Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: A jakieś fajne książki geograficzne?

  1. #1
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie A jakieś fajne książki geograficzne?

    Dla 5-latka, który ma już 2 atlasy, encyklopedię szkolną, puzzle mapy i globus, i jeszcze mu mało?
    Coś dla dzieci już czytających, wczesnoszkolnych. Rozkminia sam, trochę czyta on, trochę ja. Coś z mapkami i ciekawostkami może?
    Pomożecie?
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

  2. #2
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    na zainteresowanie, nie do konca stricte geograficzna - Afryka Kazika.
    atlasy Lektorkletta - ale to trzeba polowac, na allegro bywaja, czasami jakies pojedyncze gdzies sie pojawiaja. szkoda, ze nie ma dodrukow, bo to swietne ksiazki.

    nie wiem jakie sa, sama zamowilam wlasnie czesc o Polsce, na probe - Przygoda z Polska - tam chyba sporo historii tez moze byc
    jest jeszcze Przygoda z Europa - jak sie Polska sprawdzi, to kupie nastepnym razem.

    Mapy i Mapownik rzecz jasna! chyba na pierwszym miejscu, jesli nie macie.

    puzzle znalazlam jeszcze zuzu wlasnie - z mapa Polski, zobaczymy jak przyjda jakie sa.

    na pewno wymyslimy wiecej!

    ediit: Dwie Siostry maja nowosc o WLoszech -Mamma Mia - tylko w opisie 8+

    a seria o miastach dla młodych podróżników - mamy Kraków i Londyn - moge opisac zawartosc pozniej jak bedziesz chciala - tam glownie ciekawostki historyczne sa, kazda to mini opowiadanie.
    Ostatnio edytowane przez natala ; 01-04-2015 o 10:17
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #3
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    dokladka

    Nowy Jork

    ksiazki z serii Oto jest... - po polsku wyszly na razie te trzy, po angielsku jest masa, wiec pewnie beda kolejne tomy

    Kropka pe el czyli przewodnik po Polsce

    mysle...

    mam - spojrzalam na sygnaturke i znalazlam Szczecin. Przewodnik dla dzieci

    chyba dla mlodszych, ale wpisze Muki w podróży dookoła świata
    Ostatnio edytowane przez natala ; 01-04-2015 o 18:06
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #4
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    dzięki!
    O Mapach Mizielińskich myślałam, miałam w ręku, podobała mi się ta książka, ale na razie nie kupowałam, bo Ignaś generalnie lubi "prawdziwe" mapy; rysowane owszem też, ale jakby mniej... Niewątpliwą zaletą Mizielińskich jest to, że tam są wyrysowane rzeczy charakterystyczne dla danych krajów i regionów - i chyba niebawem kupimy Na razie zamówiłam na zajączka Mapownik - mam nadzieję, że się spodoba.
    Inne książki podane przez Ciebie wygooglam, posprawdzam. Te przewodniki to fajna rzecz, ale nie to, czego szukamy - raczej wolę przeglądowe - o morzach, kontnentach, klimacie, różnych krajach i rejonach świata.
    Jeśli chodzi o mapowe puzzle, to tutaj jest dość dobry wybór dla dzieci. (Edit: O, widzę, że książki też mają. Znasz coś, polecasz?)
    Ostatecznie kupiłam na allegro puzzle "Moja piękna Polska" firmy Lisciani - dwustronne: mapa administracyjna i fizyczno-przyrodnicza. Na zająca idzie właśnie 260-elementowa mapa świata.
    Co jeszcze, co jeszcze....? Szukam fajnych książek i atlasów nie dziecinnych typu Czuczu tylko właśnie takich 7+, bo Ignaś generalnie jest z geografią trochę ponad swój wiek. Jak coś trudniejszego, to zawsze mogę mu "przeczytać łatwiejszymi słowami".
    Aha - astronomia też by nas interesowała. Planujemy zrobić model układu słonecznego sami. Z lektur - na razie posiłkujemy się "3D Planety" Olesiejuka.
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

  5. #5
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    planety, układ słoneczny to Astrokota polecamy i Tu jesteśmy, ale z tego co się orientuję to chyba skończył się nakład. Kiedyś chciałam kupić na prezent i znalazłam na allegro w powalającej cenie.

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta

    nie wiem jakie sa, sama zamowilam wlasnie czesc o Polsce, na probe - Przygoda z Polska - tam chyba sporo historii tez moze byc
    jest jeszcze Przygoda z Europa - jak sie Polska sprawdzi, to kupie nastepnym razem.
    Mnie przygoda z Polską bardzo rozczarowała.... w większości są tam obrazki do kolorowania tylko. Najlepiej wypadają makiety miast, ale jest tego mało. Za taką cenę spodziewałam się czegoś o wiele lepszego.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  7. #7
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Zakupiliśmy Mapownik i podoba się
    Jednak już szykuję się na Mapy Mizielińskich, bo wprawdzie zadania z Mapownika dałoby się wykonać, szukając informacji w innych źródłach, ale jednak większą frajdę będzie miał, jak wyszuka w swojej książce sam
    Jest jeszcze taka książka "Chodzi mucha po globusie" Terlikowskiej, teraz będzie wznawiana - tylko czy to jakaś z wierszykami czy tylko obrazkowa?
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

Podobne wątki

  1. polecicie fajne książki dla 8-9 latki?
    Przez silver w dziale Książki dla dzieci
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 19:29
  2. Czy w Niemczech można kupić jakieś fajne pieluchy?
    Przez taniuka w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •