Strona 45 z 50 PierwszyPierwszy ... 353738394041424344454647484950 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 993

Wątek: dlaczego mam tak duzo w koszyku i co z niego wyrzucic? :D

  1. #881
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    W UK sie do szkoly idzie wczesniej, W ma lat 7, jest teraz w 3 klasie i czesc ulamkow juz ma za soba. Jako 5-latek byl w klasie pierwszej i na pewno byl poziomowo wyzej. Dla niego Szczurki pewnie wtedy bylyby juz lepsze (biorac poprawke na jego matematycznego swira).

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    7latek ułamki wow. Moj nieźle radzi sobie z nutami i ułamki poznał właśnie od strony edukacji muzycznej ale ułamków jako matematyki bym mu nie podsuneła. Bo to że zna nie oznacza że sobie z tym poradzi.
    Ciekawa jestem czy u nas w PL w 3 klasie też są ułamki?
    Klasa mojego syna jest bardzo dobrą klasą, są w niej 6 latki nawet z października ale to są najsłabsze jednak dzieci w klasie i nie radzą sobie z wieloma zadaniami. A co dopiero jakby miały być ułamki������. Konkursy matematyczne wygrywa mój syn i jego dwie koleżanki z klasyk. A klasy pierwsze są w szkole 4 albo nawet 5 jeśli się nie mylę.
    Większość dzieci w klasie to różnica 3-4 miesięcy, albo dwóch tygodni tak jak między moim synem a 4 jego koleżankami(jeśli chodzi o wiek na tygodnie czy miesiące dzieci)
    Masz mega zdolne dziecko, osobiście nie znam takich 7 latków.

  2. #882
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    konczac OT szkolno-ulamkowy wczoraj bylam na wywiadowce i przynioslam taka broszurke co maja umiec z matematyki do konca 3 klasy - z ulamkow sa dziesietne - jako wiedza, ze sa, ze kazda liczbe mozna podzielic na 10 i takie tam podstawy; potem rzeczy typu 1/4 z 16; porownywanie ulamkow - wiekszy, mniejszy, taki sam (typu 1/2 i 0.5); dodawanie i odejmowanie z tym samym mianownikiem. W jest w klasie najmlodszy chyba, z sierpnia (tutaj sie idzie rocznikiem szkolnym do szkoly, nie kalendarzowym). inna inszosc, ze W to wszystko umie i spokojnie moglby wiecej zrobic - ale on tez duzo przy F lapie...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #883
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Za moich czasów ułamki wchodziły w 3 klasie .

  4. #884
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Po rozmowie ze znajomymi z mojego rocznika nie przypominamy sobie ułamków w 3 klasie. A kończąc 3klasę co niektórzy mieli już po 10 lat.
    Nie przypominamy sobie też tabliczki mnożenia do 100, a wiem że na początku 3klasy w PL obaecnie trzeba już znać tabliczkę mnożenia do 100.
    Natomiast mnie w tym wszystkim nie chodzi tyle o klasę co o wiek.
    7 lat i ułamki? Rozumiem, że w UK zaczyna się obowiązek edukacyjny w wieku 5 lat (w Pl w wieku 6, a jeśli chcemy wysłać dziecko rok wcześniej do szkoły to musi mieć przygotowanie przedszkolne w wieku 5 lat lub opinię z poradni i bez znaczenia czy to styczniowe czy grudniowe dziecko. Także i w PL znaczna część dzieci rozpoczyna edukację w wieku 5 lat. Zresztą trzy lata temu w PL obowiązek zaczynał się już dla dzieci 5 letnich (temu podlegał mój syn, tylko ustawa została w ciągu roku zmieniona i rodzice pozniej mieli wybór)
    W Pl w pierwszym półroczu dzieci 6-7 letnie (czyli pierwsza klasa) poznają liczenie do 10 z jedną niewiadomą. Klasa mojego syna to dzieci z listopada, grudnia 2010 i sześciolatki 2011(większość z pierwszego półrocza) i pamiętam co było w pierwszym półroczu jak rodzice atakowali Panią, że pędzi z programem.

  5. #885
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    U W w klasie dzieci urodzone miedzy 1 wrzesnia 2009 a 31 sierpnia 2010.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #886
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Pierwsze ułamki są w year 1, Ben właśnie ma (czyli 5-latki). Ale tylko 1/2 i 1/4 przedstawiane przy pomocy malowania koła podzielonego na 4 części. Ćwiczyli tez w kuchni odmierzając pół szklanki mąki i dodając do sałatki pół banana i pół jabłka. Wiedza tez ze 1 pora roku to 1/4 roku. Z dodawania tylko 1/2 + 1/2 = 1

    Reszta w następnej klasie

    W UK edukację w praktyce zaczyna się w wieku 4 lat (zerowka) ale bardzo dużo dzieci chodzi do Nursery (3 latki) i tam sie zaczyna uczyć liter i liczyć.

  7. #887
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Takie ot zawsze wzbudzają we mnie pasje i jako ze pracuje w tutejszym systemie już ponad 10 lat to dużo moge opowiadać o tym, ile czterolatek lub siedmiolatek może robić/rozumieć jeśli stworzy mu się ku temu warunki.
    Tak jak natala i dianek wspomniały są i ułamki zwykle i dziesiętne. Czterolatki piszą zdania (proste, ktore potrafią przeliterować), czytają ( tutejszy system nauki czytania moim zdaniemjest fenomenalny, ale niestety w praktyce kosztowny,wiec nie każdy kraj będzie na to stać. Główna zasada polega na tym, żeby nie wrzucać wszystkich do jednego worka. Sprawdza się są grupy, które w czwartej klasie (7/8 lat) wciąż czytają słowa cvc ale jest tez program dopasowany dla maniaków czytania jak moja M, którzy w tymwieku przeczytali już wszystkie części Harrego P.
    Przepraszam za ot.
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  8. #888
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    O, luliluli, zaczepię OT od OTu. Jak dziecko 7-8-letnie przyjęło późniejsze części HP? Dorka przeczytała pierwsze trzy i trochę się waham, czy dawać jej Czarę Ognia...
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  9. #889
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    O, luliluli, zaczepię OT od OTu. Jak dziecko 7-8-letnie przyjęło późniejsze części HP? Dorka przeczytała pierwsze trzy i trochę się waham, czy dawać jej Czarę Ognia...
    W konczy drugi tom na razie. wolno mu idzie, bo w szkole czyta (oni codziennie po przerwie na lunch maja czas na czytanie czegos - W sie dogadal z pania, ze sobie z domu drugi tom przyniesie i bedzie czytac po troche). i tez mam dylemat - ale on z tych co to jak sie boja/cos im sie nie podoba to robia przerwe - wiec chyba niech idzie za ciosem i probuje kolejne tomy. zwlaszcza, ze i tak F mu juz opowiedzial co bedzie dalej. i filmy czesciowo widzial (chcialam najpierw ksiazki - z F sie udalo, ale z mlodszym juz nie bylo jak...)
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #890
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Annia u nas jest bardzo podobnie do natali, jak M cos nie pasuje to przychodzi do nas i przegryza temat, po czym sama przeważnie dochodzi do wniosku czy chce dalej czytać czy nie. Z drugiej strony to ja tego mojego dziecka upilnować nie mogę jeśli chodzi o książki, u nas jest przemiał jak we młynie...
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  11. #891

    Domyślnie

    Pierwszą i połowę drugiej części Harrego przeczytaliśmy bez problemu. Popełniłam jednak poważny błąd pozwalając T obejrzeć film ( kamień filozoficzny). Obraz zadziałał na niego tak silnie (przedstawienie Voldemorta), że bardzo długo chodził z siostrą nawet do toalety. Straszny mam do siebie żal. Tymek był ciekawy co jest w następnych częściach, ale wiedziałam już, że nawet nie mogę z nim o tym rozmawiać, bo obraz ( i lęk) ciągle wracał. Reasumując, gdyby nie film, książkę czytalibyśmy pewnie dalej.

    Dzieci są jednak różne. Mój 8 i pół letni siostrzeniec ogląda niemal wszystko. Pełnometrażowe o superbohaterach, nawet Koralinę, wszystkie części Harrego ( aktualnie czyta przeklęte dziecko) i śpi podobno jak anioł.

    Mam pewne spostrzeżenie, że dzieci w UK szybciej dorastają.
    Ostatnio edytowane przez ania mania ; 28-02-2018 o 07:46
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  12. #892
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Strachów też się boję. No jednak w Czarze Ognia to zaczyna się dziać... Dorka nie jest jakoś bardzo strachliwa, ale jednak...

    A te wszystkie niuanse dorastającej młodzieży? Pierwsze miłości? Wasze dzieci to ogarniają? Czy czytają pomimo tego, ignorując te wątki?
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  13. #893
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Strachów też się boję. No jednak w Czarze Ognia to zaczyna się dziać... Dorka nie jest jakoś bardzo strachliwa, ale jednak...

    A te wszystkie niuanse dorastającej młodzieży? Pierwsze miłości? Wasze dzieci to ogarniają? Czy czytają pomimo tego, ignorując te wątki?
    Mój prawie 6-latek od 3 miesięcy ma dziewczynę. Jakieś pytania ?

    Hp na młodego czeka. Ale teraz mamy fazę strachow wiec poczeka jeszcze..

  14. #894
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,730

    Domyślnie

    Moj 5latek uwielbia ogladac HP i teraz jak lecialy w TVN ogladalismy wszystkie czesci
    Hobbita tez
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  15. #895
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Moi imo watkow czesc ignoruja. Oni zreszta z opcji wielokrotnego wracania do przeczytanych ksiazek, wiec za troche pewnie sie beda zwracac uwage na cos innego. jak mawiala moja rusycystka w liceum - za mlodu czytasz Wojne i pokoj skupiajac sie na watku milosnym omijajac czesci bitewne, na starosc za to na odwrot.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #896

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Moj 5latek uwielbia ogladac HP i teraz jak lecialy w TVN ogladalismy wszystkie czesci
    Hobbita tez
    A to prawda. Moja Nela też nie boi się niczego. Dwa egzemplarze o różnej wrażliwości. Być może okres lękowy mała ma przed sobą.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  17. #897
    Chustomanka Awatar akonate
    Dołączył
    Nov 2016
    Miejscowość
    Hesja, Niemcy
    Posty
    770

    Domyślnie

    Wroce do meritum watku, nakladlam i nie wiem, co brac dla dziecka 1+ (chetnie oglada ksiazeczki kartonowe, mamy juz kilka, glownie jeszcze te czarno biale, ale tak naprawde dopiero zaczynamy kolekcjonowac), a co jeszcze odpuscic, a moze nie warto dublowac, bo o to samo chodzi? Co powinnam dolozyc, czy czegos waznego mi brakuje?
    Dzieki





    Przepraszam za brak polskich znaków, zagranica nie rozpieszcza.

  18. #898
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    1,723

    Domyślnie

    Akonate, Ksiega Dźwięków od Dwóch Sióstr obowiązkowo! Drugi Pucio, Kicia Kocia, Mucha to chyba za wcześnie.

  19. #899
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Zostawić Onomato i śpiewanki z Muchomora.
    Pucio tylko pierwsza część.
    Kicia kocia za szybko, lepiej kartonowka Kicia kocia i Nunuś.
    Króliczek zaskoczył u nas dopiero 2+
    Ja wielkolud lubi 2 latek nie wiem czy młodsze zalapie
    Pozostałych nie mam, ale przyglądam się i nie robią wow.

    Dołożyłabym
    Gdzie jest Spot, z okienkami, ubolewam że Kochane zoo już niedostępne
    Binta Lalo i Babo koniecznie
    Piesku jak się masz, Kotku co widzisz, do przesuwanie ale trwałe
    Kołysanka dla maluszka z Zielonej sowy, ukochaną.
    Klapu klap, interaktywna fajna

    Takie hity były u nas dla 1+

    Gdzie jest rybka jest ładną pozycja z Tako, te wklejenie graficznie mi nie podchodzą

  20. #900
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    U nas króliczek hest hitem dla półtoraroczniaka i Jedzie pociąg z daleka z tej serii co Jadą jadą misie.

Podobne wątki

  1. Mam w koszyku jeszce przez 10 minut..
    Przez Pondo w dziale Oscha
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •