Strona 39 z 50 PierwszyPierwszy ... 29313233343536373839404142434445464749 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 993

Wątek: dlaczego mam tak duzo w koszyku i co z niego wyrzucic? :D

  1. #761
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Prezent dla cebulki czytałam w zeszłym roku synkowi (miał 5 lat) i to nie było jeszcze dla niego mimo tego, że bardzo oczytany. Wydawnictwo podaje wiek 6+ ale osobiście obstawiam na 7+. Syn słuchał i chciał aby mu czytać dalej, natomiast jestem pewna, że nie zrozumiał tego co powinien. W tym roku na pewno nie będę mu jej czytała. Spróbuję za rok w granicach 7 urodzin.
    Rok w przedszkolu mnie się podoba. Dla przedszkolaków jak najbardziej.
    Armstrong niezwykła mysia wyprawa na księżyc. Chcę ją kupić. Mamy Pierwszą część. Niby polecana od chyba4+ ale dla mnie ze względu na słownictwo wiek bardzo zaniżony. Natomiast tutaj dziewczyny pisały że dla starszych dzieci (chyba 7 letnich) już za późno. Według mnie to najlepszy czas na nią. Dlatego jak dla mnie Przygody tej Myszy (mimo tego, że mój synek też słuchał jej z wielkim zaciekawieniem to obstawiam wiek wyżej ze względu chociażby na berliński mur). Nie wiem jak i co będzie w tej nowej.
    Wirusy nie znam więc nie odniosę się.
    O Wilku który chciał się zakochać. Bardzo lubię serię o Wilku. Tekstu mało, nawet bardzo ale jak dla mnie to dla starszych dzieci (bo rozumiem, że chciałaś ją dla 1,5?) Dla starszaka ok. Dla młodszego niekoniecznie. W tych książkach o Wilku jest przesłanie i to zdecydowanie dla starszych przedszkolaków. U nas zawsze po czytaniu Wilka rozwija się dyskusja z moim synem. Oczywiście dyskusję zaczyna syn Dobra pozycja.
    Niezłe ziółko. Chcę ją kupić. Ale według tego co podaje wydawnictwo to wiek 6+
    Możesz przeczytać o niej np: tutaj.
    http://qlturka.pl/2016/08/22/jesienn...ie-literatura/

  2. #762
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    ja też uważam, że "Prezent dla Cebulki" to dla starszych dzieci , tak 6+ , w tamtym roku czytałam 7-latkowi i było jak znalazł
    reszty niestety nie znam

    dziękuję za podpowiedzi odnośnie moich propozycji, zamówiłam już w imieniu babci

  3. #763
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,784

    Domyślnie

    Mnie z kolei seria o Wilku zupelnie nie podeszla. Nie podoba mi sie grafika i tekst
    Nie eiem moze zle trafilam, ale jakos nie idzie nam ta ksiazka.
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  4. #764
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Dojrzewam mentalnie do zameldowania się w tym wątku mój koszyk z zamówieniem mikołajowo-świątecznym rozrósł się przerażająco...
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  5. #765
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    dziękuję dziewczyny

  6. #766
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Dojrzewam mentalnie do zameldowania się w tym wątku mój koszyk z zamówieniem mikołajowo-świątecznym rozrósł się przerażająco...

    dawaj, dawaj
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #767
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Dojrzewam mentalnie do zameldowania się w tym wątku mój koszyk z zamówieniem mikołajowo-świątecznym rozrósł się przerażająco...
    dawaj, ja właśnie zamówiłam, jeszcze bez świątecznych prezentów i 250 zł poszło strach się bać świątecznego
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  8. #768
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,784

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    dawaj, ja właśnie zamówiłam, jeszcze bez świątecznych prezentów i 250 zł poszło strach się bać świątecznego
    Ja co miesiac tyle wydaje i ciagle mi malo, a z miesiaca na miesiac kwota rosnie coraz bardziej, bo zaczynalam od ok 100zl
    To juz nałóg?
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  9. #769
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Ja co miesiac tyle wydaje i ciagle mi malo, a z miesiaca na miesiac kwota rosnie coraz bardziej, bo zaczynalam od ok 100zl
    To juz nałóg?
    Nałóg. U mnie pieniądze się wydawały kiedyś na ciuchy/buty, potem na wyprawkę i ciuchy małego, w tym wielo pieluchy bez opamiętania. Teraz książki. Pocieszam się, że skupiam się na jednej kategorii, bo mogło być gorzej . I ponoć to typowe, że jeden nałóg przechodzi w inny.

  10. #770
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Ja co miesiac tyle wydaje i ciagle mi malo, a z miesiaca na miesiac kwota rosnie coraz bardziej, bo zaczynalam od ok 100zl
    To juz nałóg?
    Ja się bardzo, ale to bardzo staram, żeby moje miesięczne zamówienie książkowe nie przekraczało 150zł (lub 6-7książek) i zazwyczaj mi się to udaje. Z tym, że ostatnio wymyśliłam, że jak będę zamawiać jakieś wydanie albumowe typu Botanicum czy Galeria dzikich zwierząt, to zwiększę limit miesięczny bo inaczej mi za mało pozycji wchodziło do koszyka. Tak, to jest nałóg.
    A jeszcze się złapałam na tym, że te 150zł to liczę w księgarni, a do tego jeszcze dochodzą książki z olx, forum, allegro....
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  11. #771
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,784

    Domyślnie

    O dokladnie ja nie licze tego co upoluje, a tam czesto jeszcze koszty wysyłki i wychodzi sporo miesiecznie.
    Jestem nalogowcem zakupoholikiem
    Ostatnio edytowane przez qqrq5 ; 05-11-2016 o 00:24
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  12. #772
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    U mnie to samo. Nieprzekraczalna kwota w dyskoncie książkowym, ale tu wpadnie all, tu olx, tu coś z darmową dostawa i tego już nie liczę. Ja ogólnie nie robię podsumowań budżetu, może jak dojdzie rata kredytu, trzeba bedzie, ale mam nadzieje że budżet nigdy nie bedzie na styk.

  13. #773
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Ja co miesiac tyle wydaje i ciagle mi malo, a z miesiaca na miesiac kwota rosnie coraz bardziej, bo zaczynalam od ok 100zl
    To juz nałóg?
    ja zaczynałam od 150 i też robię co miesiąc plus stacjonarne i tanie księgarnie, na olx i alegro na szczęście nigdy nie mogę nic trafić, nie mam czasu regularnie śledzić.. A jak mam extra kasę np w postaci premii to i ekstra zamówienie pocieszam się, że mój syn te książki kocha jak ja
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  14. #774
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    [QUOTE=Chani;3365768]Ja się bardzo, ale to bardzo staram, żeby moje miesięczne zamówienie książkowe nie przekraczało 150zł (lub 6-7książek) i zazwyczaj mi się to udaje. Z tym, że ostatnio wymyśliłam, że jak będę zamawiać jakieś wydanie albumowe typu Botanicum czy Galeria dzikich zwierząt, to zwiększę limit miesięczny QUOTE]

    ja w każdym zamówieniu biorę jedną książkę z kategorii "droższe" (czyli powyżej 35 zł)... Schowek aktualnie przekracza 8000 zł jeszcze jakieś 30 zamówień i go opróżnię

    Edit: chciałam multicytat a wyszedł mi post pod postem, natala ratuj
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  15. #775
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Gdyby to 8000 nie rosło, to fakt 30 zamówień. Ale schowki lubią pęcznieć .

  16. #776
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    [QUOTE=Kudlata;3366334]
    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Ja się bardzo, ale to bardzo staram, żeby moje miesięczne zamówienie książkowe nie przekraczało 150zł (lub 6-7książek) i zazwyczaj mi się to udaje. Z tym, że ostatnio wymyśliłam, że jak będę zamawiać jakieś wydanie albumowe typu Botanicum czy Galeria dzikich zwierząt, to zwiększę limit miesięczny QUOTE]

    ja w każdym zamówieniu biorę jedną książkę z kategorii "droższe" (czyli powyżej 35 zł)... Schowek aktualnie przekracza 8000 zł jeszcze jakieś 30 zamówień i go opróżnię

    Edit: chciałam multicytat a wyszedł mi post pod postem, natala ratuj
    Skąd ja to znam
    U mnie schowek jeszcze raz taki i mimotego że sporo z niego znika w ciągu miesiąca to on nadal rośnie zamiast spadać

  17. #777
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    mój koszyk z zamówieniem mikołajowo-świątecznym rozrósł się przerażająco...
    Chani, chętnie popatrzę na listę twą, sama nie wiem co ze świątecznych bym chciała.. Potrzebuję inspiracji właśnie
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  18. #778
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,919

    Domyślnie

    I ja i ja! Jakoś wyszłam z intensywnego obiegu, a szukam pomysłów świątecznych... Na razie mam to w koszyku, co mogę wybitnego dodać, co lepiej wyrzucić?


    Ot jak wklejacie w watek koszyki? ja się musiałam strasznie nagimnastykować ... a itak nie wiem czy widac
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  19. #779
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Fajny ten Twój koszyk Paprotko! Kilku pozycji nie znam. Ale serię Wojny Dorosłych- Historie Dzieci wyd. Literatura polecam bardzo. Nasza paczka i niepodległość, Orzeł biały znamy i lubimy. Stary Noe, Pamiętnik Blumki

  20. #780
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Plastusiowy pamiętnik z serii limitowanej nie ma już takiego papieru o którym było często pisane. Biały papier lekko błyszczący. Nie podoba mi się już tak jak ta pierwsza seria ale gdybym nie miała to bym kupiła bo wydanie jest bardzo ładne
    Łazienkowe pytania mój syn bardzo lubi (mogę zrobić fotki). Świetna pozycja.
    Cztery strony czasu bardzo lubię. Dla Twojego starszego i średniaka będzie ok. Warto ale jestem torunianką więc dla mnie ta książka ma dodatkową wartość
    Orzeł Biały Znak Państwa i Narodu. Świetna pozycja ale dla mojego niespełna 6 latka jeszcze za trudna natomiast przegląda ja sobie i dopytuje. Czytać nie chce. Warto ją mieć.
    Świat według dziadka u nas przeczytane kilka stron i jakoś nie chciał syn do tego wracać. Myślę, że dla mojego było wtedy za wcześnie. Muszę podejść do niej jeszcze raz. Mnie się podoba.
    Nasza paczka i niepodległość. Świetna pozycja. Bardzo warto
    W Kraju Polan. Zamówiłam niedawno i jeszcze nie odebrałam. Widziałam w Empiku. Mi się bardzo podobała
    Pamiętnik Blumki. Z tym bym poczekała.
    Kot Karima i obrazki. Zamówiłam i jeszcze nie odebrałam więc nic nie napisze bo nie wiem.Czytałam tylko na jej temat, że warto. W miarę nowa pozycja poczekała bym gdybym miała coś wyrzucić
    Teraz tu jest nasz dom. Mam zamiar dopiero zamówić. Książeczka z serii Wojny dorosłych - historie dzieci. Bardzo lubię serię ale gdybym miała zrezygnować to na razie zrezygnowałabym z tego.
    Cuda wianki - świetna pozycja i baaardzo polecam.
    Reszty nie znam

Podobne wątki

  1. Mam w koszyku jeszce przez 10 minut..
    Przez Pondo w dziale Oscha
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •