Strona 24 z 50 PierwszyPierwszy ... 14161718192021222324252627282930313234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 993

Wątek: dlaczego mam tak duzo w koszyku i co z niego wyrzucic? :D

  1. #461
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    natala w jakim wieku czytałaś synom?

  2. #462
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Z całej tej listy to akurat Księżniczki i smoki bym zostawiła - aczkolwiek nie wiem dla dziecka/dzieci w jakim wieku, więc trudno w ogóle coś poradzić - co najwyżej obstawiam, że Gąska Zuzia i Tropiciele to nie dla jednego dziecka

    (o muszlach kiedyś mieliśmy z biblio i nie zachwycila bodaj pięcioletniej wtedy córki)

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #463
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    jul aż tak źle?

    to wszystko dla 1 dziecka, córka prawie 4 lata obecnie lubi niedźwiedzie, rycerze i księżniczki, wielbicielka wierszy.
    Wajrak z dużym wyprzedzeniem to wiem
    Gąska Zuzia sądzę że może się podobać ze względu na gęś

    edit: muszle już wcześniej wyrzuciłam, wstawiłam w zamian "Rycerze świat w obrazkach"
    Ostatnio edytowane przez wicia ; 14-12-2015 o 22:03

  4. #464
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wicia Zobacz posta
    natala w jakim wieku czytałaś synom?

    zaczelismy zaraz po premierze, czyli F mial jakies cztery lata. czytamy do dzis.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #465
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wicia Zobacz posta
    jul aż tak źle?

    to wszystko dla 1 dziecka, córka prawie 4 lata obecnie lubi niedźwiedzie, rycerze i księżniczki, wielbicielka wierszy.
    Wajrak z dużym wyprzedzeniem to wiem
    Gąska Zuzia sądzę że może się podobać ze względu na gęś

    edit: muszle już wcześniej wyrzuciłam, wstawiłam w zamian "Rycerze świat w obrazkach"
    adamada ma książeczki o księżniczkach http://www.adamada.pl/serie-ksieznic...ta,dGw-9A.html a do tego malowankę na 118 cm o księżniczkach i rycerzach http://www.adamada.pl/maluje-i-opowi...i-rycerze.html

    niestety nie mam więc bardzo polecać nie będę

  6. #466
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Nie, absolutnie nie że źle, ale akurat te z listy znam, dzieci lubiły, fajna jest, a wielu innych nie znam (np 52 tygodnie - choć ciekawa jestem, Miodu nie rozwazalam powazniej, bo stwierdziłam że na razie nas zaspokajają w temacie ogolniejsze przyrodnicze, może w sezonie letnim wrócę do tematu - gdyby dzieci teraz miały dużą fazę na miód, to też bym rozważala). Zuzia bym się bała, że na kilka czytań, może jeszcze mojemu niespełna trzylatkowi bym kupiła choć chyba też już nie, starszym raczej z biblioteki niż na stałe.
    Kolędy na ile widziałam e necie do użytku ogolno-rodzinnego, a nie konkretnie pod dziecko - a te chyba fajne, prawie kupiłam
    Do zbiorów wierszyków, zwłaszcza wielu autorów, odnoszę się nieufnie nie przewertowawszy, ale jesteśmy mało wierszykowi poza Brzechwa, Tuwimem (a do tego zbioru mam specjalną słabość z różnych względów) i jakimiś jeszcze wyjątkami. Burego misia i Zbysia nie znam, więc się nie będę wypowiadać

    Edit
    - Jak jest misiowa i obrazkowa to może Misiowa piosenka - teksu malutko i prosty, ale obrazki bogate, jest co oglądać (i w sieci powinny być jakieś podglądy żeby stwierdzić czy rokuje u Was)
    - Moja racjonalna córka w tym wieku uwielbiala Lotte z ulicy Awanturnikow z NK
    - Rycerzy ze świata w obrazkach ostatnio znowu czytam z moimi chłopakami, b. lubi średni.
    - Z wierszowanych znacie muminkowe Co było potem?

    wysłane z telefonu
    Ostatnio edytowane przez jul ; 14-12-2015 o 23:26
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #467
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    wicia, wywaliłabym „zima której nie było” i „gąska zuzia”. cudne, ale dla młodszych.
    „mała zima” oraz „słoneczne jajo” powinny się spodobać, podobnie jak wspominane tu „księżniczki i smoki" (u nas chwyciły)
    reszty nie znam



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  8. #468
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    o racja, "Słoneczne jajo" - nie ma księżniczek, ale jet córka elfów, zwierzęta leśne. U mojej córki właśnie w tym wieku był zachwyt.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #469
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    "Słoneczne jajo" 1,5 roku temu było u nas czytane, ostatnio mieliśmy przerwę.
    Jak mało tekstu w "zima której nie było" i "gąsce Zuzi" to nie biorę. A miś zbyś fajny?

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

  10. #470
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Syn wolał pierwszą część od tej tą mamy, ale raczej leży i jej nie czytamy....

  11. #471
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wicia Zobacz posta
    "Słoneczne jajo" 1,5 roku temu było u nas czytane, ostatnio mieliśmy przerwę.
    Jak mało tekstu w "zima której nie było" i "gąsce Zuzi" to nie biorę. A miś zbyś fajny?

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

    mis zbys cudny
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #472
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Ksiezniczki i smoki zostaw u nas jak u Natalii chwyciły bardziej niż Rycerze. Miś Zbyś jest super. Muszle fajne wrzucalam zdjęcia środka i krótką recenzję do któregoś watku. U nas dzieciakom b.się podobała zwlaszcza ze czytaliśmy w wakacje nad morzem ale jak chcesz coś morskiego to weź Lato Stiny
    Jesli lubicie wiersze to pomyslalam o Mysiej orkiestrze. Tam dużo rymów i fajnie sie czyta. No i ilustracje Emilii Dziubak
    A jeśli niedźwiedzie to może Niebieska Niedźwiedzica?

  13. #473
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    mamru mysia orkiestra to strzał w dziesiątkę o właśnie czegoś takiego szukałam to klimaty mojej córki zdecydowanie
    wczoraj dorzuciłam do koszyka i wrzuciłam Lato Stiny , muszle zakupie następnym razem
    zostawiłam księżniczki i smoki, wzięłam miś zbyś

    dzięki dziewczyny za pomoc, mam nadzieje, że paczka dojdzie przed świętami w wątku zakupowym wtedy zdjęcia wrzucę

    Edit: Niebieska niedźwiedzica bardzo mnie zaintrygowała, ale już nie mogłam więcej wrzucić do koszyka bo wydałam już fortunę na książki

  14. #474
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Wicia fajnie Mysia orkiestra u nas na początku nie chwyciła, ale później zrobiliśmy kolejne podejście i poszło opowiastki rymowane b.przyjemne dla ucha, zabawne.

    Niebieską Niedźwiedzicę weź następnym razem. Wzruszająca Książka o tolerancji

  15. #475
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Muszę wtakim razie kolejne podejście do Mysiej Orkiestry zrobić bo na poczatku tez nic nie ruszyło. Nawet zapomniałam o tej książce.

  16. #476
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Mysia Orkiestra to klimat mojej córki, bardzo jej się podoba i tekst i grafika Miś Zbyś trochę mnie rozczarował, córka twierdzi, że jej się nie podoba ale każe sobie czytać reszta książek jeszcze nie dana i nie miałam okazji jeszcze obejrzeć wszystkich

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

  17. #477

    Domyślnie

    1.Burzliwe dzieje pirata Rabarbara
    2.Strupek
    3.Pępek
    4.Elementarz współczesny
    5.Przygody Emila ze Smalandii
    6.Klementyna lubi kolor czerwony
    7.Prezent dla Cebulki
    8.Niebieska niedźwiedzica
    9.Pszczoły


    Pomóżcie proszę. Uzupełniam koszyk pod kątem Tymka. Uwielbiamy Hotzenplotza, lubimy Ture Sventona. Szukam książek z dreszczykiem i humorem. A w koszyku jest to co powyżej, co wyrzucić a co dodać?
    Ostatnio edytowane przez ania mania ; 29-12-2015 o 23:20
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  18. #478
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    na pewno zostawiłabym 1.
    2,3 - z humorem, choć dla dzieci interesujących się biologią/ludzkim ciałem (trochę tam pojęć medyczno-naukowych jest, choć wszystko w formie dostosowanej do wieku).
    8. - ani zabawne, ani z dreszczykiem. ale to piękna i wartościowa historia. zdecydowanie polecam



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  19. #479

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję Kustafo. Nie wszystkie spełniają założone kryterium, ale też nie muszą. Jeśli są piękne i wartościowe jak napisałaś Bangsiego np. lubi i Tymek i Nela na równi. Nic jednak nie przebije Hotzenplotza czytanego już wielokrotnie. Znasz Klementynę? A może coś z nowszych mistrzów ilustracji, choć Pan Popper nie chwycił a do Joachima Lisa musimy powrócić za jakiś czas. Malutka czarownica też przeczytana ale bez efektu wow. Bał się ciotki Rum Brum Trach. O Pępku, Strupku i Piersiach pomyślałam, ponieważ mój syn to pięciolatek z poczuciem humoru typowym dla swojego wieku. Nie chcę wchodzić w szczegóły ale książka z tytułem o kupie mogłaby być hitem


    Edit: a może Pożyczalscy ?
    Ostatnio edytowane przez ania mania ; 30-12-2015 o 07:52
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  20. #480
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Ania mania, pozostałych z twojej listy nie znam. Trudno mi coś więcej polecić bo moje ma dziecko dopiero 3 lata wiec to trochę inny czytelnik.
    Z serii Mistrzowie Ilustracji mamy tez "Odwiedziła mnie żyrafa", młody bardzo lubi. Humor jest, choć bez dreszczyku.
    Książek o kupie sporo jest (może są wymienione w wątku z pozycjami tematycznymi, przyklejony na gorze w tym dziale), np.
    http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl...za_sprawa.html
    http://www.czarnaowca.pl/literatura_...pie,p572230161

    Klementyny (jeszcze) nie znam, ale inne dziewczyny pewnie pomogą.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Podobne wątki

  1. Mam w koszyku jeszce przez 10 minut..
    Przez Pondo w dziale Oscha
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •