Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: mam problem z Bobem Budowniczym ;)

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    U nas przed wejściem do sklepu zapowiadam:

    możesz wybrać sobie jedną małą rzecz (ale są to małe sklepy spożywcze - w marketach prawie z nami nie bywa) i ją kupimy
    albo
    dziś przychodzimy po ... nic więcej nie kupię i się tego trzymam
    dzikich awantur nie było nigdy jak nudzi w związku z tym że akurat opcja numer dwa obiecuję, że przy następnych zakupach jak będzie chciał to kupimy, że dzisiaj przyszliśmy po ... i to rozładowuje napięcie
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  2. #22
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Murmlu - wiesz, że co do zasady się zgadzam i mniej więcej stosuję, ale....
    U nas problem wymuszania i szantażu - nie tylko zakupów, ale też "jak nie zrobisz mi tego, to nie idę do przedszkola" - oraz dużych problemów z umawianiem się ("ja wcale tego nie chciałem"), wydaje się być niemal niezależny od naszej konsekwencji, a powiązany ściśle z aktualnym kryzysem emocjonalnym. W wypadku tamtego eksperymentu z kupowaniem, akurat dla synka centrum handlowe ograniczyło się praktycznie do sklepu z zabawkami, więc nie o wielkość sklepu chodziło (starsza kombinowala czy chce książkę albo pismo, a może opaskę do włosów, a może lalkę, a może dwie tańsze rzeczy zamiast jednej...); od tego czasu za każdym razem jak jesteśmy niedaleko, słyszę żądanie kupienia mu klocków cobi (których wtedy w końcu nie wybrał), ostatnio pojechaliśmy po przedszkolu do miasteczka po ciasteczka - większość wycieczki była awantura o to, że syn nie chce ciastka, a do sklepu z zabawkami (w okolicy nawet nie było żadnego). Dobra, kończę juz OT.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Podobne wątki

  1. Mam problem...
    Przez natasszzka87 w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-05-2009, 17:07
  2. 2x-problem
    Przez matylda.fm w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 15:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •