Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Obtarte nóżki

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie Obtarte nóżki

    Od jakiegoś czasu zauważyłam, że moja córka ma poobcierane nóżki szczególnie jak mam w samolot tetrę złożoną i wydaje mi się, że też od wełnianego otulacza. Czy jest to normalne u waszych dzieci? Szczerze mówiąc, miałaby ładniejszą skórę w jednorazówkach bo tam bez siusiów jest a dziewuszka nie sygnalizuje, że ma mokro(wydaje mi się, że to główny powód obtarć). Nie wiem co mam robić. Ma razie smaruję sudocremem ale będę musiała przestać bo przecież pozapycha mi pieluszki. Nic jej nie obciska. Otulacz mamy wełniany z ecodidi, dość obszerny. Dziewczynka raczkuje i uczy się chodzić. Zarówno pupcia jak i nóżki z czerwonymi kropkami lub otarciami(nie jest to przesadne ale jest i na pewno jej przeszkadza).

    Ponawiam pytanie: Co mam z tym zrobić? Czy wasze dzieci też tak miały?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Z tego co piszesz, córka ma mokro od pupy. Moze spróbuj z wkłada z mikropolaru (tzw. sucha pupa)?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Mam wkładki, ale wydaje mi się, ze nie działają jak powinny. Używam takich z Ecodidi(zamawiałam kilka razem z pieluszkami). Nie są obszerne ale mają gęsty polarek. Mimo to czuje, że skóra dziecka jest wilgotna. Właściwie mogłoby ich nie być równie dobrze. Zakładam je tylko na noc. Może powinnam spróbować odtłuścić pieluchy?

  4. #4
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    a zmieniałaś ostatnio proszek? mała ząbkuje? dawałaś jej ostatnio coś nowego do jedzenia/picia? powodów może być mnóstwo
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Ciągle próbuje coś nowego a czy ząbkuje nie wiem. Raczej nie widzę żadnych objawów ale ona zawsze ząbkowanie przechodziła lekko. Właśnie próbuję nowy proszek. Więcej czuwam, częściej przewijam. Czasem przewijam w nocy jak jest mokro. Wcześniej prałam w jelpie. Teraz próbuję innego proszku i wydaje mi się, że jest lepiej ale jeszcze poczekam i zobaczę

  6. #6
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    A jakieś nagle objawiające się uczulenie na wełnę? Słyszałam, że czasem dzieci mają...
    Choć z tego co piszesz, to ma również otarcia, a nie tylko wysypkę...

    Jeszcze może być kwestia tego, że ma za dużo/za szeroko w kroku, a teraz się więcej rusza, a piszesz, że otulacz dość obszerny. Może spróbuj innej pieluchy, innego kroju, rozmiaru?
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  7. #7
    Chustofanka Awatar szalotka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    50°00'45″N 20°59'19″E
    Posty
    156

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o otarcia nóżek, to mojemu synowi pomogła zmiana otulacza na wełniane gatki z nogawkami.

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Wełniane gatki rzeczywiście rządzą. Jak bardzo pilnuję czy mokro, też jest lepiej Dzięki dziewczyny

Podobne wątki

  1. Obtarte nóżki od otulacza, kieszonki
    Przez aveKleo w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 19:37
  2. Prostuje nóżki
    Przez sheana w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 17:54
  3. Prostuje nóżki
    Przez mamka_klamka w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 19:59
  4. sine nóżki
    Przez rzufik w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 23:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •