Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: WEŁNIANE GATKI czy OTULACZE? Plusy i minusy obu rozwiązań :) WYBÓR NAJLEPSZEGO ROZWIĄZANIA!

  1. #1
    Chustonówka Awatar Naturalnie Zakręcona
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Łuków
    Posty
    4

    Thumbs up WEŁNIANE GATKI czy OTULACZE? Plusy i minusy obu rozwiązań :) WYBÓR NAJLEPSZEGO ROZWIĄZANIA!

    Co Wam dziewojki lepiej się sprawdza?
    I w jakiej konfiguracji: formowanka/wkłady. Oraz jak ubieracie swoje pociechy do wełnianych gatek, a jak do wełnianych otulaczy?
    I które rozwiązanie praktyczniejsze przy wysadzaniu na nocnik/ łapaniu kupki w pieluchę?

    Zrobiłabym szablon ale nie wiem jak to ogarnąć merytorycznie;]
    Może coś takiegoProsze o sugestie)

    WEŁNIANE GATKI:


    z FORMOWANKĄ:

    Z WKŁADAMI:

    UBRANIE DZIECKA:

    ZALETY:


    WADY:



    WEŁNIANE OTULACZE:


    z FORMOWANKĄ:

    Z WKŁADAMI:

    UBRANIE DZIECKA:

    ZALETY:


    WADY:

  2. #2
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    moim zdaniem zależy jak pieluchujesz. jak używacie głównie formowanek to lepsze gatki, bo szybko je zakładasz, nie uwierają dziecka, zawsze pokryją formowankę. do wkładów lepsze otulacze na napy/rzepy, bo lepiej przytrzymują wkłady. do gatek już raczej nie zakładam spodenek, do otulacza zapinanego ubieram dziecko normalnie.

  3. #3
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Nigdy nie umiałam wsadzić wkładu do gatek Do wkładów tylko otulacze zapinane, na formowanki stosowałam różnie, ale chyba wolę gatki, bo wydaje mi się, że dziecku wygodniej. Na długie gacie nie zakładałam już nic, gdy krótkie to mała dostawała getry na nóżki. Preferuję otulacze zwykłe, zapinane, wtedy dziecko ubieram normalnie.


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  4. #4
    Chustonówka Awatar Naturalnie Zakręcona
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Łuków
    Posty
    4

    Domyślnie

    A która opcja jest wygodniejsza przy wysadzaniu na nocnik?
    Bo jak mam formowankę to muszę ją rozpinać, jak otulacz na napy to tak samo. Kusząca opcja to gatki +wkład ale tutaj mówicie ze problem z zakładaniem...

    I odnośnie ubrania, jak zakładacie gatki, to wpasujecie bluzkę w gumke gatek?

  5. #5
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    czytałam że dziewczyny z powodzeniem zakładały gatki z tetrą/wkładami tylko chyba gatki z gumką miały.. ja osobiście czasem zakładałam gatki z tetrą ale wtedy zapinałam na to body, żeby tetra nie latała w środku. to na pewno wygodna opcja przy uciekającym brzdącu
    a bluzeczkę nosimy na wierzchu zawsze

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Naturalnie Zakręcona Zobacz posta
    A która opcja jest wygodniejsza przy wysadzaniu na nocnik?
    Bo jak mam formowankę to muszę ją rozpinać, jak otulacz na napy to tak samo. Kusząca opcja to gatki +wkład ale tutaj mówicie ze problem z zakładaniem...

    I odnośnie ubrania, jak zakładacie gatki, to wpasujecie bluzkę w gumke gatek?
    Ja przy wysadzaniu polecam otulacz na rzepy. Tez się męczyłam aż sprobowalam z otulaczem puppi. Jakoś nie bylam przekonana do rzepow ale przy wysadzaniu sa boskie. Potem dostałam na testy grovie na rzep i juz się calkiem zakochałam w rzepie
    Gatki tez mam ale jakoś wole jednak rzep.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    imo kluczowy jest wiek dziecka - najwygodniejsze są gatki przy dziecku które już samodzielnie umie stać, no i chodzić - u nas była opcja gatki i tetra i dla mnie to jest super sprawa, do gaci to już raczej nic nie zakładałam, gacie w dół tetra do zmiany przy okazji wysadzanie i po sprawie

    przy dziecku leżącym imo wygodniejsze jednak są otulacze na rzepy/napy

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    gacie wełniane tylko w z formowanką. takie połączenie tylko na noc. nie wyobrażam sobie zmiany takiej kombinacji co kilka godz. przy chodzącym dziecku…
    otulacze z kolei z wkładami/prefoldami na dzień, ale nie przy wysadzaniu.
    jeśli ktoś planuje EC i wysadzanie, to najlepiej nadają się IMO formowanki z panelem PUL



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  9. #9
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Wełniane gacie tylko z formowankami. U nas taki zestaw jest praktycznie codziennie na noc i często w dzień - na drzemki czy dłuższe wyjścia. Bardzo bezpieczny duet, praktycznie zerowe ryzyko przecieku Nie wyobrażam sobie opcji wkłady i gacie. No way Ubiór - normalnie. Spodnie, pajac czy co tam normalnie planowałabym małemu założyć.
    Otulacze z napkami lepiej pasują do wkładów. Imho są wygodniejsze przy leżącym dziecku. Przy chodzącym często przesuwa się wkład w trakcie zakładania otulacza - a to jest bardzo irytujące. W tej opcji jest też większe ryzyko zabrudzenia otulacza od kupy. Z plusów - lubię takie otulacze z wkładami latem. Ubiór normalnie.

    Imho obie opcje są tak samo niewygodne przy wysadzaniu na nocnik. Za dużo zdejmowania. Pod tym względem kieszonki albo formowanki z panelem pul są lepsze
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  10. #10
    Chustonówka Awatar Naturalnie Zakręcona
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Łuków
    Posty
    4

    Domyślnie

    Kurcze... tyle że mój Mały ma 6 mies. i zaczyna raczkować.
    Niestety od PUL-i ma czerwone odparzenia (wystarczy kontakt z gumką) dlatego przerzucam się na wełniaki.
    Póki co używam tetry z otulaczami, ale przy grubszej sprawie otulacz zawsze upaciany, dlatego chcę go zacząć wysadzać.
    Tym bardziej że robi się ciepło i ubranka z długimi rękawami będą za ciepłe.
    Marzy mi się opcja ubierania Małego w getry+bluzeczka+ otulacz/gatki. Takie minimum bez ciągłego ubierania i przebierania, obecnie ubieram go w pajace na suwak,ale żeby dobrze założyć tetre muszę zdejmować nogawki. A przy wysadzaniu, obecna opcja całkiem wydaje mi się do kitu...

  11. #11
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Naturalnie Zakręcona Zobacz posta
    Kurcze... tyle że mój Mały ma 6 mies. i zaczyna raczkować.
    Niestety od PUL-i ma czerwone odparzenia (wystarczy kontakt z gumką) dlatego przerzucam się na wełniaki.
    Póki co używam tetry z otulaczami, ale przy grubszej sprawie otulacz zawsze upaciany, dlatego chcę go zacząć wysadzać.
    Tym bardziej że robi się ciepło i ubranka z długimi rękawami będą za ciepłe.
    Marzy mi się opcja ubierania Małego w getry+bluzeczka+ otulacz/gatki. Takie minimum bez ciągłego ubierania i przebierania, obecnie ubieram go w pajace na suwak,ale żeby dobrze założyć tetre muszę zdejmować nogawki. A przy wysadzaniu, obecna opcja całkiem wydaje mi się do kitu...
    Da się ubierać tylko w bluzeczkę + gatki wełniane + ewentualnie getry. Chociaż u mnie przy raczkujacej pannie getry się zciągały i trzeba je było często podciągać. Gatki z tetrą czy prefoldami, jak najbardziej tylko gatki z gumką w pasie i rozmiar mniejsze niż do formowanek, muszą być dość mocno dopasowane żeby trzymały tetrę.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    20

    Domyślnie

    Odpowiedź na pytanie z tematu jest bardzo indywidualna. Mi na przykład gatki jakoś nie odpowiadają. Jakoś tak nie pasują mi na pupci. A miałam już różne. Co do otulaczy to jestem zachwycona. Można sobie spiąć tak, żeby pasowały idealnie, no i wkłady świetnie się trzymają. Nadchodzi lato, więc jest dla mnie ważne, żeby pupcia mogła oddychać i chcę częściej wełnianki w dzień używać, a gatki to raczej tylko z formowanką i wtedy pupcia taka wielka jest.

  13. #13
    mimis
    Guest

    Domyślnie

    Starszaki przy nauce nocnikowania wkładałam w formowankę i otulacz na rzepy. Na noc pakowałam je w formowankę i gatki wełniane. Teraz małego ma pakuję w gatki wełniane + formowanki. W otulacz tylko pakuje, kiedy gatki są w praniu.

  14. #14
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anita_now Zobacz posta
    gatki to raczej tylko z formowanką i wtedy pupcia taka wielka jest.
    jeśli gatki masz trochę mniejsze niż do formowanki i pas jest z gumeczką wtedy jak najbardziej nadają się do wkładów czy tetry, choć fakt, że przy otulaczu os dzięki regulacji czasem jest lepsze dopasowanie

  15. #15
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    my ostatnio śmigamy w gatkach + wkłady/tetra, ekstra połączenie na upały tylko tak jak dziewczyny pisały, muszą być mniejsze, elastyczne i koniecznie gumka w pasie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 05-07-2015, 19:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •