Strona 25 z 50 PierwszyPierwszy ... 15171819202122232425262728293031323335 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 993

Wątek: dlaczego mam tak duzo w koszyku i co z niego wyrzucic? :D

  1. #481
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Klementyna imo za wczesnie. Cebulka tez, T niewiele starszy od W - kupilam Cebulke w tym roku i odlozylam na pozniej.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #482
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Prezent dla Cebulki to chyba zależy od dziecka.
    Kupiłam ją w zeszłym roku (syn też 2010 ale końcówka grudnia) nie chwyciła natomiast w tym podobała się i czytaliśmy 3 razy.

  3. #483
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Aniamania skoro lubicie Hotzenplotza to może inne książki Preusllera? Mały Duszek, Malutka Czarownica, Przygody malego Wodnika?
    O! Rozbojnicy z Kardamonu powinny Wam się spodobać. Albo coś Astrid Lindgren? Ronja?

  4. #484

    Domyślnie

    Rozbojników z Kardamonu właśnie przynieśliśmy z biblioteki, a także Pożyczalskich, Niebieską niedźwiedzicę, Detektywa Noska, Emila i Klarę Będziemy testować. Malutką czarownicę już czytaliśmy. O wodniku gdzieś czytałam, że bez szału i tą opinią się zasugerowałam. Też widziałam w biblio to następnym razem się skuszę

    Ronję właśnie znalazłam
    Ostatnio edytowane przez ania mania ; 30-12-2015 o 18:19
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  5. #485
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Wodnik jest fajny. Rozbojnika nie pobije - ale rozbojnika malo co pobija
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #486

    Domyślnie

    No to poszło Ronja, Pępek, Strupek, Piersi, pakiet pirata Rabarbara. Coś jeszcze koniecznie powinniśmy nabyć ? Dzięki dziewczyny. Jesteście nieocenione
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  7. #487
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    No to taaaak... Bardzo fajne propozycje padły, kiedy prosiłam o polecenia parę miesięcy temu, więc teraz też na was liczę Mam prawie dwulatkę, fankę Kici Koci i Eli, lubi niektóre Alberty (Dobranoc i Sprytnie), Kto się schował?, Bolusia, Gałgankowy skarb, sporo Tuwima... To takie rzeczy wałkowane teraz, poza tym ciągle też prostsze - Binta, Babo, Lalo, Czy dosięgnie i inne dla raczej roczniaków. Kastor na razie nie chwycił, inne Alberty też niezbyt.

    Powiedzcie, czy to co wybrałam ma sens czy może coś jest zupełnie na wyrost? A może jeszcze jakiś must have na ten wiek? Inwentarz drzew to bardziej dla mnie.

    A. VI 2014

  8. #488
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    Sowo, moja dwuipółlatka ma podobny gust Poza Kicią Kocią, Albertem (Nieźle to sobie wymyśliłeś Albercie), Gałgankowym Skarbem uwielbia ostatnio m.in.Mamoko, Basię (Basia i przedszkole), Melę na rowerze i O żółwiu, który chciał spać. Chętnie też wraca do książek dla roczniaków albo wyrywa bratu książki, które kupuję dla niego Wesoły Ryjek u nas nie chwycił, chyba jeszcze za dużo tekstu, choć nawet jak próbuję opowiadać to szybko się nudzi. 9, 12 i 13 dopiero zamierzam kupić.



  9. #489
    Chustomanka Awatar kura
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Pociecha :)
    Posty
    1,061

    Domyślnie

    Sowo, u mnie, mimo naszych przyrodniczych skłonności, niestety nie sprawdziło się dotychczas "Opowiem ci mamo co robią mrówki". Mam wrażenie, że to jednak pozycja dla trochę starszych dzieci (za to z tej serii już dawno chwyciły auta - R. jest maniakiem samochodowym i pająki - może dlatego, że sprawiają wrażenie takich bardziej bajkowych, a życie mrówek to szara rzeczywistość ?).

    Innych, z wyj
    ątkiem Elmera, który jest super, nie znam




  10. #490
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Myślę, że Elmera i Ryjka możesz spróbować najwyżej troszkę poczeka Ktoś tutaj podpowiada Basię - ja bym zaczęła od Wielkiej księgi przygód Basi i Franka na te dla starszych jeszcze przyjdzie czas Ja mam trochę młodsze dziecko (córę) i od jakiegoś czasu jest szaleństwo na Kukuryka, Idziemy na niedźwiedzia i Antonina (super jest!!).

    Te dwie mogą poczekać a zamiast tego proponuję Melę i Percyego!!


    Fajna, ale czy nie za prosta?

    nie wiem czy treść nie za poważna dla dwulatki.

    A przygody Bobo znacie?u nas w tym wieku to był hit


    I na koniec w nieprzeczytane.pl chyba trochę taniej niż w bonito ale trzeba spr wybrane pozycję, bo różnie to bywa

    P.S. A czy fanka Eli zna Jabłonkę Eli?

    edit

    Jeszcze o Bolusiu sobie przypomniałam, syn lubił jak miał 2 latka i trochę, mieliśmy z biblio. Dla córy dopiero kupię za parę miesięcy
    Ostatnio edytowane przez wruuuu ; 02-03-2016 o 08:10

  11. #491
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Może zamiast Pierwszych urodzin Prosiaczka to Drugie? Bajka o słońcu nie przeszła ze względu, że napisana jest taką czcionką, że mnie oczy bolą od patrzenia. Ryjek Widłaka nie chwycił, jego Pan Kuleczka też nie. Kamyki Astona u Nas b. lubiane, tak jak Prezenty. Elmer ok. Kici Koci i serii OQO nie znam.
    Niko 2012, Zo 2017

  12. #492
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Między Pierwszymi a Drugimi urodzinami Prosiaczka nie ma moim zdaniem różnicy, jeśli chodzi o poziom. Ale Drugie są fajniejsze.
    Elmer na pewno tak, Aston tak, Mrówki tak, seria OQO też (moja starsza gdzieś tak po 2 urodzinach zapałała uczuciem do Kukuryka, ale on trochę straszny).
    Ryjek nie chwycił u nas wcale, zdecydowanie może poczekać, bo tam tekstu dużo.
    Kici Koci nie znam, ale skoro lubicie, to pewnie, że tak.

  13. #493
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    imo Ryjek moze poczekac z pol roku; Ostatnie drzewo w miescie zdecydowanie na wyrost i to duuuzo. u nas Prosiak uwielbiany, Aston tez - od zawsze; O zolwiu - jedna z ulubionych z OQO Mele bym brala - bo sie naklad wyczerpuje, nie wiem czy allegro w tej chwili nie zostaje (chyba, ze sie cos zmienilo i dodrukowali); Bobo moje dzieci uwielbialy miloscia straszliwa, zwlaszcza pierwsza czesc, byl czas, ze jak widzialam okladke, to mialam odruch niemalze wymiotny wiec sie dobrze zastanow (a poza tym, to naprawde fajne jest!) seria Poczytaj mi mamo u nas chwycila srednio, ale obiektywnie jest OK.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #494
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Między Pierwszymi a Drugimi urodzinami Prosiaczka nie ma moim zdaniem różnicy, jeśli chodzi o poziom. Ale Drugie są fajniejsze.
    Elmer na pewno tak, Aston tak, Mrówki tak, seria OQO też (moja starsza gdzieś tak po 2 urodzinach zapałała uczuciem do Kukuryka, ale on trochę straszny).
    Ryjek nie chwycił u nas wcale, zdecydowanie może poczekać, bo tam tekstu dużo.
    Kici Koci nie znam, ale skoro lubicie, to pewnie, że tak.
    a nam się bardzie podobają Pierwsze urodziny każdy lubi troszkę co innego

  15. #495
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Sowo, z telefonu nie bardzo widzę co wybrałaś, tylko z wypowiedzi dziewczyn wnioskuję.
    Podpowiem ze z niekartonowych książek mój synek uwielbia Gruffala, Melę, Liczypieski, Pana Brumma. Mrówki go nie interesują, za to kocha auta z tej serii.
    J.2014 i E.2016

  16. #496
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Żółw i inne seeii OQO są extra! Mój dwulatek uwielbia. Bardzo lubi Kastora, Astona też. I Basię. Pana Kuleczkę też lubimy. Pettsona i Findusa uwielbia. Kurczę blade, Mela, Auto Ferdynand, Elmera i Mamę Mu. To możemy czytać na okrągło

  17. #497
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,730

    Domyślnie

    moj prawie trzylatek też uwielbia Basię nawet te dłuższe dla starszaków
    ostatnio czytamy Pana Brum i Findusy, choc te ostatnie woli w formie audiobookow
    noi u nas chwycił Carle tzn Gąsienica od zawsze jest na topie, ale doszła Biedtronka, Czy chcesz byc moim przyjacielem, Miś patrzy i Od stóp do głów

    seria QQQ u nas nie chwyciła wcale nawet starszy nie chce po nią sięgac
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  18. #498
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Z tego co widzę masz jedno dziecko dlatego odniosę się tak jak bym kupowała mając jedno
    W chwili obecnej kiedy mam dwójkę to widzę że młodsza jest "zmuszona" do słuchania tego co chce starszy i fkatycznie słucha ale też nie od razu tylko po kilku razach
    1-7 - jak najbardziej (aczkolwiek dla synka nie miałam Kici Koci tylko Miffy koleżanka miała Kici Kocię i kiedy mój synek był u niej to lubił )
    9-10 - jak najbardziej

    8,12 - nie znam (z serii opowiem Ci mamo znam auta i żaby - wzięłabym dla 2-latka)

    11- za wcześnie ale pamiętam dyskusję o Wesoły Ryjek i zima - to dziewczyny pisały że ok. Osobiście najpierw bym wypożyczyła

    13 - Bajka o słońcu jest piękna ale czy dla 2-latka? - zastanowiłabym się nad nią teraz (chyba że przyszłościowo. Jeśli zdecydujesz się przyszłościowo to sprawdź czy z nią wszystko Ok bo kupiłam przyszłościowo i okładka odwrotnie wklejona ). Słowa typu :mędrcy, Kopernik ("Aż Kopernik tęga głowa dnia pewnego się zbuntował i teorię starą zmienił: Ziemia krąży wokół Słońca a nie Słońca wokół Ziem!") i inne określenia - Czy to zrozumie 2 latek? - wątpię. Na książce rekomendowane dla dzieci od 3 lat

    14 - kupiłabym przyszłościowo bo warto a nie wiadomo jak później będzie z nakładem.

    Dodatkowo to co polecają dziewczyny:
    Mela
    Bobo
    Kurcze blade
    Auto Ferdynand
    Gąsienica
    Od stóp do głów


    od siebie dodam:
    Miffy - jak najbardziej
    Naciśnij mnie, Spacer, Jest tam kto, Bullerbyn (opowiadania - Wiosna, Dzień dziecka, BN). Mam to w trzech książkach a teraz jest chyba wydanie zbiorcze
    oraz mój ostatni zakup - Kto prowadzi? - moim zdanie nadaje się dla 2latka. Bardzo fajna książeczka
    Yetti - uwielbiany po dzień dzisiejszy a zaczęliśmy jak syn miał 2 lata.

  19. #499
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie

    Sowo, nie wiem, czy dwulatka już doceni Inwentarz (chyba że bardziej sobie kupujesz), u nas też Kicia królowała, ale "Dzień dobry" akurat średnio się mi podobało (przekaz niby fajny, ale jakieś takie wysilone bardzo), ja bym dorzuciła "Misiową piosenkę" (przeurocza), Antonia może.

  20. #500
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Moja ze stycznia 2014, lubi Bobo, Krowe Matylde, Kicie Kocie, Galgankowy Skarb, Kurcze blade, Pana Brumma, Kreciki, Mele, Pracujace Pojazdy, Antonino. Moze cos z tego przypadnie Ci do gustu?
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

Podobne wątki

  1. Mam w koszyku jeszce przez 10 minut..
    Przez Pondo w dziale Oscha
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •