Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: Pieluszki kieszonki czy otulacze i wkłady?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Question Pieluszki kieszonki czy otulacze i wkłady?

    Chcę dopiero zacząć swoją przygodę z pieluszkami. Moja dziewczynka właśnie skończyła rok i dotknęło mnie to ile paczek pieluch zużywamy miesięcznie.(około 3 dużych DADA 4+)
    Przepatrzyłam wszystkie możliwe tematy, fora i blogi żeby zaopatrzyć się jak najlepiej i tak... Jak na moje logiczne myślenie, nie rozumiem dlaczego w ogóle korzystacie z pieluszek kieszonek a nie otulaczy i wkładów, skoro są tylko jednorazowe i do prania. Chciałabym wiedzieć jakie macie opinię na temat jednych i drugich, bo jestem jeszcze przed zakupem i sama nie wiem, co powinnam zamówić.
    Wybrałam:
    1 Otulacz PUL Milovia
    10 wkładów M do otulaczy Milovia
    5 wkładek "sucha pielucha" Milovia (ponieważ posiadam duży zapas tetry)
    1 otulacz minky PUPUS
    1 otulacz Happy Flute

    Zastanawiałam się jeszcze nad otulaczem wełnianym ale stwierdziłam, że jeżeli pieluszkowanie wielorazowe mi się spodoba to wtedy sobie dokupię jeśli będzie potrzebny.

    Co sądzicie o takim zestawie? Czy uważacie, że pieluszki kieszonki są lepsze/wygodniejsze? Jeśli tak to dlaczego? Jakie pieluszki lubią bardziej wasze dzieci(jeśli ma to dla nich znaczenie)?

  2. #2
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    nie wiem czy wkłady milovia M nie będą już za małe
    jeśli masz sporo tetry to takim zestawem spokojnie możesz pieluchować (otulacz milovia znam i jest ok pozostałych dwóch nie miała więc się nie wypowiem), ja bym jeszcze ze dwie szt. otulaczy dokupiła, ale to jak już sobie zobaczysz co i jak. A i przy zwykłej tetrze przygotuj się na zmianę co siku bo niestety nie jet to chłonny zestaw.
    Czy lepiej kieszonki czy otulacze to pewnie znasz: punkt widzenia zależy od punktu siedzenie (i nawet co Ci się sprawdzi przy jednym dziecku wcale nie musi przy drugim)

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Ja mam jedenastomiesięczniaka i dla niego 6 otulaczy z wkładami (w tym jedno sio i jeden otulacz ecodidi z wpinkami, który da się przerobić na kieszonkę) i jedną typową kieszonkę. I choć otulacze zdecydowanie ciężej założyć i upiąć na wiercącym się dziecku, to zdecydowanie je wolę. Są szczelniejsze (otulacze PUPUS kontra kieszonka Milovia), rzadziej puszczają przecieki, no i służą na więcej niż jedno przewijanie - jeśli otulacz się nie pobrudzi, można wymienić tylko wsad i użyć go jeszcze raz, a kieszonka od razu idzie do prania.
    No i jeszcze coś - jeśli chcesz więcej chłonności, to pod otulacz zamiast wkładu możesz włożyć formowankę i już masz uzbrojenie na całą noc
    Dla mnie nie bez znaczenia jest też to, że zestaw otulaczy z wkładami zajmuje znacznie mniej miejsca w domu niż zestaw kieszonek z wkładami.
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    A jak oceniacie wkłady? Czytałam, ze wkłady Milovii schną bardzo szybko, są chłonne i nie robią się szorstkie. Jak wy oceniacie te wkłady? Czy są jakieś wkłady, które przypadają wam wyjątkowo do gustu?

    Czy zapewniacie suchość dziecku, czy pozwalacie by czuło mokro?
    Nie wiem, czy dla rocznej dziewczynki uczucie mokrości będzie korzystne, czy może tylko kłopotliwe dla mnie?(zastanawiam się także nad rozwiązaniami coolmaxa lub polaru. Wiem, że ten drugi zapewnia suchość, a ten pierwszy?)
    Ostatnio edytowane przez Wifee ; 14-03-2015 o 21:43

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,241

    Domyślnie

    moje ulubione to skladane bambusowe soft ecodidi. bardzo chlonne i bardzo miekkie
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    U nas Pupusy szare, sprawdzają się dobrze, jeden starcza na ok. 3h. U nas nie może być mokro przy pupie, bo wtedy synek momentalnie się odparza.
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  7. #7
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    z wkładów polecam bambusowe, bardzo lubię kokosi bambusowa miękkość ale te do składania. gdy używamy otulaczy to nie dodaję już wkładki sucha pupa, więc ważne, żeby było naturalnie od pupy. mikrofibra to nie może być a na wyjścia mamy kieszonki.

  8. #8
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    nie byłam zadowolona z wkładów milovii, moim zdaniem wcale nie są takie chłonne. Po kilku praniach wyglądają średnio. Prywatnie polecam wkłady bambusowe składane Kokosi, bambusowa miękkość - są chłonne, miłe w dotyku no i można je dowolnie składać.
    Prywatnie wolę kieszonki, są szybsze i łatwiejsze w użyciu. No i łatwiej się je zakłada niż otulacze z wkładem przy ruchliwym dziecku.
    Jeśli masz dużo tetry, a dopiero chcesz sprawdzić pieluszki wielo, to polecam kupienie samych otulaczy, ew. dwa wkłady bambusowe i sprawdzenie na ile taki układ Ci pasuje Do otulaczy włożysz tetrę i gotowe. Prywatnie odradzam też kupowanie dużej ilości wkładów sucha pupa, u nas się nie sprawdziły. Może na początek warto kupić jedną, dwie sztuki i sprawdzić, na ile u Was się sprawdzą?
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  9. #9
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ja też nie rozumiem kieszonek

    Co do rozmiaru - rozumiem, że Dada 4+ są większe od 4? Bo my na wyjazdy zazwyczaj mamy Dady 4 i mam wrażenie, że jeśli te są za małe to taki otulacz Milovii też może być za mały (my mamy rozpięty maksymalnie i się trochę na udach odciska, za to w brzuchu jest zapas spory)

    Rozmiar M jeśli chodzi o wkłady milovii bym sobie odpuściła na tym etapie i od razu kupiła Lki. Schną dosyć szybko rzeczywiście, trochę się polarek na nich kulkuje. Ja nie przepadam ogólnie za wkładami mikrofibrowymi ale chyba złe nie są.

    tetra jest spoko (my używamy wyłącznie tetry z otulaczami na dzień) ale zależy jaka tetra, bo roczniak to raczej już dużo sika i cienka tetra może nie dawać rady - my w tej chwili używamy wyłącznie takiej podwójnie tkanej 80x80

    wkładek sucha pielucha nie używamy, nie każde dziecko tego potrzebuje w ogóle. Poza tym ja jestem zdania, że lepiej jak czuje, ze ma mokro (o ile oczywiście zaraz się nie odparza)

    3 otulacze mogą by tak na styk jeśli o ilość idzie, bo oczywiście zmieniasz wkład a otulacza możesz użyć ale jednak otulacz też trzeba wyprać raz na jakiś czas poza tym różne wpadki się zdarzają. No ale na spróbowanie to wystarczy

    i tak jak dziewczyny piszą - przy wielo przygotuj się na zmianę co sik raczej (ja tak też jednorazowe zmieniam bo się przyzwyczaiłam ale wiem, że nie wszyscy tak robia).

    a co do tego co dziecko lubi - moja na widok jednorazówek ucieka nie wiem dlaczego, bo nie odparza się w nich ale zawsze na wyjazdach zmiana pieluchy to problem a w domu nie, chociaż niby wielo nie są wygodne bo duże i czuć mokro...


  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, za wypowiedzi
    Moja dziewczynka nie jest duża(szczególnie w pasie) a kg waży około 8,5 kg. 4+ zaczęłam używać ponieważ przez noc się przesikiwała, a że ruchliwa to i w dzień te wiotkie pieluszki jakoś na niej nie leżały. Dziecko generalnie się nie odparza(czasem ma kropki od kontaktu z moczem. A może od chemii? Kto ją tam wie?) a jak już to zalecza się szybko z pomocą sudokremu.
    Kiedyś wpadły mi flanelowe(chyba) pieluszki z kushies to dość szybko miała po nich zaczerwienione(poza tym był za duży rozmiar).

    Jednorazowych nie zmieniamy co sik. Pewnie będzie dla mnie dość duża zmiana...

    Moje dziecko też nie cierpi jednorazówek. Zobaczymy jak z wielo. Może jej się spodoba...

    W ogóle mieszczą wam się te pieluszki do spodenek dziecięcych? (czy będę musiała przegrzebać szafę?)

    Formowanki są dość drogie, ale z tego co sie naczytałam na forach to królują jeśli chodzi o chłonność. No i to jedyna opcja przy wełnianym otulaczu.

    PS: Będę teraz brała różne wkłady z bazarku i przetestuję

  11. #11
    Chustomanka Awatar kerstin200
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań/Islandia
    Posty
    655

    Domyślnie

    otulacz plus tetra, to był mój wybór numer jeden. kieszonki tez były spoko, ale to znacznie drozsza opcja

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wifee Zobacz posta
    Dzięki dziewczyny, za wypowiedzi
    Moja dziewczynka nie jest duża(szczególnie w pasie) a kg waży około 8,5 kg. 4+ zaczęłam używać ponieważ przez noc się przesikiwała, a że ruchliwa to i w dzień te wiotkie pieluszki jakoś na niej nie leżały. Dziecko generalnie się nie odparza(czasem ma kropki od kontaktu z moczem. A może od chemii? Kto ją tam wie?) a jak już to zalecza się szybko z pomocą sudokremu.
    Kiedyś wpadły mi flanelowe(chyba) pieluszki z kushies to dość szybko miała po nich zaczerwienione(poza tym był za duży rozmiar).

    Jednorazowych nie zmieniamy co sik. Pewnie będzie dla mnie dość duża zmiana...

    Moje dziecko też nie cierpi jednorazówek. Zobaczymy jak z wielo. Może jej się spodoba...

    W ogóle mieszczą wam się te pieluszki do spodenek dziecięcych? (czy będę musiała przegrzebać szafę?)

    Formowanki są dość drogie, ale z tego co sie naczytałam na forach to królują jeśli chodzi o chłonność. No i to jedyna opcja przy wełnianym otulaczu.

    PS: Będę teraz brała różne wkłady z bazarku i przetestuję
    Wcale to nie jedyna opcja przy welnianym otulaczu. Przy os spokojnie wklady tez sie mieszczą. A prac można rzadziej niż pul-owe
    U nas otulacze welniane ja zakładam a mąż kieszonki. W sensie dziecku

  13. #13
    Chustofanka Awatar iziska
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    434

    Domyślnie

    Podczytuję temat, bo przymierzam się do zmian i mam pytanie. Jak składacie tetrę pod otulacz? W samolot -czym spinacie? W formę wkładów(prostokąt) - nie zwijają/rolują/przesuwają się? Ile samej tetry jeśli nie wchodzę w wynalazki typu wkłady, bambusy i suche pupy?
    Olka 17.07.2014

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Monika84, czekaj, czyli mówisz, że otulacza wełnianego mogę używać normalnie tak jak otulacza PUL? Jeśli tak, to ja od razu zaopatrzę się w kilka wełnianych! Powiedz mi, jak często je lanolinujesz? Czy mają bezpośredni kontakt z moczem? Czy zapaszek zostaje na nich?

  15. #15
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iziska Zobacz posta
    Podczytuję temat, bo przymierzam się do zmian i mam pytanie. Jak składacie tetrę pod otulacz? W samolot -czym spinacie? W formę wkładów(prostokąt) - nie zwijają/rolują/przesuwają się? Ile samej tetry jeśli nie wchodzę w wynalazki typu wkłady, bambusy i suche pupy?
    Tetrę składam w prostokąt, nam nie zwija się i nie roluje. Tetra podwójnie tkana 80x80.

    Cytat Zamieszczone przez Wifee Zobacz posta
    Monika84, czekaj, czyli mówisz, że otulacza wełnianego mogę używać normalnie tak jak otulacza PUL? Jeśli tak, to ja od razu zaopatrzę się w kilka wełnianych! Powiedz mi, jak często je lanolinujesz? Czy mają bezpośredni kontakt z moczem? Czy zapaszek zostaje na nich?
    możesz możesz. Problem się pojawia tylko przy zabrudzeniu kupką, bo wełniane musisz prać ręcznie.
    Ja otulaczy co prawda nie posiadam a gatki wełniane ale z tego co wiem to pielęgnacja jest taka sama - jak zawilgotnieją to wietrzę i zapach znika. Mam 3 pary, używamy tylko na noc z formowanką i lanolinuję co jakieś chyba 2 mce (jak stwierdzam, ze za dużo wilgoci łapią po prostu, nie wg kalendarza )
    aha, no i wełniane otulacze nie mają zakładek jak otulacze PULowe (przynajmniej ja nie spotkałam takich ale PULowe też nie wszystkie mają), więc mogą być trochę trudniejsze w obsłudze tzn dobre zakładki jak np w Milovii trzymają wkład czy tetrę na miejscu, więc jak już przygotujesz sobie taki zestaw jak otulacz+tetra/wkład to zakładasz jak kieszonkę czy jednorazowkę, bo nic się nie przesuwa i nie wypada.


  16. #16
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wifee Zobacz posta
    Monika84, czekaj, czyli mówisz, że otulacza wełnianego mogę używać normalnie tak jak otulacza PUL? Jeśli tak, to ja od razu zaopatrzę się w kilka wełnianych! Powiedz mi, jak często je lanolinujesz? Czy mają bezpośredni kontakt z moczem? Czy zapaszek zostaje na nich?
    oczywiście, że tak my do wełnianych otulaczy wkładamy głównie tetrę. wełnę głównie wietrzymy żeby zapaszku nie było a lanolinujemy tylko gdy zachodzi taka potrzeba, czyli gdy zaczynają przeciekać. pierzemy gdy się mocno zabrudzą lub gdy zaczynają brzydko pachnieć pomimo wietrzenia

    Iziska w prostokącik

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    W dniu dzisiejszym moje plany zmieniły się na:
    1 Otulacz Happy flute na próbę
    1 otulacz wełnainy Ecodidi na próbę(jak będzie pasował to zakupię jeszcze 1-2)
    3 formowanki ecodidi(na noc)
    3 wkłady sucha pupa
    2 wkłady bambusowe chłonne

    11 wkładów używanych z bazarku (milovia, ecodidi i Tots Bots)

  18. #18

    Domyślnie

    A ja mam pytanie odnośnie kieszonek. Co robię źle, że mi one ciągle przeciekają? Są wygodniejsze w zakładaniu niż otulacze i wkłady czy formowanki, ale wycieki bokiem zdarzają się zbyt często. Moje dziecko ma 3 miesiące i waży 5,2 kg i naprawdę sporo sika. Te wkłady rolują się i sik wycieka (nie jakoś spektakularnie, ale ubranka są wilgotne przy udach), a wkładam po 2 wkłady - mikrofibra i bambus. Czy jak synek będzie większy, to coś pomoże? Nie wiem, będzie więcej miejsca w kroku? Nasz najlepszy zestaw to formowanki bambusowe lub składane wkłady bambusowe kokosi plus otulacze, ale kieszonek też mam trochę i chciałabym z nich korzystać.

  19. #19
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Jestem kieszonkowym teoretykiem, bo się nie polubiłam z nimi nigdy ale z tego co czytałam na forum to mniej ponoć przeciekają kieszonki z przeszyciami przy nóżkach. W tych bez przeszyć trzeba bardzo uważać, żeby polarek nie wystawał gdzieś. No i muszą być dobrze dopasowane, wtedy też mniejsza szansa na przeciek. Więcej nie wiem niestety


  20. #20
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Mam same kieszonki prawie, to się wypowiem. W kieszonkach bez przeszyć: wkład na szerokość musi być dobrze dopasowany, po założeniu polar nie może wystawać przy nóżkach, kieszonka musi być dobrze dopasowana na długość (jak pomiędzy rozmiarami, to lepiej mniejszy niż większy), najlepiej po schowaniu polaru przy nóżkach, włożyć pieluchę między nogi dziecka - w sensie przeunąć do wewnątrz (ona i tak się raczej tak przesunie, a tak można skontrolować polar ). Przy kieszonkach z przeszyciami jest mniejszy problem, bo odchodzi sprawdenie mikropolaru, ale wkład i tak powinien być dopasowany: za wąski spowoduje przecieki na 100 %. Mam nadzieję, że pomogłam


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •