Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Wykroje

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    554

    Domyślnie Wykroje

    Witam
    Ponieważ jestem w ciąży to chciałabym się przygotować na nowego członka rodziny - w moich wyobrażeniach przygotowania te to głównie zdobycie chusty i wyposażenia "okołopieluchowego".
    Tzn przyda się też parę innych drobiazgów jak ubranka na przykład... ale o ile ubranka ktoś potrafi sprezentować [tzw. "recykling rodzinny" - w MOICH śpioszkach chodzi obecnie córka kuzyna] , o tyle na pieluchy nikt nie wpadnie . Dodatkowo, ze względów ekonomicznych, chciałabym możliwie dużo uszyć samej . Materiały znajdą się prawie dowolne [a w razie czego pójdę do lumpa i będzie dowolność ], maszynę i czas też mam.

    Po przejrzeniu tematów [o ostatnich 10 stron] zaczęłam się zastanawiać nad 2 rzeczami.

    Po pierwsze jak uszyć owijacz wełniany?
    Rozumiem, że najpierw trzeba sfilcować sweter.... to nie jest problem, córka obecnie uczy się sama nastawiać pranie - większość swetrów już się nadaje . Ale co dalej? Widziałam zdjęcia maluchów w genialnych "wełenkach", ale nie wiem jak toto wykroić .

    Po drugie...
    Ponieważ tym razem chcę wielopieluchować od początku to.... jaki krój na noworodka?
    Co prawda jedno dziecko już na tetrze wychowałam [czemu wiedziałam wtedy tylko o chustach?! Młody miał stale odparzenia i go w tetrze chowałam, bez owijaczy i innych cudów ], ale stosowałam metodę "zamotać wokół dziecka, przebierać co 10 minut". Teraz chcę sobie trochę życie ułatwić porządnymi i ładnymi pieluszkami . Po za tym jako świadoma mama gromadki [to będzie 3 potworek w moim życiu] widzę spory sens w oszczędzaniu od początku .


    Ps. A mąż siedzi i się w głowę stuka... Że niby to dopiero 5/6 tydzień, że mamy jeszcze czas . Rodzinie się pochwalić nie mogę [mimo, że czuję się świetnie to już kiedyś poroniłam - strach zostaje], to chociaż o pieluszkach poczytam, O . I se w domu pościubię jak 2 starsze potwory będą w szkole .

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Jest wątek na ten temat, poszukaj "szycie pieluszek" podlinkuje Ci http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php/154-Szycie-pieluszek
    Ostatnio edytowane przez NEMO ; 15-03-2015 o 13:38

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    554

    Domyślnie

    No to lecę przeglądać dalej - do tej pory sprawdzałam tylko dział pieluszkowy, może znajdę coś co mi się przyda . Zależy mi na takim jednoczęściowym owijaczu, naciąganym na tyłeczek jak mateczki [tzn. bez zapięć i innych takich, z samym ściągaczem]... Z 2 strony ważne dla mnie jest, żeby owijacz był szyty z filcu, a nie dziergany na drutach. Niestety, ja i druty się nie dogadujemy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •