Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Nie wychodzi nam kangurek :-(

  1. #1

    Domyślnie Nie wychodzi nam kangurek :-(

    Witam, chciałam zasięgnąć porady u bardziej doświadczonych. Problem jest jak w tytule - nie wychodzi mi (a właściwie nam, bo mąż też wiązał, z takim samym skutkiem) kangurek. Córeczka skończyła właśnie 8 tygodni i jest wielkim przytulakiem, więc szkoda patrzeć jak chusta leży i się marnuje
    Problemy są dwa:
    - mam wrażenie, że kręgosłup Natalki nie układa się w literkę C, tylko pozostaje jakby prosty. Szczególnie jak się zdenerwuje i zacznie prostować nóżki. Jak oglądam zdjęcia kangurków w internecie, to dzieci wydają się bardziej "wygięte". A może się mylę i jest ok? Załączam zdjęcia.
    - materiał który powinien podtrzymywać główkę pozostaje luźny. Na pleckach wydaje się być napięty tak jak powinien, ale im bardziej w górę tym gorzej, tak jakby chusta była tam rozciągnięta? (kupiliśmy używaną). Dociągam do brzucha chustę naprawdę mocno, tak że potem trudno przełożyć nóżki małej, ale to nie pomaga. Wiązanie do zdjęć wyszło pod tym względem całkiem dobrze, najczęściej ten materiał jest dużo luźniejszy.

    Proszę wspomóżcie radą

    Dołączam zdjęcia, za jakość przepraszam, ale robione na szybko, bo kolejnym problemem jest to że córa strasznie płacze przy jakichkolwiek próbach wkładania jej do chusty

    http://zmniejszacz.pl/galeria/55351e8807c35/bez-nazwy

  2. #2
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,215

    Domyślnie

    Przede wszystkim to nie jest kangurek tylko wiazanie z Chusty elastycznej; chuste chyba tez elastyczna macie

    W tym wiazaniu musisz najpierw rozlozyc na dziecku poly wewnetrzne, a dopiero pozniej naciagnac trzecia warstwe; a o odpowiednie dociagniecie musisz zadbac przed zawiazaniem I wlozeniem maluszka

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Barbilla, tak jak gosia83 ci napisała - wygląda na to że macie elastyka, a wiązanie to kieszonka z chusty elastycznej. Niestety - tak, chusty elastyczne mogą się zużywać z czasem...
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  4. #4
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,909

    Domyślnie

    To wiązanie z i dla chusty elastycznej. Nie robi się C z pleców bo nóżki nie są w żabkę, szczególnie na pierwszym zdjęciu jest kiepsko. Wynika to pewnie z niedokladnego rozsuniecia skośnych pasów i tego, że są za luźno. Panel poprzeczny jest za bardzo nasuniety na głowę. Dziecko za nisko. To wszystko można dopracować i fajnie ze próbujesz się dopytać.
    Jeden z najlepszych filmów o elastyku (po francusku ale wszystko widać, część filmów jest też po angielsku). Szczególnie fajnie jak widać "układanie" nóżek dziecka w żabkę dzięki zastosowaniu przeźroczystego materiału

    https://m.youtube.com/watch?v=iuGFdK7eDdg


    https://m.youtube.com/watch?v=Ug4skrwhveY

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem skąd mi się ten kangurek wziął, oczywiście chusta jest elastyczna.
    Baardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, szczególnie Zulam . Od jutra jak córa będzie wyspana i w dobrym humorze będziemy próbować wiązać poprawnie. Dowiadywałam się o warsztaty w mojej okolicy - będą jak zbierze się grupka chętnych, na pewno się wybierzemy.

  6. #6
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,909

    Domyślnie

    Wklej postępy chustowe i przytulajcie się często

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    24

    Domyślnie

    Podbijam temat
    Głowiłam się nad tym i nie mam juz pomysłów co robię źle
    Otóż dzieć za każdym razem podjeżdża mi za wysoko- jego główka jest na wysokości mojej brody- nie mogę swobodnie kręcić głową.
    Zaczynałam motać go z coraz niższej wyjściowej pozycji- nic nie pomogło. Słabiej dociągam dół, ale to też nic nie daje.
    Mam wrażenie, że podjeżdża wyżej w momencie dociągania tego kawałka przy jego karku- tak jakby cała chusta szła wtedy w górę.
    Normalnie już mi ręce opadają- macie jakieś pomysły albo rady?

  8. #8
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,909

    Domyślnie

    A;e mówisz o typowym kangurku? co dociągasz pierwsze, górę czy dół?


  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    24

    Domyślnie

    Tak, mówię o typowym kangurku.
    Najpierw dociągam dół.

  10. #10
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,909

    Domyślnie

    To zacznij odwrotnie. Może mnie doradcy poprawia jak źle piszę, ale ja robię tak ze po ułożeniu chusty trzymam za brzegi góry (brzeg dołu leży na przedramieniu luźno), dociagam górę, środek, dół i jeszcze raz górę. Ten filmik lubię i tam też tak jest
    https://m.youtube.com/watch?v=FpsPolqntLA

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    24

    Domyślnie

    A no właśnie- ja to robiłam zupełnie inaczej :/
    Spróbuję tej wersji- dziękuję zulam

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    554

    Domyślnie

    Eliza przede wszystkim - głęboki wdech, duża lalka i popróbujcie trochę na czymś, co się nie wierci . Jak opanujecie "na sucho" jak wiązać, to nagle okaże się, że wiązanie z dzieciątkiem jest banalnie proste .

Podobne wątki

  1. za wysoko mi wychodzi :(
    Przez martita w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 20:00
  2. kangurek - wychodzi :-(
    Przez Frezis w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2010, 10:54
  3. Nie wychodzi mi z tkaną:(
    Przez doublebubble w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 15:14
  4. a mnie nie wychodzi...
    Przez Bianka w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 06-02-2008, 13:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •