Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44

Wątek: Ręczniczki Ikea NÄCKTEN a noworodek

  1. #21
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Tetra tania też nie jest mega chłonna... Tzn u nas tetra cienka była używana dłuzej niż ręczniczki ale to była tetra 80x80, więc duża
    no i tetra też twardnieje



    Dla noworodka zdecydowanie te mniejsze. I tak podnoszą tyłek sporo do góry w porównaniu z jednorazówkami
    no ok, ale co z chłonnością? moja panna ma taki sik, że po jednym ten mały ręcznik nie wytrzymywał i wyciekało z otulacza...
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  2. #22
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danae Zobacz posta
    no ok, ale co z chłonnością? moja panna ma taki sik, że po jednym ten mały ręcznik nie wytrzymywał i wyciekało z otulacza...
    W sensie noworodek taki sik miał? To nieźle
    u nas nie było z tym problemu, jak się zaczął to była na tyle duża, że duża tetra składana w prostokąt była ok


  3. #23
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie straszcie z tym sikiem Naprawdę jestem w kropce. Wolałabym większe, bo i chłonniejsze i dłużej poużywam, ale z drugiej strony, żeby nie robiły wielkiej pupy i na pleckach nie było grubo nałożone.

    Tetry nie chcę, bo jest duża, a ja nie mam zbyt wiele miejsca na suszenie, poza tym nie będzie mi się chciało jej składać, prasować. Do ręczniczków dokupię pled Kraksis, potnę na wkłady i dopakuję na noc, żeby dłużej pospał, nie czuł wilgoci. Z jednego kocyka wyjdą 52 wkładki 30x12.

  4. #24
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madlenka Zobacz posta
    Nie straszcie z tym sikiem Naprawdę jestem w kropce. Wolałabym większe, bo i chłonniejsze i dłużej poużywam, ale z drugiej strony, żeby nie robiły wielkiej pupy i na pleckach nie było grubo nałożone.

    Tetry nie chcę, bo jest duża, a ja nie mam zbyt wiele miejsca na suszenie, poza tym nie będzie mi się chciało jej składać, prasować. Do ręczniczków dokupię pled Kraksis, potnę na wkłady i dopakuję na noc, żeby dłużej pospał, nie czuł wilgoci. Z jednego kocyka wyjdą 52 wkładki 30x12.
    wiesz, dzieci są baaaardzo różne. u nas ten większy ręczniczek też jest załatwiony jednym sikiem i to tak, od pierwszych dni, stąd czekałam z używaniem wielo do 4 tygodnia (wcześniej nie udało mi się dojść do kompromisu między chłonnością a grubością...)

    tylko parę uwag mam do tego ci napisałaś: tetra schnie błyskawicznie, więc ja suszę ją złożoną, zajmuje tyle miejsca co ręcznik a i tak wysycha szybciej (ta gruba)
    tetry (i innych wkładów) się nie prasuje, bo to zmniejsza chłonność (i chwała - jest mniej roboty)

    moim zdanie ciężko dobrać taki optymalny zestaw który sprawdzi się dla danego dziecka i to jeszcze przez cały okres pieluchowania, niestety (dla portfela, ale stety dla pieluchświrstwa)
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  5. #25
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danae Zobacz posta
    tetry (i innych wkładów) się nie prasuje, bo to zmniejsza chłonność (i chwała - jest mniej roboty)
    Czekam na niemowlaka i podczytuję ten wątek. Tutaj pojawiła się moja wątpliwość. Przy składaniu na próbę takiej gładkiej, przyniesionej ze sklepu tetry nie było problemu. Ale po wypraniu i wysuszeniu tetra się pofalowała, a poskładana bez prasowania jest strasznie gruba (nawet ta mniejsza, która nie jest podwójnie tkana). Próbowałam ją naciągać, składać na różne sposoby i nic... Czyli co? Jednak prasować? Wiem, że to zmniejsza chłonność, ale nie chciałabym robić takiej dużej pupy maluchowi. Chyba że może ma ktoś na to jakiś sposób? Te ręczniczki z Ikei są cieńsze po złożeniu?
    Mama A.

  6. #26
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Katrioszka, dla noworodka to tetrę najlepiej składać w tzw samolot czy tam origami a nie w prostokąt.
    aha, no i zależy jaką masz wielkość tej tetry, bo wiadomo, że 80x80 będzie dwa razy grubsza niż 40x80

    a co do falowania - ja rozciągam w rękach (a częściej męża do tego nakłaniam, bo to bywa męczące przy dużej ilości) i dopiero wtedy składam w pożądany kształt


  7. #27
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja używałam tetry dla niemowlaka i nie miałam problemu z za dużą pupą
    Wszystko zależy od wielkości dziecka.

    A jaki masz wymiar tej tetry?
    J.2014 i E.2016

  8. #28
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    371

    Domyślnie

    No właśnie cienką 40x80, ale po złożeniu, nawet w samolot, wydaje mi się nadal za duża przez te wszystkie pofalowania... Ale w sumie jak zapakuję w to malucha, to się chyba trochę naciągnie i przygniecie, więc może nie będzie tak źle?
    Mama A.

  9. #29
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Myślę, że będzie ok. Poza tym noworodki bywają mniejsze i większe, zobaczysz jak sie urodzi
    moja raczej z tych niewielkich była a tetra cienka 70x80 składana w samolot była bardzo ok


  10. #30
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja też używałam większej 70x70 i pasowała dobrze.
    Może jak Ci zależy na większej chłonności, a mniejszej grubości to kup na próbę coś z bambusem?
    J.2014 i E.2016

  11. #31
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    371

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za rozwianie wątpliwości Bo na początek postawiłam głównie na tetrę i chciałabym uniknąć dodatkowych inwestycji. Dziękuję raz jeszcze.
    Mama A.

  12. #32
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    8

    Domyślnie

    Danae, dzięki za opinię Jak oceniłabyś chłonność tetry 80x80 złożoną w samolot z chłonnością ręczniczków ikea?

    Cytat Zamieszczone przez danae Zobacz posta
    wiesz, dzieci są baaaardzo różne. u nas ten większy ręczniczek też jest załatwiony jednym sikiem i to tak, od pierwszych dni, stąd czekałam z używaniem wielo do 4 tygodnia (wcześniej nie udało mi się dojść do kompromisu między chłonnością a grubością...)

    tylko parę uwag mam do tego ci napisałaś: tetra schnie błyskawicznie, więc ja suszę ją złożoną, zajmuje tyle miejsca co ręcznik a i tak wysycha szybciej (ta gruba)
    tetry (i innych wkładów) się nie prasuje, bo to zmniejsza chłonność (i chwała - jest mniej roboty)

    moim zdanie ciężko dobrać taki optymalny zestaw który sprawdzi się dla danego dziecka i to jeszcze przez cały okres pieluchowania, niestety (dla portfela, ale stety dla pieluchświrstwa)

  13. #33
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    madlenka, kluczowe chyba jest to, jaka tetra ja mam tę grubą, ale mniejszą (60x80), mnie było niewygodnie nią pieluchować, zresztą nadal nie używam dla Małej (1,5mca ma) tetry i wolę używać wkładów. ręczniczki z ikei imo nie są zbyt chłonne, one takie cienkie raczej (jak na ręcznik)... tetra (ta gruba) na pewno jest bardziej chłonna od ręczniczków.

    z tym, że jak dla mnie używanie wielorazówek wiąże się z ciągłymi reorganizacjami stosiku i wcale nie jest ekonomiczne, bo w zależności od etapu na jakim był Starszak sprawdzały się różne rzeczy, a teraz przy Małej okazuje się, że jeszcze inne są ok... ale są osoby, które potrafią pieluchować tylko przy użyciu tetry i otulaczy, więc da się
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  14. #34
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danae Zobacz posta
    (...)ale są osoby, które potrafią pieluchować tylko przy użyciu tetry i otulaczy, więc da się
    To o mnie
    no i plus ręczniczki z ikea
    (aaa no dobra, jeszcze mam 5szt formowanek nocnych)


  15. #35
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    To o mnie
    no i plus ręczniczki z ikea
    (aaa no dobra, jeszcze mam 5szt formowanek nocnych)
    podziwiam mnie co rusz potrzebne co innego przez to mam tonę pieluch, a i tak właśnie odczuwam bolesny brak kilku
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  16. #36
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Tetra tania też nie jest mega chłonna... Tzn u nas tetra cienka była używana dłuzej niż ręczniczki ale to była tetra 80x80, więc duża
    no i tetra też twardnieje



    Dla noworodka zdecydowanie te mniejsze. I tak podnoszą tyłek sporo do góry w porównaniu z jednorazówkami
    Byłam ostatnio w IKEA i oglądałam te ręczniki i porównywałam. Te większe są strasznie cienkie a te mniejsze to nie wiem czy się dobrze sprawdzą. Wydaje mi się, że jak tetrę złożę i zrobię grubszą z przodu to będzie lepsza niż ręczniki. Także zaopatrzę się jeszcze w kilka pieluch terowych. Tetra twardnieje ale jak się ją naciągnie to nie jest już taka twarda (przynajmniej ta moja po starszym synku). A kupowałam ją w markecie w promocji 10 szt za 5 zł.

    Aha te ręczniki, które kupowałam 3 lata temu są grubsze niż te w obecnej ofercie. Widziałam jeszcze takie: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20163595/. Wydają się najbardziej chłonne. Można też kupić ten: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80163583/ i pociąć go na trzy o wymiarach ok 30x50. Wychodzi drożej, ale według mnie bardziej chłonne.

    Jaki wywód mi wyszedł ale musiałam gdzieś spisać swoje spostrzeżenia, gdyż muszę jeszcze pomyśleć nad kwestią ręczników

  17. #37
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    34

    Domyślnie

    My używaliśmy otulaczy u noworodka i tetra się nie sprawdziła. Wkładałam właśnie ręczniczek z ikei (potem nawet dwa!) i na to kawałek polaru, także było mięciutko i to się sprawdziło. Teraz córa ma 6 miesięcy i używamy kieszonek - prezent gwiazdkowy - i już się do nich przyzwyczaiłam, także otulacze poszły w kąt.

  18. #38
    Chustomanka Awatar gosiamy
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    To o mnie
    no i plus ręczniczki z ikea
    (aaa no dobra, jeszcze mam 5szt formowanek nocnych)
    Holi, jak często zmieniasz Ninie taki zestaw otulacz+tetra? Mi dziś Lila w 1,5h przesikała noworodkowy bambus PUPPI + booster konopny. Wkład po prostu nie wytrzymał, a otulacz coś mało rozgarnięcie założyłam i po nóżce poszło. Czy to możliwe, że Bambino Mio (te od 2,5kg) są za luźne przy nóżkach u Lili? Bo ja mam wrażenie, że Jej nóżki są za szczuplutkie... Ale co w takiej sytuacji? Przecieka mi tam...

  19. #39
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosiamy Zobacz posta
    Holi, jak często zmieniasz Ninie taki zestaw otulacz+tetra? Mi dziś Lila w 1,5h przesikała noworodkowy bambus PUPPI + booster konopny. Wkład po prostu nie wytrzymał, a otulacz coś mało rozgarnięcie założyłam i po nóżce poszło. Czy to możliwe, że Bambino Mio (te od 2,5kg) są za luźne przy nóżkach u Lili? Bo ja mam wrażenie, że Jej nóżki są za szczuplutkie... Ale co w takiej sytuacji? Przecieka mi tam...
    Co siku czyli bywa że co 15 minut. Jak siknie dwa razy to zazwyczaj się przesika. Ale jej mokro przeszkadza, wiec daje znać szybko.

    a otulacz musi być dopasowany. Nina też szczupła (jeszcze, bo już coraz mniej ) ale milovia Ska daję radę. Bambino mio nigdy nie miałam


  20. #40
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosiamy Zobacz posta
    Holi, jak często zmieniasz Ninie taki zestaw otulacz+tetra? Mi dziś Lila w 1,5h przesikała noworodkowy bambus PUPPI + booster konopny. Wkład po prostu nie wytrzymał, a otulacz coś mało rozgarnięcie założyłam i po nóżce poszło. Czy to możliwe, że Bambino Mio (te od 2,5kg) są za luźne przy nóżkach u Lili? Bo ja mam wrażenie, że Jej nóżki są za szczuplutkie... Ale co w takiej sytuacji? Przecieka mi tam...
    A masz jakieś inne otulacze? Może faktycznie bambinomio są za duże w udkach, bo nie mają tam gumek. Z gumkami powinno być lepiej (tak przypuszczam, bo moja panna ud ma nadmiar)
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

Podobne wątki

  1. noworodek
    Przez fijonka w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 15:42
  2. noworodek po raz n-ty
    Przez Pondo w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •