Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: nosidło dla 14 mies dziecka-można usunąć dziękuję-chyba że komuś się przyda przy wyborze pierwszego nosidła

  1. #1

    Domyślnie nosidło dla 14 mies dziecka-można usunąć dziękuję-chyba że komuś się przyda przy wyborze pierwszego nosidła

    wolałabym chustę tylko problem taki że on bardzo ruchliwy i nie dam rady sama sobie go wpakować na plecy. z resztą mamy małe oświadczenie z chustą. nosiłam przez wakacje ale jak patrzę na zdjęcia to widzę tylko niedociągnięcia. wracając do nosidła: używane, w przyzwoitej cenie - bo przecież nie jest powiedziane że moja wiercipięta tam wysiedzi... jest jeszcze jedna kwestia- rozstrzał tuszy mojej i męża. ja 40 , mąż ok 100kg czy my znajdziemy jedno nosidło?
    czytam wątki od wczoraj i coraz głupsza jestem... a nie chcę kupić byle jakiego z allegro i potem nie nosić w obawie że jednak szkodzę mojemu dziecku. ma ktoś może pomysł?
    Ostatnio edytowane przez ediczek84 ; 06-08-2015 o 22:23

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    554

    Domyślnie

    Ediczek przyznam, że u mnie w tym wieku rewelacyjnie się MT sprawdził... Młodego nosiłam ja [średniego wzrostu gruba baba ], znajoma [malutka, drobniutka], znajomy [wielki facet jak dąb] i ojciec Młodego [szczupły kurdupel]. Wszystkim było wygodnie .

  3. #3

    Domyślnie

    dziękuję za obrazową odp! gratuluję dystansu MT tj mei-tai? jakiś konkretny?znalazłam Pathi, ktoś też na forum wspominał o tej Pani

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    U nas rozstrzal spory miedzy mna a mezem i tula sie sprawdza, bo bardzo latwo ją dopasowac


  5. #5

    Domyślnie

    tylko pewnie dorwać używaną tulę cieżko- patrzyłam wczoraj na nowe, ale na nówkę sie raczej nie zdecyduję na początek

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    U nas rozstrzal spory miedzy mna a mezem i tula sie sprawdza, bo bardzo latwo ją dopasowac

  6. #6
    Chustomanka Awatar Karolcia82
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Opolskie
    Posty
    521

    Domyślnie

    no z 14m-cznym to już poszalejesz Ale ja jak zwykle poleca szyte na miarę


    Pomoc dla JULKI - Fundacja Kawałek Nieba http://www.kawalek-nieba.pl/?p=4432
    Doradca Noszenia ClauWi https://www.facebook.com/zwiazanimiloscia/
    HandMade https://www.facebook.com/BizutkiKarolci/

  7. #7

    Domyślnie

    rozważę każdą podpowiedź kogo polecisz? jakie macie?

    własnie znalazłam Twoj wątek Karolcia.. na co sie zdecydowałaś bo jeszcze nie doszłam do tego..

    Cytat Zamieszczone przez Karolcia82 Zobacz posta
    no z 14m-cznym to już poszalejesz Ale ja jak zwykle poleca szyte na miarę

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ediczek84 Zobacz posta
    tylko pewnie dorwać używaną tulę cieżko- patrzyłam wczoraj na nowe, ale na nówkę sie raczej nie zdecyduję na początek
    Myślę,ze wcale nie tak trudno. Ja kupilam tu na forum używaną jest grupa na facebook (nie.pamietam nazwy) i tam tez dziewczyny sprzedają


  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    554

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ediczek84 Zobacz posta
    dziękuję za obrazową odp! gratuluję dystansu MT tj mei-tai? jakiś konkretny?znalazłam Pathi, ktoś też na forum wspominał o tej Pani
    To nie dystans, to rzeczywistość
    Tak, miałam mei-tai na myśli. Z tego co pamiętam to był to jeden z pierwszych MT szytych tutaj, przez forumowiczkę [ale nie pamiętam przez którą] . Pamiętam za to, że był w przepięknych, brązowych kolorach .

    Ps. Dla dociekliwych tak, lata temu byłam na tym forum pod innym nickiem . Nick zmieniłam z powodu mojej córeczki ['], za mocno mi się kojarzy z maleńką .

  10. #10
    Chustomanka Awatar Karolcia82
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Opolskie
    Posty
    521

    Domyślnie

    ediczek trochę tych mamuś szyjących jest. Sama szukałam jakiś czas temu. Uszyłam w końcu u Doux Doux i jestem najszczęśliwszą osobą na świecie!! Teraz ma zamiar szyć u Pani_olo, ale szyje też Madam GG, Pathi, i jeszcze parę ale nie pamiętam nicków (przepraszam). Nosideł przetestowałam już 5 i jak dla mnie (i mojej córy) strzałem w 10 jest Doux! Idealnie na nas wykrojony co od razu zauważa się po ubraniu. Nic nigdzie nie pije, nie kuje, córy nie czuję, pomimo, że to już 8,5kg.


    Pomoc dla JULKI - Fundacja Kawałek Nieba http://www.kawalek-nieba.pl/?p=4432
    Doradca Noszenia ClauWi https://www.facebook.com/zwiazanimiloscia/
    HandMade https://www.facebook.com/BizutkiKarolci/

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Karolcia. A szyte na wymiar, to co to konkretnie znaczy? Dopasowane do mnie, czy do dziecka? Biorąc pod uwagę, że dziecko rośnie, a mi przydało by się ehh schudnąć po ciąży, to czy jest szansa, ze to nosidełko będzie pasować na nas za pół roku?
    J.2014 i E.2016

  12. #12
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Kaisa do dziecka. Wiec za pół roku może być dobre, a może być za małe. Zależy jak dziecko rośnie. Pamiętam ze jak szyłam dla roczniaka, to szybko wyrósł. Ale jak szyłam na 1,5 roku, to już starczyło do końca noszenia.

    Chyba że uszycie MT, wtedy rzeczywiście starcza na bardzo długo. Bo pas biodrowy można podwinąć, z wcięciem uszyc. Tak jak Cane pisala i dla dorosłego się dopasuje każdego.
    Ostatnio edytowane przez Eyja ; 21-04-2015 o 20:25
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  13. #13
    Chustomanka Awatar Karolcia82
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Opolskie
    Posty
    521

    Domyślnie

    Ja mam dopasowane i do mnie i do dziecka, dodałyśmy po 2cm dla córy, żeby za szybko nie wyrosła, ty pasy też masz regulowane, więc spokojnie.


    Pomoc dla JULKI - Fundacja Kawałek Nieba http://www.kawalek-nieba.pl/?p=4432
    Doradca Noszenia ClauWi https://www.facebook.com/zwiazanimiloscia/
    HandMade https://www.facebook.com/BizutkiKarolci/

  14. #14

    Domyślnie

    a ja myślałam o gotowcu żeby szybciej było... z drugiej str wolałabym żeby nie wyrósł za prędko- szczypior jest póki co z małego. na dobrą fajnie jak by szło zapakować 2 latka, jak znam życie też będzie chciał żeby go tata ponosił. znalazłam właśnie "hybrydę regulowaną uszyte przez PANI_OLO " niby nie używane. a hybryda to co?! jak zawsze dylemat co wybrać...


    Cytat Zamieszczone przez Eyja Zobacz posta
    Kaisa do dziecka. Wiec za pół roku może być dobre, a może być za małe. Zależy jak dziecko rośnie. Pamiętam ze jak szyłam dla roczniaka, to szybko wyrósł. Ale jak szyłam na 1,5 roku, to już starczyło do końca noszenia.

    Chyba że uszycie MT, wtedy rzeczywiście starcza na bardzo długo. Bo pas biodrowy można podwinąć, z wcięciem uszyc. Tak jak Cane pisala i dla dorosłego się dopasuje każdego.

  15. #15
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Hybryda ma górne pasy wiązane, a w pasie klamrę. Ale czytałam ze Pani olo to malutka hybryda.
    Nubigo franciszki wisiało długo na bazarku. Podpytaj o rozmiary. A może manduca? Ma rozpinany panel.
    Nie masz możliwości czegoś przymierzyć w okolicy?
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  16. #16

    Domyślnie

    patrzę na okoliczne sklepy i... ciężko! przymiarka fotelika samochodowego owszem ale nosidło? hm womar kuszące wzorami i wisiadła przodem do świata. swoją drogą widziałam nawet dziecko w chuście...przodem


    Cytat Zamieszczone przez Eyja Zobacz posta
    Hybryda ma górne pasy wiązane, a w pasie klamrę. Ale czytałam ze Pani olo to malutka hybryda.
    Nubigo franciszki wisiało długo na bazarku. Podpytaj o rozmiary. A może manduca? Ma rozpinany panel.
    Nie masz możliwości czegoś przymierzyć w okolicy?

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Pani olo robi też regulowane hybrydy i one już całkiem spore są, bo malucha w bodziakach na 80 noszę w calkiem skróconym panelu.
    Ja polecam kupić nosidlo w okazjonalnej cenie i wtedy jeśli okaże się nie pasujące można bez problemu sprzedać i wziąść inne, u mnie tą metodą przewinęło się już kilka nosideł
    Osobiście mogę polecić bo fajnir sprawdzał się dwurozmiarowy MT od Pathi - przymierzalam go na różne dzieci no i właśnie ta hybryda regulowana pani_olo

  18. #18

    Domyślnie

    ja dalej szukam Pani Olo ma odległe terminy o ile dobrze pamiętam. ale do Pathi pierwszej zajrzałam.chciałabym na dniach zdecydować ,czas goni, pogoda się robi a ja podwojnym wózkiem nie wszędzie dojadę. wolałabym chustę skoro mam, no ale...
    miejmy nadzieję że nosidło zostanie zaakceptowane

    Cytat Zamieszczone przez bansza Zobacz posta
    Pani olo robi też regulowane hybrydy i one już całkiem spore są, bo malucha w bodziakach na 80 noszę w calkiem skróconym panelu.
    Ja polecam kupić nosidlo w okazjonalnej cenie i wtedy jeśli okaże się nie pasujące można bez problemu sprzedać i wziąść inne, u mnie tą metodą przewinęło się już kilka nosideł
    Osobiście mogę polecić bo fajnir sprawdzał się dwurozmiarowy MT od Pathi - przymierzalam go na różne dzieci no i właśnie ta hybryda regulowana pani_olo

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    A widziałaś hybryde z bazarku za 200?to tyle co szycie nowej lub nawet taniej. Właśnie taką mam u siebie (jedynie panel bardziej dziecięcy).
    Jeśli chodzi o Pathi to napisz z pytaniem o terminy bo pracuje nad dużym zamówieniem za granice.

  20. #20
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Manduca jest spoko. Daje radę i przy mniejszym dziecku i przy większym. Z naszego nosidła korzystały przeróżne osoby w charakterze noszących - szczupłe, średnie i wielcy panowie (pod 120kg i 190cm) Zawsze udawało się tak ustawić nosidło, żeby było wygodnie i noszącemu i dziecku. My jesteśmy zadowoleni
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

Podobne wątki

  1. Jakie nosidło dla drobnego dziecka?
    Przez aurora w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 13:28
  2. Duże nosidło dla niepełnosprawnego dziecka
    Przez morepig w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 01:43
  3. 6 mies w co wiązać???
    Przez Guest w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 13:40
  4. nosidło dla duzego dziecka
    Przez sowa_m w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 09:59
  5. Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?
    Przez kappala w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 19:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •