Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46

Wątek: Trzymajcie mnie, bo.... !@#$%^&*!!!

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie Trzymajcie mnie, bo.... !@#$%^&*!!!

    Zawzięłam się: ściągnęłam dziś pieluchę 2,5 letniemu synowi. Minęła godzina i 50min, mam już dość ... Po półgodzinie miałam zasikane 3 majtki i tyle samo spodni. W tym tempie ubrania skończą mu się do obiadu, a co z resztą dnia?? Aktualnie lata z gołą pupą, z czego nie jestem zadowolona, bo może mu być chłodno, a zaczyna mu się katar.
    Dzięki temu eksperymentowi dowiedziałam się, że sika co 15 minut . To normalne? Dzieci serio sikają co kwadrans?


    Majtki mu się spodobały, był trochę zaskoczony. Wytłumaczyłam spokojnie, że jak mu się będzie chciało siku, to biegnie na nocniczek i ściąga majty. Przećwiczyliśmy, jak to se robi. I posłusznie leciał za każdym razem na nocnik, JAK JUŻ SIĘ OBSIKAŁ .
    Teraz biega za mną z pampersem, chce, żeby mu założyć.


    Jestem debilem, nie umiem odpieluchować dziecka . Będzie chodzić z pampersem aż do podstawówki...
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

  2. #2
    Chusteryczka Awatar ellie
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,112

    Domyślnie

    A może nie jest jeszcze gotowy?
    Wydaje mi się, że każde dziecko ma swoje tempo, swój czas na pożegnanie pieluch, nie ma co się stresować
    Ja odpieluchowywałam dwóch, za każdym razem miałam stosy majtek i spodni do prania to chyba normalne.

  3. #3
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    nie będzie. spokojnie. poczekaj na ciepły dzień i puść w samych majtach albo i bez po ogrodzie. ja tak odpieluchowałam niespełna 2 letniego Damiana w 2 dni.
    z kolei Maciek odpieluchował się tuz przed 3 urodzinami ale tez tak samo- było bardzo ciepło i biegał w samych majtach (tu po mieszkaniu, bo ogrodu nie mielismy już). wystarczyło 2 dni a od 3 juz nie było żadnej wpadki w ciagu dnia. jak jest ciepło jest łatwo bo odpada ci stres ze zmarznie i nawet jak chwię polata w mokrym to nic sie nie dzieje a dodatkowo wszystko schnie błyskawicznie więc zasikane majty wystarczy przepłukać i na suszarkę w ogrodzie a za 15 min już są suche.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  4. #4
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Poćwiczcie świadome sikanie
    Puszczasz dziecko bez majtek i podstawiasz mu (stojącemu) do nasikania pudełko po jogurcie, kolorowe wiaderko, foremkę itp. Uczy się świadomie puszczać zwieracz i jest śmiesznie. Jak już to umie to można podstawic nocnik albo postawić go na podeście i niech sika do sedesu.
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  5. #5
    Chusteryczka Awatar ellie
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,112

    Domyślnie

    Panthera ma rację, poczekaj aż będzie ciepło, moi też odpieluchowani w ciepłe dni.
    Krystek był zachwycony możliwością latania w majtkach w lecie , sam nie zgodził się na pieluchę (było mu wygodniej w majtkach) i mimo stosu zasikanych gaci to tez nie zajęło mu długo żeby załapać o co chodzi z nocnikiem.
    I cierpliwości

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,804

    Domyślnie

    Ja czekałam, aż dziecko będzie gotowe, nic na siłę. Jeśli zasikał kilka par majtek z rzędu, to znaczy, że najprawdopodobniej nie jest jeszcze gotowy.
    Mój starszy syn odpieluchował się w wieku 2,7, młodszy w 2,10. I jak już ściągnęłam pieluchę, to więcej nie zakładałam. Takie odpieluchowanie w 1 dzień (nie uznaję metody 'majtki w dzień, pielucha na noc i na wyjścia').
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  7. #7
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    no niestey u nas o ile w dzień poszło ekspresem to obaj moi chłopcy maja tak bardzo mocny sen że w nocy bez pieluchy byłoby totalnie bez sensu, tylko stres wielki dla nich i dla mnie, wię i na taki scenariusz trzeba się przygotować ale warto spróbować bez pieluchy obserwować i podążać za dzieckiem. czasem samo nie chce pieluchy w nocy a czasem właśnie bardzo chce. co do "wyjść" to tez jestem przeciwna zakładaniu. no chyba ze jest zima i absolutnie żadnej możliwości wysadzenia dziecka przez kilka godzin. (choć u chłopców to i tak jest łatwiej )
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  8. #8
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Eee ale co 15 minut to strasznie często. Nie jest na coś uczulony? Kinga Cherek w swojej książce o NhN pisała, że tak częste sikanie to objaw alergii może być.

    w kazdym razie moje dziewczyny na pewno tak często nie sikają bo pieluchę zmieniam po każdym siku a przy starszej to wychodzi tak do 10 pieluch dziennie.

    ja bym na siłę go nie odpieluchowywała i jak chce biegać w pampersie to bym mu założyła i pozwoliła się sobie wyluzować


  9. #9
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    no niestey u nas o ile w dzień poszło ekspresem to obaj moi chłopcy maja tak bardzo mocny sen że w nocy bez pieluchy byłoby totalnie bez sensu, tylko stres wielki dla nich i dla mnie, wię i na taki scenariusz trzeba się przygotować ale warto spróbować bez pieluchy obserwować i podążać za dzieckiem. czasem samo nie chce pieluchy w nocy a czasem właśnie bardzo chce. co do "wyjść" to tez jestem przeciwna zakładaniu. no chyba ze jest zima i absolutnie żadnej możliwości wysadzenia dziecka przez kilka godzin. (choć u chłopców to i tak jest łatwiej )
    Młodszego musimy wysadzać w nocy, bo zazwyczaj nie wytrzymuje całej bez sikania. Na początku wysadzaliśmy, gdy zaczynał się wiercić i kopać przez sen, bo to znaczyło, że chce mu się siku. Teraz wysadzamy po prostu, gdy sami idziemy spać (zazwyczaj o północy) i spokojnie wytrzymuje do rana.
    Co do pory roku, to młodszego odpieluchowałam zimą. Jeśli dziecko jest gotowe na odpieluchowanie, to może wytrzymać trochę zanim będzie można go wysadzić. Mój syn ani razu nie zaliczył wpadki na dworze, zawsze czekał.

    Co do częstego sikania, to teraz to jest taka atrakcja. Moi też na początku często sikali, bo to fajna zabawa (młodszy pierwszego dnia latał na nocnik jakieś 10 czy 15 razy co kilka minut i za każdym razem trochę siku leciało)
    Ostatnio edytowane przez eesti ; 18-04-2015 o 14:31
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    680

    Domyślnie

    my zastosowalismy metode trzydniową, miał 2,5 roku, pierwszy dzień to była masakra- co 15 minut- drugiego dnia troche lepiej, sikał co godzinę w majty... jak trafiłam z wysadzaniem to na nocnik. a trzeciego jakoś ruszyło... co nie znaczy że nie było wpadek i potem cofania się. ale my latem, było całkiem ciepło. A ! Pomogła deska na ubikację, taka z wbudowaną małą deską dla dzieci i książeczka nocnik nad nocnikami. Nocą ciągle pielucha, na wyjścia nie.

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,804

    Domyślnie

    Nam przy młodszym pomógł ciekawy nocnik (ten konkretnie http://www.agito.pl/fisher-price-noc.../pd/DSMP9MBBM/ ). Zwykły nie był taki zachęcający (starszemu natomiast było bez różnicy jaki)
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  12. #12
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Pomarańcza widzę, że nasze dzieci w tym samym wieku. Ja też podjęłam próbę odpieluchowania, niestety z podobnym skutkiem. Sika raz na kilka godzin (nie co 15min jak u ciebie) ale totalnie nie chce chodzić w majtach i siadać na nocniku... dałam spokój, bo nie chcę go zrażać... czuję lekką presję bo Nanek idzie do przedszkola od września... mam nadzieję, że do tego czasu się wyrobimy, bo w przedszkolu pieluchowców nie chcą

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinga89 Zobacz posta
    czuję lekką presję bo Nanek idzie do przedszkola od września... mam nadzieję, że do tego czasu się wyrobimy, bo w przedszkolu pieluchowców nie chcą
    Otóż to. Oprócz tego ja naprawdę mam dość pieluch.

    Co to znaczy "gotowy do odpieluchowania"? Może mój jest takim egzemplarzem, że trzeba za niego zadecydować, bo sam nie umie? Przecież pampy są wygodne, o niczym myśleć nie trzeba... nie sygnalizuje kupy, ani siku. Jak zrobi kupę, to potrafi zaprzeczać, mimo, że smród czuć .

    Ponoć małe dzieci, które używają smoczka też mają moment, kiedy są "gotowe" - u nas musiałam zadecydować ja jak młody miał 2 lata, bo inaczej jeszcze byśmy ze smoczkiem się bujali. Może tak samo z nocnikiem? Sama już nie wiem, a cisną mi się na usta same niecenzuralne słowa.

    Kłopot mam z nim tez taki, że mało mówi, w związku z tym nie mam co liczyć na informację zwrotną: czy rozumie, co ja do niego mówię o nocniku i majtkach... przy kupach tu już nawet czasem w złości mu zapowiadałam, że jak jeszcze raz walnie kupę w pieluchę, a potem nie pozwoli jej zmienić przez dłuższy czas (rozumiecie, jak to wtedy wygląda??), to mu nie zmienie, aż przyjdzie tata z pracy i bedzie chodził z odparzona pupą. Milion razu go prosiłam, żeby choć kupkę robił do nocnika. I zrobił 1 (słownie: JEDEN) raz, w całym swoim życiu.

    Mam dość. Komu i ile mam zapłacić, żeby odpieluchował mi dziecko?
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

  14. #14
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Mnie argument o tym że pampy są wygodne nie przekonuje - mi też nikt nie zakazuje podpasek nosić non stop a jednak jak się da to ich unikam jak ogania

    Ale może ze smoczkiem też nie był gotowy? Wiesz, to trochę kwestia życiowej filozofii ale po prostu uważam, że trzeba dać dziecku czas na wyrośnięcie z różnych "niemowlęcych przypadłości" np ze spania z rodzicami, z karmienia piersią, z pieluch

    mojego brata ciotecznego odpieluchowali dziadkowie na wakacjach - za darmo


  15. #15
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,804

    Domyślnie

    Może nie powinnam tego pisać, ale wydaje mi się, że sporo wymagasz od swojego starszaka. Jednak 2,5 latek to jeszcze małe dziecko, nawet jeśli jest starszym bratem. Taki maluch nie musi jeszcze załatwiać się na nocnik czy sprzątać po sobie.

    Gotowość do odpieluchowania ja widziałam u swoich dzieci. Tzn czy rozumieją o co chodzi z tym załatwianiem się na nocnik, czy czują, kiedy mają potrzebę itd. Mimo tego, że jeszcze nie mówili, gdy się odpieluchowywali.
    Moim chłopakom też nie przeszkadzała kupa czy zasikany pampers, a jednak się odpieluchowali. I nigdy wcześniej nie sygnalizowali, że chcą czy że właśnie robią.
    Co do smoczka niestety nie wiem, bo moi niesmoczkowi i nie wiem, jak to działa.

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Wiesz, to trochę kwestia życiowej filozofii ale po prostu uważam, że trzeba dać dziecku czas na wyrośnięcie z różnych "niemowlęcych przypadłości" np ze spania z rodzicami, z karmienia piersią, z pieluch
    Nie myślałam o tym jak o filozofii życiowej, ale też mam takie podejście. I nie rozumiem, po co sobie utrudniać życie i na siłę odzwyczajać dziecko od czegoś, na co ono jeszcze nie jest gotowe, skoro można poczekać i przejść jakiśtam etap bezstresowo (fakt, że to pewnie wynika też z lenistwa ).
    Ostatnio edytowane przez eesti ; 18-04-2015 o 15:37
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Gina
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,095

    Domyślnie

    Pomarańcza przytulam.
    Daj sobie jeszcze chwilę. Poczekaj aż będzie cieplej bo to wygodniejsze i dla Ciebie i dla Adasia. Gdy jest cieplej to łatwiej wszystko przebrać nawet kilka razy a stos do prania wydaje się znacznie mniejszy. Adaś będzie miał mniejszą szansę na katar...no i będzie parę dni starszy
    i dodam, że skoro Tymek i ja daliśmy radę (do super cierpliwych matek nie należę) to i Wy dacie :*

    Nie stresuj się przedszkolem. W pierwszej grupie zdarzają się dość często "przebieranki" po posikaniu a i na początku roku dzieci w pieluchach również.


    ps. z tamtych czasów pamiętam, ze wysikiwaliśmy Tymka do 15min (nawet będąc na wycieczce). Tak trochę z musu ...aby opróżnił pęcherz. Stopniowo ten czas się wydłużał aż Tymek zaczaił, że to trochę od niego zależy

    Nadal wysikujemy go w nocy dla własnego komfortu aby nie przebierać go w nocy bo raz się obudzi przed a raz już PO

  17. #17
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Ja bym poczekała aż die zrobi ciepło. Antek miał 2 lata, gdy mu zdjęłam pieluchę. Pierwsze dwa dni sikał jak Twój Adaś - co 15 minut. Już miałam mu z powrotem pieluchę, ale trzeciego dnia było już lepiej. Ostatecznie pożegnaliśmy pieluchy w tydzień, ale dużo mnie to zdrowia kosztowało Cierpliwość, spokój i jeszcze raz cierpliwość. Tyle że on już wcześniej kupę robił na nocnik.

    Aha... U nas Antek nie wołał, że mu się chce. To ja propnowałam nocnik co chwilę. Siedziałam obok i zabawiałam, a jak się udało, była owacja na stojąco, telefon do babci itp.
    Ostatnio edytowane przez magnus ; 18-04-2015 o 16:13

  18. #18
    Chusteryczka Awatar ellie
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,112

    Domyślnie

    Albo się wstrzymaj jeszcze chwilę aż będzie cieplej (wtedy nie będziesz się martwiła o katar, majtki szybko schnął, może latać w samych majtkach bez spodni - masz mniej prania) albo wypij melisę, zwiń dywan, nabierz dystansu i może wysadzaj co chwilę? Nie wiem czy to zda egzamin, ale wiem, ze panie w żłobku w Krystiana często wysadzają na nocniki te dzieciaki, które nie komunikują, że chcą siku i np. trzymają albo leją w zabawie bo się zapominają. Wysadzaj i tłumacz, za każdym razem...

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    554

    Domyślnie

    Cóż, przy odpieluchowaniu trzeba koniecznie uzbroić się w cierpliwość...

    U mnie zaczęło się udawać dopiero jak kupiłam nocnik a'la mały kibelek. Nie jakieś tam żabki czy inne autka, tylko miniaturka sedesu. A przedszkolem się aż tak strasznie nie martw - panie tam wiedzą jak na takie maluszki uważać . Mój szedł do przedszkola świeżo odpieluchowany [od miesiąca-dwóch nie miał pieluchy w dzień], często miał wpadki [w sumie to nadal potrafi mu się zdarzyć, tylko teraz już się kryje i sam pralkę nastawi ]. Panie mimo tego dawały radę i nie robiły mi żadnych specjalnych problemów.

  20. #20
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    może po prostu nie czas jeszcze? czemu masz aż takie ciśnienie? są dzieci które odpieluchowują się po trzecim roku życia - na przykład moja córka tak miała.
    Po co stresować siebie i dziecko, może on naprawdę jeszcze nie kuma o co Ci chodzi?
    poczekaj aż będzie trochę cieplej, puścisz go wtedy bez pieluchy i poobserwujesz.
    Przecież jak nie chodził to też nie próbowałaś uczyć go chodzić wtedy gdy uznałaś że "już czas" tylko czekałaś aż sam zaskoczy, prawda?
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

Podobne wątki

  1. Trzymajcie kciuki
    Przez kofeina w dziale Pieluchowanie małych dzieci
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 21:33
  2. Trzymajcie mnie, bo mnie kusi...
    Przez landa w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 08:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •