Strona 10 z 17 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 336

Wątek: ksiazki religijne, nie tylko na prezent

  1. #181
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Mam od chyba 3 lat a może dłużej.
    Unas bardzo lubiana i świetnie wszystko przemyślane i przekazane jak to u Twardowskiego. Niewielki format aczkolwiek nie taki znów maluśki.
    Mam na pewno jeszcze coś o tej tematyce ale teraz sobie nie przypomnę.
    Musiałabym przeszukać książki.
    Jak będę czytała u nas - bo niedługo będę to wkleję.
    Ciekawa taż jest książka - Wielkanoc w Kisielicach Małych- jeśli dobrze pamiętam tytuł( mam obie części bo jest o BN i Wielkanocy) ale nie wiem czy jeszcze dostępna
    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    ktoś ma ?

    a może coś innego polecacie w tematyce Swiąt Wielkanocnych czy Wielkiego Postu?

  2. #182
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Twardowskiego jest jeszcze Wielkanocne idą święta - większy format i piękna.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  3. #183
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    dziewczyny, polećcie jakąś biblię (lub biblijne opowieści) dla empatycznego 4-latka, którego nurtują pytania „dlaczego pan jezus umarł na krzyżu”, „czy ktoś go pocieszał”, „czy pan bóg jest dobry”. coś dostosowanego poziomem do jego percepcji, ale jednocześnie dociekliwego (czyli nie zbyt powierzchownego) i mało „dosłownego”, co by jego wrażliwa psyche nie ucierpiała od widoków gwoździ wbijanych w ręce jezusa.
    przekopuję się przez wątek, ale trudno mi coś wybrać.
    z góry dziękuję



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  4. #184
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Kustafo taka nowość -http://aetos.pl/sklep/z-jezusem-przez-biblie/ Świeżo nabyłam i bardzo mi się podoba.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  5. #185
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Stara dobra "Biblia w obrazkach dla najmłodszych". Ilustracje może nieco... w starym stylu, ale dzieciom się podobają, przynajmniej moim My mamy jeszcze "mój" egzemplarz, prawie 30-letni
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  6. #186
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    magdo_32_0, dziękuję - przyjrzę się uważnie. tam więcej jest starego czy nowego testamentu? nie ukrywam, że chodzi mi raczej o losy jezusa, ST wydaje mi się zbyt okrutny w przekazie dla synka

    Olu.D, to jest wydanie które sama miałam w młodości, dobrze je wspominam, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć. czy ktoś to jeszcze wydaje? będę wdzięczna za linka



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  7. #187
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Olu.D, to jest wydanie które sama miałam w młodości, dobrze je wspominam, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć. czy ktoś to jeszcze wydaje? będę wdzięczna za linka
    Na pewno wydają, bo syn dostał od dziadków w zeszłym roku. Rodzice kupują stacjonarnie co prawda, ale pewnie po wydawnictwie można by poszukac w necie.

  8. #188
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Wygląda na to, że jest wznawiana, na allegro znalazłam nawet ofertę z grawerem

    http://allegro.pl/biblia-w-obrazkach...723598209.html
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  9. #189
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ola D. Zobacz posta
    Wygląda na to, że jest wznawiana, na allegro znalazłam nawet ofertę z grawerem

    http://allegro.pl/biblia-w-obrazkach...723598209.html

    dziękuję bardzo



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  10. #190
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    magdo_32_0, dziękuję - przyjrzę się uważnie. tam więcej jest starego czy nowego testamentu? nie ukrywam, że chodzi mi raczej o losy jezusa, ST wydaje mi się zbyt okrutny w przekazie dla synka

    Olu.D, to jest wydanie które sama miałam w młodości, dobrze je wspominam, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć. czy ktoś to jeszcze wydaje? będę wdzięczna za linka
    magdo_32_0 ma racje ta nowa Biblia jest na prawdę warta uwagi.
    Sprawdzę w domu czy więcej starego czy nowego testamentu, ale stary testament opisany jest super, bez okrucieństwa, czytałam z cztero i pół latkiem i był zachwycony. Teraz na wieli post zostawiłam rozdziały o ostatniej wieczerzy i śmierci. Jak przeczytam to napiszę, ale myślę, że się nie zawiodę po dotychczasowej lekturze z całego serca polecam tą książkę!

  11. #191
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Mamy dwa wydania stare (moje imęża i są identyczne). Dwa lata temu syn dostałnowsze wydanie i jest inne.
    Może są różne wydania nowe? Nie wiem.
    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Na pewno wydają, bo syn dostał od dziadków w zeszłym roku. Rodzice kupują stacjonarnie co prawda, ale pewnie po wydawnictwie można by poszukac w necie.

  12. #192
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Twardowskiego jest jeszcze Wielkanocne idą święta - większy format i piękna.
    Dzięki jest jeszcze dostępna na allegro więc pewnie kupię obie.... czy może nie warto bo tematyka bardzo podobna??

  13. #193
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Nie znam tej pierwszej; ). Zrobić ci foto spisy treści?
    Kustafo napiszę ci z kompa potem

    Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  14. #194
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Nie znam tej pierwszej; ). Zrobić ci foto spisy treści?
    Kustafo napiszę ci z kompa potem

    Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

    Jeśli to nie problem to poproszę

  15. #195
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Macie może Wielkanocna historię D. Julieta. nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć środka.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  16. #196
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Wruu przepraszam za opóźnienie, już wklejam.




    Kustafo - oczywiście te stare linkowane są fajne - też mam. Lub z edycji św. Pawła - np. taka http://lovebooks.pl/9788374245142/Bi...FcWVGwodST8H2g. Mamy starsze wydanie i jest totalnie już zużyte (poniżej fota). One nie epatują okrucieństwem, jest ok.



    Ale mimo, że mamy kilka, plus książki typu "Opowieści biblijne" czy "Królewny z Biblii", to tę nową, co Ci polecałam kupiłam, bo jest inna - napisana tak, jaby Bóg czytał z nami, noooo podoba mi się i Szymo dostanie na Komunię od nas
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  17. #197
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    94

    Domyślnie

    Jak dobrze że trafiłam na ten wątek Właśnie szukam na allegro czegoś na prezent dla Chrześnicy, ale na roczek. Więc muszą być twarde strony. Dla swoich miałam Dzieje Bibilijne z serii Obrazki Dla Maluchów wyd. Olesiejuk. Ale jak dla mnie trochę może za krótka. Na prezent to mi się widzi coś " większego". Może ktoś coś polecić dla takiego maluszka??? W domu mam jeszcze dwie swoje stare z dzieciństwa. Taką w czerwonej okładce" biblia w obrazkach dla najmłodszych" i " Mała Biblia dla dzieci" i mam co do nich mieszane uczucia. Szczególnie do tej drugiej i do części Stary Testament. Kiedyś moje najstarsze uparło się że będziemy czytać od dechy do dechy i szczerze miałam momentami problem i niektóre fragmenty pomijałam. Jakoś nie chcę żeby dzieci miały obraz Boga jako tego surowego, zsyłającego śmierć za grzechy, nawet w sumie na niewinnych ( Egipt) itp. Zresztą nawet dla mnie ST to jest ciężki orzech do zgryzienia. Dlatego ciężko mi jest wybrać coś przez internet bo nie mam wglądu do treści . :/

  18. #198
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    kamyczku trudno moze byc... ja mam takie jakies spostrzezenie, ze wiekszosc ksiazeczek religijnych dla najmlodszych, ktore mialam w rekach jest fatalna graficznie. inna rzecz, ze ja z doskoku ogladam, raczej sie opieram na tym co w necie widzie, niestety.

    moze kup jakas porzadna Biblie dla najmlodszych a oprocz tego cos do czytania kartonowego prostu? w Biblii napisz ladna dedykacje - bedzie jak znalazl za troche, a ksiazeczki od razu pojda do zabawy.

    a Biblie w czerwonej oprawie tez mielismy - brat dostal na komunie od rodzicow. szczerze mowiac akurat opowiesc o plagach egipskich najbardziej nas fascynowala na pewnym etapie taka szarancza na przyklad - jakie to przerazajace sie wydawalo. inna rzecz, ze duzo starsi jednak bylismy...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #199
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamyczek Zobacz posta
    Jak dobrze że trafiłam na ten wątek Właśnie szukam na allegro czegoś na prezent dla Chrześnicy, ale na roczek. Więc muszą być twarde strony. Dla swoich miałam Dzieje Bibilijne z serii Obrazki Dla Maluchów wyd. Olesiejuk. Ale jak dla mnie trochę może za krótka. Na prezent to mi się widzi coś " większego". Może ktoś coś polecić dla takiego maluszka??? W domu mam jeszcze dwie swoje stare z dzieciństwa. Taką w czerwonej okładce" biblia w obrazkach dla najmłodszych" i " Mała Biblia dla dzieci" i mam co do nich mieszane uczucia. Szczególnie do tej drugiej i do części Stary Testament. Kiedyś moje najstarsze uparło się że będziemy czytać od dechy do dechy i szczerze miałam momentami problem i niektóre fragmenty pomijałam. Jakoś nie chcę żeby dzieci miały obraz Boga jako tego surowego, zsyłającego śmierć za grzechy, nawet w sumie na niewinnych ( Egipt) itp. Zresztą nawet dla mnie ST to jest ciężki orzech do zgryzienia. Dlatego ciężko mi jest wybrać coś przez internet bo nie mam wglądu do treści . :/
    z kartonowych nie ma dużego wyboru:
    http://www.kreatywniewdomu.pl/2016/0...jmodszych.html lub
    http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl...obrazkach.html

    Tą nową Biblię z Aetosu można czytać już z czterolatkiem i jest na prawdę godna polecenia i zakupu

    fajne już dla 3latka są również:
    http://bonito.pl/k-90187184-zwierzeta-opowiadaja
    http://bonito.pl/k-90174540-jezus-po...iesci-biblijne

  20. #200
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    94

    Domyślnie

    Zastanawiałam się nad czymś takim i chyba się zdecyduję : http://allegro.pl/pierwsza-biblia-dl...643346464.html
    Najwyżej tak jak mówisz, Natala, dorzucę coś jeszcze do poczytania i pobawienia.
    A co do treści to akurat moje najstarsze jest strasznym wrażliwcem i od razu pojawiają się pytania, jak przy tym Egipcie tzn.: dlaczego Bóg zabił tych pierworodnych chłopców Egipskich? A może oni byli grzecznymi dziećmi? A może tylko faraon był nie dobry? A może rodzice egipskich chłopców jakby wiedzieli to też by sobie posmarowali te drzwi, tylko wtedy nie było telewizji ani facebooka to skąd mieli wiedzieć... itp. itd....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •