Strona 49 z 50 PierwszyPierwszy ... 3941424344454647484950 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 993

Wątek: dlaczego mam tak duzo w koszyku i co z niego wyrzucic? :D

  1. #961
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Marta jutro sprawdzę czy mamy opowieści na dobranoc no coś z tą małą Peppą mi się kojarzy ale nie wiem.

  2. #962
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta

    Edit: Maryna mi jakoś nie leży, że tak to napiszę. Wogóle nie lubię kreski Boguckiej. Mam jej kilka książek i jeśli coś nie będzie wow to nie kupię. Będzie z biblioteki.
    Swimmy - nie po drodze mi z tą książką.
    Zresztą ostatnio zrobiłam się bardzo wybredna w książkach bo muszę ograniczyć kupowanie. Jesteśmy zastawieni książkami. Dodatkowo zauważyłam, że dużo ciekawych i mądrych pozycji leży na półce nie czytane/ruszone a gonię nowości. Bez sensu.
    Nie da się wszystkiego przeczytać a moje dzieci lubią powtarzalność i powroty do lubianej pozycji.
    A czy ty masz książkę Lotta trzy opowiadania?, serię o Nusi (Abi dzięki dobra kobieto o tym, że mi przypomniałaś o niej) Jeśli nie to bardzo polecam.
    Mam takie same przemyslenia, dlatego dyskutuje tu i staram sie poukladac w glowie sily i zamiary .

    Lotty i Nusi nie mam. Zerkne blizej .
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  3. #963

    Domyślnie

    Kupiłam parę razy książki jak narysować coś tam i potem zwracałam, bo moich synów nie interesuje to jednak, wolą sami, a ja nie czuje się na siłach kopiować kogoś, pytanie, czy Wy takie książki lubicie, czy robicie takie rzeczy razem.
    Mamy Grubsza sprawę i jest śmieszna i bezpośrednia, wracamy czasem do niej. Peppa mnie irytuje, dzieci lubią. Ale raczej oglądamy jeśli już, nie czytamy.
    Nusię też polecam bardzo.

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  4. #964
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    julaac ale rysowanie na tym polega aby najpierw coś odwzorować. Dziecko nigdy nie odwzoruje identycznie jakw książce. Zresztą jak się uczymy rysunku to też najpierw ktoś nam to pokazuje a my powtarzamy. Niewiele jest dzieci które same coś z siebie narysują. Zawsze pokazujemy. Nawet jak uczymy się pisać to zaczynamy od obrysowania lub pisania po śladzie. Rączka musi się wyćwiczyć.
    Te książeczki to tylko szkice, które ułatwiają dziecku wej#cie w rysunek. Nic więcej.
    Jeśli ma być coś więcej to będzie a jeśli nie to tego typu książeczki bardzo się przydają. I dobrze jeśli dziecko przed pójściem do szkoły czegoś się nauczy bo w pierwszej klasie dzieci bardzo dużo rysują.

  5. #965
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,781

    Domyślnie

    Maryne mamy dwie wersje ta linkowana i z serii QQQ Tako i ta druga mlody bardzo lubi, choc rym jest troszke inny.
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  6. #966

    Domyślnie

    Spadlamznieba jasne, zwracam tylko uwagę, że nie u każdego to może chwycić, moje dzieci chcą rysować same, ewentualnie najstarszy patrzy na zdjęcia piłkarzy i rysuje a książeczki jak narysować nie chwyciły, ale doczytałam, że marta sama dla siebie kupuje


    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  7. #967
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    O jaka fajna ta Maryna z oqo . Taka plastyczna.

    Nie znam tego tytulu Maryna, bardziej Bogucka przyciągnęła moj wzrok, bo ja lubie kreske Boguckiej

    A ktory rym lepszy?

  8. #968
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Marta wklejam Ci formaty Świnki jakie mam w naszej bibliotece dla porównania. Nie mam pojęcia czym różnią się Zabawy w Wielkie Sprawy od Książeczki z półeczki. Zresztą zawsze mnie to zastanawiało i jeśli ktoś wie to chętnie się dowiem

  9. #969
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    O jaka fajna ta Maryna z oqo . Taka plastyczna.

    Nie znam tego tytulu Maryna, bardziej Bogucka przyciągnęła moj wzrok, bo ja lubie kreske Boguckiej

    A ktory rym lepszy?
    Z Tako jest o chlebie a Boguckiej o pierogach.
    Rym u Boguckiej jest fajny spiewny a w Tako na podstawie polskiej piosenki ludowej.
    Mi z kolei bardziej podobaja sie ilustracje Tako











    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  10. #970
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Może mi coś odradzicie, bo przekroczyłam 2 stówy w zamówieniu zbiorowym, a mam jeszcze parę tytułów na tę jesień z innych wydawnictw, które też chcę kupić:
    Bajka na końcu świata 2, Opuszczony dom
    Bajka na końcu świata 3. Ożywczy deszcz
    Bajka na końcu świata 1. Ostatni ogród
    Hotel Dziwny 1. Przez zimę do wiosny
    Hotel Dziwny 2. Śpiew Skrzekowyjca
    Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk
    Bramkarka i morze NOWOŚĆ czerwiec 2018
    ZAPOWIEDŹ: Długa wędrówka

    Witek 2012

  11. #971
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Ronja, poza Piaskowym wilkiem, nie znam wymienionych przez Ciebie książek, ale tak na logikę, to ograniczyłabym "Bajkę.." i "Hotel..." do pierwszych części. Jak/jeśli chwycą, to dokupiłabym później kolejne.
    Niestety kilka razy się nacięłam (m.in. ze słynnym już Pompikiem) kupując na raz kilka części tej samej serii, która albo po początkowym zapale nie wzbudzała dalszego entuzjazmu, albo od początku nie chwyciła.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  12. #972
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    W sumie racja. W księgarni internetowej są w bardzo podobnej cenie. U nas Pompik też leży, chyba go sprzedam (na szczęście tylko 1 część kupiłam).

    A Piaskowego Wilka to akurat znamy z biblioteki, ale mnie urzekł i chcę własnego
    Witek 2012

  13. #973
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    W sumie racja. W księgarni internetowej są w bardzo podobnej cenie. U nas Pompik też leży, chyba go sprzedam (na szczęście tylko 1 część kupiłam).

    A Piaskowego Wilka to akurat znamy z biblioteki, ale mnie urzekł i chcę własnego
    No własnie nasze 4 części Pompika też na dniach trafią na bazarek.
    A Piaskowego wilka polecam, bardzo u nas lubiany. Mamy wszystkie części, ta ostatnia od roku czeka na dokończenie



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #974
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    julaac ale rysowanie na tym polega aby najpierw coś odwzorować. Dziecko nigdy nie odwzoruje identycznie jakw książce. Zresztą jak się uczymy rysunku to też najpierw ktoś nam to pokazuje a my powtarzamy. Niewiele jest dzieci które same coś z siebie narysują. Zawsze pokazujemy. Nawet jak uczymy się pisać to zaczynamy od obrysowania lub pisania po śladzie. Rączka musi się wyćwiczyć.
    Te książeczki to tylko szkice, które ułatwiają dziecku wej#cie w rysunek. Nic więcej.
    Jeśli ma być coś więcej to będzie a jeśli nie to tego typu książeczki bardzo się przydają. I dobrze jeśli dziecko przed pójściem do szkoły czegoś się nauczy bo w pierwszej klasie dzieci bardzo dużo rysują.
    Musze się wetknąć z OTem, bo zrobiłam "studia" w temacie. Małe dzieci powinny rysować z natury lub wyobraźni, jak najwięcej. Nie należy im mówić co i jak mają rysować. No i należy podsuwać duży format - a3 przynajmniej. Taka nauka rysunku na podstawie schematu to dopiero na późniejszym etapie: 11-12 lat; choć rysowanie z natury jest zawsze podstawą. Rysowanie z natury bardzo korzystnie wpływa na rozwój mózgu w sferze odpowiedzialnej też za myślenie matematyczno-logiczne. Vide: Rysunek - metoda edukacji kreatywnej M. Orzechowski tutaj wywiad: http://audycje.tokfm.pl/gosc/dr-inz-...zechowski/3404

    Mam nadzieję, że wpis zostanie potraktowany jako próba podzielenia się wiedzą, a nie chęć pouczania

  15. #975
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    A wracając do mojego koszyka: "Drzewo życzeń" wydane przez Dwie Siostry ma nadzwyczaj dobre oceny na goodreads, chyba się skuszę.
    Witek 2012

  16. #976
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marko Zobacz posta
    Musze się wetknąć z OTem, bo zrobiłam "studia" w temacie. Małe dzieci powinny rysować z natury lub wyobraźni, jak najwięcej. Nie należy im mówić co i jak mają rysować. No i należy podsuwać duży format - a3 przynajmniej. Taka nauka rysunku na podstawie schematu to dopiero na późniejszym etapie: 11-12 lat; choć rysowanie z natury jest zawsze podstawą. Rysowanie z natury bardzo korzystnie wpływa na rozwój mózgu w sferze odpowiedzialnej też za myślenie matematyczno-logiczne. Vide: Rysunek - metoda edukacji kreatywnej M. Orzechowski tutaj wywiad: http://audycje.tokfm.pl/gosc/dr-inz-...zechowski/3404

    Mam nadzieję, że wpis zostanie potraktowany jako próba podzielenia się wiedzą, a nie chęć pouczania
    Bardzo dobrze, że zabrałaś głos.
    I dzięki wielkie za link

  17. #977
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    Chcę znowu dokupić Książki dla syna. Ostatnio mi bardzo pomoglyscie.
    Syn ma 2,5 roku i ostatnio polubił bardzo słuchanie.

    Czytam mu "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham", "Filip i mama, która zapomniała", a dzisiaj wysłuchał 30 stron "Szarego domku".
    Chciałabym jakieś ciekawe i przyjemne historie, z treścią ale niezbyt długą, i z ładnymi obrazkami aby w razie czego można było poopowiadać co się dzieje.

    Znacie może jakieś pozycje?

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  18. #978
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Jak czytacie Filipa, to Nusię pewnie znacie?

    Pettson i Findus
    Basia
    Mama Mu

  19. #979
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaskolkax Zobacz posta
    Chcę znowu dokupić Książki dla syna. Ostatnio mi bardzo pomoglyscie.
    Syn ma 2,5 roku i ostatnio polubił bardzo słuchanie.

    Czytam mu "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham", "Filip i mama, która zapomniała", a dzisiaj wysłuchał 30 stron "Szarego domku".
    Chciałabym jakieś ciekawe i przyjemne historie, z treścią ale niezbyt długą, i z ładnymi obrazkami aby w razie czego można było poopowiadać co się dzieje.

    Znacie może jakieś pozycje?

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Tutaj przejżyj i jakby co dopytuj. Zwróć uwagę na wpisy martymwmw bo ona teraz ma chyba trochę starszego 2, 5 latka że tak to nazwę. Raczej przed 3 urodzinami.
    http://www.chusty.info/forum/showthr...lepane/page759

  20. #980
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    Nie znamy Nusi ale zamówiłam ją na próbę.

    Spisałam sobie tytuły z tego wątku i zobaczę dzisiaj co będzie w bibliotece. Wypróbujemy coś


    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jaskolkax ; 06-10-2018 o 08:13

Podobne wątki

  1. Mam w koszyku jeszce przez 10 minut..
    Przez Pondo w dziale Oscha
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •