Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44

Wątek: Ręczniczki Ikea NÄCKTEN a noworodek

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    8

    Red face Ręczniczki Ikea NÄCKTEN a noworodek

    Proszę o radę doświadczonych mam. Czy ręczniczki ikeowskie (Krama albo Nackten, które lepsze?) sprawdzą się u noworodka w opcji:
    - solo na dzień
    - z dodatkowym wkładem z ręczniczka polarkowo - bambusowego na noc?

    Jak jest z ich chłonnością? Są lepsze od tetry, prefoldów bambusowych, formowanek czy tak samo często trzeba je zmieniać? Szukam najbardziej ekonomicznej opcji.
    Ostatnio edytowane przez madlenka ; 27-03-2015 o 19:19

  2. #2
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Pod warunkiem ze masz suszarke bo jak nie to robi sie z nich papier scierny.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    8

    Domyślnie

    mTuśka, masz na myśli taką suszarkę bębnową? Jeśli schną wywieszone to tracą na miękkości?

  4. #4
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    te reczniki są świetne dla noworodka, z czasem robia sie twardawe ale ja ich głównie używałam jako wkładów do kieszonek, wiec fakt ich twardości nie wpływał na komfort użytkowania. Nadają sie na dzień, na noc nie założyłabym (chyba że jako dodatkowy wkład)
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    8

    Domyślnie

    Wiewiórka, a ręczniczek (Nackten składany 4 razy) + wkład polarek z bambusem (2 warstwy) nie da rady na kilka godzin? Raczej na pewno co najmniej raz będę przebierać synka w nocy.

  6. #6
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    a po co polarek z bambusem? Można złożyć gwa ręczniczki na raz to wytrzyma dłużej w dzień. Na noc polecam kieszonki (np. ja używałam na początku fuzzi bunz i charlie banana) lub formowanki+otulacz
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  7. #7
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mTuśka Zobacz posta
    Pod warunkiem ze masz suszarke bo jak nie to robi sie z nich papier scierny.
    Można rozetrzeć
    ja suszarki nie mam i ręcznik trę o ręcznik, już po złożeniu do pożądanego kształtu. Nic się z mała pupą nie działo złego


  8. #8
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Można rozetrzeć
    ja suszarki nie mam i ręcznik trę o ręcznik, już po złożeniu do pożądanego kształtu. Nic się z mała pupą nie działo złego
    Za leniwa jestem.jakbym je jeszcze miala rozcierac
    Przez tydzien nie mialam suszarki bo byla w serwisie to mialam istna żałobę
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    8

    Domyślnie

    Polarek żeby nie czuł wilgoci, bambus dla lepszej chłonności.
    Formowanki dla noworodka to większy wydatek niż ręczniczki a i tak trzeba do nich wkład, bo wątpię że sama formowanka starczy na noc.

  10. #10
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madlenka Zobacz posta
    Polarek żeby nie czuł wilgoci, bambus dla lepszej chłonności.
    Formowanki dla noworodka to większy wydatek niż ręczniczki a i tak trzeba do nich wkład, bo wątpię że sama formowanka starczy na noc.
    aha, mówisz o 2 rzeczach? Polarek i owszem. Wkłady do formowanki? No co ty... Do formowanki zwykle nie trzeba wkładu i to właśnie formowanki mają najwieksze szanse wytrwać całą noc.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  11. #11
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mTuśka Zobacz posta
    Pod warunkiem ze masz suszarke bo jak nie to robi sie z nich papier scierny.

    To się lekko zmartwiłam miałam w planach używać na dzień jako wkładów do otulaczy ale jak robią się twarde to już sama nie wiem... Może obszyje je z jednej strony flanelą nie będzie za grubo dla noworodka?

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ponoć płukanie w kwasku przywraca miękkość

    Wiewiórka, jest szansa, żeby nie przebierać noworodka całą noc? To chyba mało realne

  13. #13
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madlenka Zobacz posta
    Ponoć płukanie w kwasku przywraca miękkość

    Wiewiórka, jest szansa, żeby nie przebierać noworodka całą noc? To chyba mało realne
    jeśli nie zrobi kupę to jest szansa. Zależy od egzemplarza
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  14. #14
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madlenka Zobacz posta
    Ponoć płukanie w kwasku przywraca miękkość

    Mam w domu ręczniki ale dawno nie były w użyciu i faktycznie twarde się zrobiły. Sprawdzę, czy ten kwasek pomoże Dziękuję za radę

  15. #15

    Domyślnie

    ja dawałam na ręcznik papierek jednorazowy i dzięki temu nie było czuć że są twarde nawet jak już trochę stwardniały,
    te ręczniki na początku nie mają chłonności, trzeba kilka razy wyprać,
    jak cztery lata temu córkę pieluchowałam były większe i grubsze, nadawały się na cały okres pieluchowania, teraz są cienkie i tylko dla maluszków się sprawdzają

  16. #16
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    hmmm, zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej zainwestować w tanie pieluchy tetrowe zamiast tych ręczników. Cenowo w sumie podobnie wychodzi.

  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    8

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że tetra jednak mniej chłonna. Chyba, że wybrać bardzo grubą, ale wtedy też cena wyższa.
    Zastanawiam się, które kupić - czy malutkie Krama 30x30 czy Nackten 30x50. Pierwsze składałabym na 3, drugie na 4. Różnica w cenie za 1 szt. ręczniczka to 20 groszy. Nackteny będą pewnie chłonniejsze, ale czy nie dużo będzie napakowane do pieluszki (u noworodka)?

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    U nas ręczniki nie dały rady, za mała chłonność. I szybko zrobiły się twarde mimo kwaskowania.

    A noworodka przebierałam co najmniej 3razy w nocy.
    J.2014 i E.2016

  19. #19
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    Na noc zaopatrzyłam się w formowanki a w ciągu dnia zamierzałam stosować tetrę, prefoldy i właśnie ręczniki z IKEA ale już sama nie wiem, czy te ręczniki to dobry pomysł...

  20. #20
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anczess Zobacz posta
    hmmm, zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej zainwestować w tanie pieluchy tetrowe zamiast tych ręczników. Cenowo w sumie podobnie wychodzi.
    Tetra tania też nie jest mega chłonna... Tzn u nas tetra cienka była używana dłuzej niż ręczniczki ale to była tetra 80x80, więc duża
    no i tetra też twardnieje

    Cytat Zamieszczone przez madlenka Zobacz posta
    Wydaje mi się, że tetra jednak mniej chłonna. Chyba, że wybrać bardzo grubą, ale wtedy też cena wyższa.
    Zastanawiam się, które kupić - czy malutkie Krama 30x30 czy Nackten 30x50. Pierwsze składałabym na 3, drugie na 4. Różnica w cenie za 1 szt. ręczniczka to 20 groszy. Nackteny będą pewnie chłonniejsze, ale czy nie dużo będzie napakowane do pieluszki (u noworodka)?
    Dla noworodka zdecydowanie te mniejsze. I tak podnoszą tyłek sporo do góry w porównaniu z jednorazówkami


Podobne wątki

  1. noworodek
    Przez fijonka w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 15:42
  2. noworodek po raz n-ty
    Przez Pondo w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •