są świetne i są tworzone pod katem nauki języka a nie tylko czytania dla przyjemności
    jutro pójdę na górę i sprawdzę co dzieci maja aktualnie na polkach, u nas jest taki przerób, ze straciłam rachubę co obecnie jest na topie. Może uda mi się zdjęcia jakieś w stawić.
    Zawsze lubiłam wysyłać ang książki do przyjaciółki w Pl, ale brexit bardzo namieszał jednak, z chęcią bym się z wami podzieliła tym co u nas w biblioteczkach.
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,863

    Domyślnie

    HP po angielsku IMO bardzo przyswajalnym językiem napisane, zwłaszcza pierwsze tomy.
    Kornelka 25.03.2015, Józio 16.09.2017

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Jak byłam w tym wieku, to zaczytywałam się w Babysitters Club (Klub Opiekunek).

  6. #6
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,624

    Domyślnie

    Muza, dzięki za linki! Może być niespiesznie, jeśli możesz na zlot przywieźć i pożyczyć na trochę, to byłoby super.

    Na razie złapałam w bibliotece jeden Magiczny Domek na Drzewie, jakiś komiks ze Scooby-Doo oraz popularnonaukową książkę o starożytnej Grecji (jej pasja, w książce mało tekstu i dużo obrazków). Zobaczymy czy pyknie.

    Jeszcze obczaję ten Babysitters, mignęło mi w bibliotece, że mają sporo części.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  7. #7
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,624

    Domyślnie

    Śpieszę donieść, że gazetki od muzakate to HIT! Gdzie je kupić, kochana?
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,780

    Domyślnie

    Ja nie muza ale wiem, ze niestety gazetki nie będą już wydawane też żałuję, bardzo je lubiłam. Info tu: https://www.ettoi.pl/blog/199-mary-g...es-kontynuacja tam tez polecają coś podobnego ale nie znam.

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    Harry Potter będzie prawdopodobnie dobrym wyborem. Wiele osób na różnych forach deklaruje, że była to pierwsza przeczytana w obcym języku książka. Jest totalnie dostępny na olx. Ja przeciągnęłam swoją dwunastolatkę przez książki wydawnictwa ELI z poziomu a2 - najpierw te dla dzieci prostsze i potem dla teens. Mają duży wybór i ładne ilustracje. Potem zaczęła słuchać/ czytać Sherlocka Holmesa z poziomu 1200 słów Paersona i teraz czyta słucha kryminał Edgard: Tomorrow never knows. Ja z tej serii mam francuski: Tous les secrets du docteur Lemaitre, który jest super i bardzo poszerzył moje słownictwo. Potem łyknęłam dwa Mikołajki Korzystam z Français Présent, ale odpowiednik angielski - English Matters - jest za trudny i za nudny dla mojej córki. Szukałam czegoś, ale nie znalazłam. Moje Drogie Dziecko twierdzi, że bardzo pomagają jej filmy na Netfliksie. Jestem sceptyczna, ale czasem pozwalam. Reasumując do ogarnięcia na poziomie a2 wydają mi się książki dla dzieci ok 9 lat; dobrze się czyta, jeżeli historia jest wciągająca ofc.

    p.s. Przyleciał do nas Harry, był w planach od jakiegoś czasu. Jak ktoś ciekawy, mogę wstawić strony. Wyżej niż poziom a2. Polecałabym raczej Diary of a Wimpy Kid - bardzo prosty,albo Percy Jackson - trudniejsze niż Wimpy, ale prostsze niż Potter.
    Ostatnio edytowane przez Marko ; 02-08-2022 o 15:37

  10. #10
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,068

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Śpieszę donieść, że gazetki od muzakate to HIT! Gdzie je kupić, kochana?
    Cieszę się
    Cytat Zamieszczone przez zochmama Zobacz posta
    Ja nie muza ale wiem, ze niestety gazetki nie będą już wydawane też żałuję, bardzo je lubiłam. Info tu: https://www.ettoi.pl/blog/199-mary-g...es-kontynuacja tam tez polecają coś podobnego ale nie znam.
    Oh, no! Liczę, że nowe pozycje będą czymś podobnym... Ale link nie działa, weszłam na bloga i tam odnalazłam wpis. Niemniej dzięki za info - nie wiedziałam!

    Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •